Liek Prednison na začiatku tehotenstva

laurellay
1. nov 2016

Ahojte dievčatá, chcela som sa spýtať na užívanie kortikoidu Prednison v 1.trimestri. Máte s ním nejaké skúsenosti? Predpísal mi ho gynekológ po 2 potratoch v rannom štádiu tehotenstva. Predtým som žiadne lieky neužívala, darilo sa mi fungovať iba na bylinkách, no a teraz toto. Veľmi sa bojím, či užívanie kortikoidu nemože ublížiť bábatku. Nemáte niektorá podobnú skúsenosť? Užívam ho 1xdenne 5mg. Ďakujem

liaka
1. nov 2016

Ja som ho uzivala pri dvoch tehotenstvach a vsetko v poriadku. Deti zdrave, ucia sa na jednotky, vsetko v poriadku...

laurellay
autor
1. nov 2016

@liaka ďakujem za odpoveď, ukľudnila si ma...prosím ťa, a do koľkého mesiaca si ho užívala? pribrala si aj nejak rapídne na váhe?

liaka
2. nov 2016

@laurellay ja som ho uzivala do 4-ho mesiaca. Nepribrala som nejak extra. Pri tretom tehotenstve som ziadne lieky neuzivala a dieta mam chore. Ma problemy s kostami, nohu krivu. Co sa ma stat, stane sa.

ludkaj100
2. nov 2016

@laurellay No dufam ze bylinky teraz v tehu neuzivas ziadne.

laurellay
autor
2. nov 2016

@ludkaj100 jasné, že nie 😊ale vo všeobecnosti dávam prednosť prírode pred chémiou a celkom sa mi darilo, až na tieto kortikoidy😞

laurellay
autor
2. nov 2016

@liaka no to mi je ľúto, ale máš pravdu, čo sa má stať, stane sa, mnohé veci nevieme ovplyvniť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre