Kurie oko a tehotentvo

alex5896
29. júl 2023

Ahojte mamicky urobilo sa mi na nohe kurie oko a som zatial iba v 5mesiaci teho cize rastiem akurat viac a tym padom viac tlacim na nohu a boli to neviem co si na to dat dake babske rady vypalovat to isto nejdem v tomto obdobi a naplaste neviem ci sa mozu .

viestta
29. júl 2023

Chod na pedikuru, ak je to len kurie oko, tak ti to osetria, ak je to bradavica, tak vypalit a cim skor

alex5896
autor
29. júl 2023

@viestta mne to v zivote nerobili a bojim sa ze to bude bolestive a nechcem sa nejak stresovat v tehotenstve

viestta
29. júl 2023

@alex5896 vybav to teraz, lebo potom uz na to nebude cas. A oproti porodu je odstranenie bradavice lahodka

mullerova46
29. júl 2023

@alex5896 vypalenie bolestivé veľmi nie je. Jedine po tom sa vám počas hojenia bude horšie chodiť par dni ale určite to bude kratšie ako chodiť s bolestivou bradavicou 🙂 ale môžu to vypalovat len dusíkom, prúdom myslím že nie počas tehotenstva.

kacena4
29. júl 2023

mne ho vypalovali tiez pocas tehu dusikom nie je to nic strasne, urcite lepsie ako sa 4 mesiace trapit bolestou a po porode riesit s babatkom

mamusa123456789
29. júl 2023

Prikladaj na to citrónovú kôru niekoľko hodín namočenú v octe a preliepaj leukoplastom ono to postupne rozlepta a vždy si tu zmaknutu časť odstráň... Samozrejme tu citrónovú kôru si musíš meniť tak cca po 12 hodinách... Keď túto radu manžel dal, tak som naňho pozerala, ze ci je normálny, taka blbosť mi ma pomôcť a ono to asi po týždni zmizlo, dokonca aj dcére bradavíc na prste zlikvidoval asi po týždni

mandzula
29. júl 2023

@alex5896 najdi si medicinalnu pedikuru, odstranenie trva tak 10 minut, akurat som to absolvovala. Pedikerka mi to len zbrusila, bolest ziadna a stalo ma to 3 €.

nikpa
30. júl 2023

@alex5896 prosim ťa choď na pedikúru aké stresovanie, z čoho? 🙈😄 Veď ani nebudeš vedieť, že ti to vybrala

alex5896
autor
30. júl 2023

@nikpa ozaj ? Ja sa bojim ale teraz asi zistujem ze je to asi bradavica neviem aky je v tom rozdiel

doda26
31. júl 2023

@alex5896 kurie oko mas akoby len stvrdnuty otlak z topanky, ale bradavica je normalne virusoveho povodu, s tym ti pedikerka nepomoze. Mne sa tiez pri prvom tehu spravili na pate a boleli, ale ja som to neriesila a po porode prestali bolet, ale mam ich stale. Akurat som v 5.mesiaci tak premyslam, ze si kupim take to dusikove pero na zmrazenie na doma, dusik neskodi babu, a viem ze ma to zacne s pribudajucimi kilami zas boliet 🥴

alex5896
autor
31. júl 2023

@doda26
Tak ja teraz ozaj neviem co je toto to ostatne neboli iba toto

doda26
31. júl 2023

@alex5896 toto su bradavice vsetko, ale zvlastne ze ostatne nebolia. Mozno este zacnu 😄 ja mam take iste na pate a tiez ale cca 4-5 kusov

alex5896
autor
31. júl 2023

@doda26 bradavice 🤔🙄 takze pedikura nehrozi ze mi to tam spravia asi a na toto mozem to dusikove pero ako to funguje? Skusala si to v tehotenstve ? Nieje to bolestive

doda26
31. júl 2023

@alex5896 akoze ak by si sa spytala nejakej pedikerky za to nic nedas a uvidis ci sa to da odstranit aj u nej. A to dusikove pero som neskusala este, ale na tekutom dusiku u koznej som bola a nebolelo to, Takze nejak sa toho nebojim ani v tehotenstve, netreba vsetko priliz prezivat. To ze ai tehotna neznamena ze si zo skla 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre