Má vplyv kožná alergia na tehotenstvo?

lelacrima
8. dec 2010

Ahojte, nepozerala som predchadzajuce diskusie, tak dufam, ze tato tema uz nebola preberana, aby som to tu zbytocne nezahlcovala. Chcem sa spytat, ci nema z Vas niekto skusenost s koznou alergiou v tehotenstve. Mali sme upratovaci den - musela som si dat na ruky latexove rukavice a hned sa mi vyhodila na pokožke ruk alergia - ekzem. Zacervenalo mi to cele, a pali to. Akurat si na to aplikujem nechtikovy krem, nic viac. Uz som to mala, zvycajne vzdy na zimu sa mi nieco podobne vyhodi na rukach - predpokladam, ze je to vysusenim pokozky a cez tie trhlinky ak sa nieco dostane, tak to zacne stipat a svrbiet - teraz to sposobili rukavice. Som v 25.tt a neviem, ci to nema nejaky vplyv na babatko. zajtra idem lekarke...

maahuliena
8. dec 2010

ahoj. Ja mam extremne suchu až teda atypicky suchu pokožku a v 4 mesiaci som sa vyhodila s pracieho prachu. Kedže mi na to homeopaticka mastička nepomohla, išla som za kožnou. Predpísala mi dithiaden (ten možeš v pohode, tak ak máš doma, kludne si daj, trošku to zmierni.) a špecialnu masť (ta skôr pôsobila ako kozmetika- ale pomohla). ja som sa vyhodila aj napriek tomu, že som brala prednison. Nepálilo to len svrbilo. Keď to páli ide o prudkejšiu reakciu. Mne teda pomohol ten ditiaden a spomínaná masť + prednison samozrejme.
Nemusíš mať obavy. Nemá to vplyv na babatko. 🙂 Nakoľko sa uvoľnuje len hystamín. To bola tiež moja prvá otázka na lekárku. Bola som v 15tt.

lelacrima
autor
8. dec 2010

@maahuliena
dakujem Ti velmi pekne za odpoved. Co to som nasla na nete, ale tejto teme sa vela nevenuju. Zial, dithiaden doma nemame uz. Zajtra nabehnem lekarke a uvidime, co mi predpise. Ozvem sa potom spat. Svrbenie a palenie docasne preslo, sa to uvolnilo... ale ako som to pozorovala, tak len dovtedy, pokym to mechanicky znova nepodrazdim (tepla voda, utieranie ruk a pod.).

andykruspe67
8. dec 2010

@lelacrima ahoj, ja tym trpim teraz, som v 35tt a asi pred dvomi tyzdnami ma zacalo vsetko svrbie, myslim cele telo, a o par dni sa mi na bruchu na bokoch a po stehnach vyhodili take velke cervene flaky. tak som s tym isla k dr. ten mi zobral krv na pecen.testy, tam sa nic nepreukazalo, isla som koznej a dala mi puder, a rozne masti, a ze mam nejaky druh dermatitidy, a suchu pokozku, stale si to mam mastit, a na rukach to mam tiez takze asi tolko, kontroluj sa a keby sa to horsilo chod k dr.

lelacrima
autor
8. dec 2010

@maahuliena
Inak mi napadlo s tou pokozkou suchou a pracim prostriedkom - vyskusaj nieco, co by malo byt menej agresivne - pracie orechy. Predavaju to v dio obchodoch a daju sa objednat aj na dobierku. Priznam sa, ze som ich este neskusala, len som si k tomu nacitala veci. Chystam sa ich pouzivat na pranie detskych veci. Nemali by drazdit vobec pokozku. Odporucaju ich najme na latkove pienky.

maahuliena
8. dec 2010

@lelacrima dakujem za radu aj ja tebe 😉 ja som sa vyhodia kvoli tomu, že som menila praci prach... takže som sa vratila k povodnemu a všetko je na poriadku. 🙂

ella_joy
10. dec 2010

Caute, aj mne sa vyhodil na tvari take cervene flaky, dermatologicka mi predpisala kortikoidnu mast, ktora sice na chvilu zabrala, ale zas to mam, po okrajoch tvare, a uz aj na viacerych miestach, svrbi to, a robia sa supinky az do vlasov. Dnes mi druhy doktor doporucil modru indulonu, ze sa mam tym kortikiodom vyhybat, ze mozu potlacit nieco, co by nemali..tak snad to pomoze, ak ste mala nejaka podobnu skusenost, dajte mi PLS vediet, uz zacinam vyzerat otrasne... 😔

tercik
5. aug 2011

čaute, chcela by som sa opytat či niektora z vas nema skusenosti s alergiou na rukach a nohach??? som v 31 tyž. tehotenstva, asi pred tyždnom sa mi vyhodili na nohach-prstoch take male pupačiky vyzeralo to ako žihlavka, najprv som si myslela že to mam s baleriniek vyparene, strašne to srbi!!! na druhi den som pracovala v zahrade s kvetmi a dala som si gynekologicke rukavyce, večer už som mala tie pupačiky aj na rukach najprv medzi prstami a potom na prstoch v oblasti člankou, tiež to velmi srbi, vyzeraju ako male pluzgieriky naliate žltkastou tekutinou. medzi časom som bola aj u mojho gyn. a ukazovala som mu to, povedal mi že to mam iba vyparene že si mam na to davat canesten, lenže mne to neprechadza, davam si na to aj fenistil gel, no nič nezabera. musim sa priznat že som si to poprepychavala s ihlou, menej to potom srbi ale viac sa mi to roširilo, na rukach, na nohach mi to ustupilo ale stale to tam mam. sesternica mi tvrdi že mi mala leži na pečienke, a to mam reakciu, vraj aj ona to mala a brala dithiaden na to. no neviem či je to to iste čo mala ona, či mam ist znovu k gynekologovy alebo rovno ku kožnemu lekarovy, a či by nebolo dobre keby mi urobili niake krvne testy či je v šetko v poriadku. ak viete prosim poradte mi, dakujem! 🙂

nextik
17. jan 2013

Ahojte. Od narodenia trpim alergiou. Pri mojom prvom tehotenstve sa to dost vyrazne zhorsilo. Nebrala som nic aj ked lekarku som navstivila niekolko krat. Teraz cakam dalsie dietatko a som v 13tom tyzdni. Vcera som musela ist na pohotovost a tam mi injekcne podali antihistamin. Bolo mi tak strasne zle, cele telo som mala osypane 20cm flakmy, celu tvat, aj vo vlasoch, dlane aj chodidla. Takuto extremnu reakciu som doteraz nemala a ani neviem co ju mohlo sposobit. Rano ked som isla k lekarke, vysvetlila mi ze niekomu sa alergia v tehotenstve rapidne zhorsi (co je moj pripad) Inak nezvraciam, nemam nijake problemy (klop klop) dokonca pri tomto tehotenstve som do 12 tt ani nevedela ze cakam. Az na tu alergiu. DR mi predpisala Dithiaden ktory budem mat doma pre pripad krajnej nudze. ☹

darka2001
4. mar 2013

@ella_joy ahoj,viem,ze je to dost neskoro,ale mam momentalne podobny problem ako ty v tehotenstve,len sa chcem opytat ako si to vyriesila s tymi flakmi na tvari?vdaka

ella_joy
28. mar 2013

@darka2001 no viac-menej nic som nerobila, lebo to bolo tehotensky,hormony..aj pri druhom tehu sa mi to urobilo 🙄 A podla toho som vedela, ze som v tom 😀 a mala som to este aj par tyzdnov po porode, kym sa tie hormony nedali do normalu..ale xicht strasny, vyzerala som horsie ako som sa citila...

darka2001
28. mar 2013

@ella_joy vraj baby beru maminkam krasu,tak to sa u nas vcera potvrdilo,ako to je u teba?

ella_joy
29. mar 2013

@darka2001 jeeeej, gratulujemmm..mno u mna to neplatilo ani raz 😝 si davas nieco na to?

darka2001
29. mar 2013

@ella_joy kupila som si eucerin na zacervenale a suche miesta so zelenym zmatnujucim ucinkom a amam pocit ze nie som az taka flakata,ale do konca je este daleko.

madana
25. feb 2015

AHOJTE!
obnovujem túto tému,vyzera to tak,ze som tehotna,menstruacia mi meska 2 dni,a aj ked som bola prechladena,neverim ze meska kvoli tomu.Chcem si ist kupit tehu test,takze este neviem 100% ci som,ci nie som.Len sa mi zacali objavovat posledne 2 dni na pokozke cervene flaky,ktore strasne svrbia,ked sa aj nechtiac poskrabem ,v momente sa mi spravi akoby pluzgierik akoby zihlavka.
Chcem sa opytat brali ste na zac tehotenstva fenistil kvapky,alebo nieco ine??je to na nevydrzanie....co poradite??v piatok sa chystam samozrejme k lekarke,no co dovtedy?...

madana
25. feb 2015

nikto nic?? 😒

simik14
25. feb 2015

Necitala som predchadzajuce prispevky ale poviem ti ake som to mala ja odzaciatku tehotenstva ... alergiu na zemiakovy skrob som mala uz aj predtym ale v tehotenstve sa mi ti vyhadzalo po celych predlaktiach na nohach co tam sa mi ten skrib nedostal a ptm uz aj alergia na citruy na pur na avivaz na praci prasok na kapustu nic v kuchyni som bez rukavic robit nemohla ani len maso vykostit nic ... podlahu som bez nich tiez neumyla navyse bola zima a kozna mi zakazala nosit tricko s dlhym rukavom cierne oblecenie ... len bavlnene a svetle textilie ... a predpisala mi advantan mastny krem ten zabral dokonale ale v tehotenstve a pocas
pocas kojenia len minimalne ... nic ine mi nezaberalo ... no a po porode v ten den som uz nemala nic ... uz len ta stara "dobra" alergia na skrob ... to tie hormony este zhorsuju nic si z toho nerob je to niekedy frustrujuce musis vydrzat ... a dithiaden by su velmi teraz nemala len po porade s lekarom... vyhni sa styku s farbami chemikaliami a tym co ti drazdi kozu ... skus kokosovy olej hydraruje a regeneruje

simik14
25. feb 2015

Ani datum som si nevsimla :D

mirit2016
7. júl 2020

@tercik ako ste to riesili? Presne to iste mam aj ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre