Mali ste hustú krv v tehotenstve?

patik114
10. apr 2014

Ahojte chcem sa opytat ci ste mala problem v tehotenstve s hustou krvou lebo ja mam a dala mi doktorka na to injekcie a mam ich brat do porodu a dnes som bola pri mojom gynekologovi a povedal ked uz pred porodom ma chytnu bolesti ze ich nemam brat 12 h ci ako .....lenze ako budem vedela ze ma presne vtedy chytnu bolesti ........ked niekto tak mal tak napiste ....

zoe19
11. apr 2014

Ahoj,ja presne som nemala ale sesternica áno. Tušim to boli fraxiparín ( neviem ako sa píše ) v tehotenstve si zlomila nohu zafixovali jej to a dostala embóliu a to tiež viac menej znamená že musela riediť krv.Od 4 mesiaca si ich denne pichala do ruky kedže do bruška samozrejme nemohla .Neviem ako ich kázal brať tebe ale ona ich mala ráno takže ráno o 6 pichla a ju našťastie pôrodné bolesti začali trápiť o 11 tej porodila o 6 večer tak sa tomu dalo predísť .Myslím že už je to len o sprostom šťastí.Ale viem že si ich v pohode pichá ešte aj teraz . 🙂

suge
11. apr 2014

@patik114 Vysadiť injekcie "na riedenie krvi" aspoň 12 hodín pred pôrodom je potrebné z dôvodu možnej anestézy - epidurálnej a spinálnej, teda tých, ktoré sa pichajú do chrbta. Menší časový odstup pred pichaním takejto anestézy by mohol spôsobiť problém. A ešte zopár mojich rád, ako si to zbytočne nekomplikovať. "Riediace injekcie" si treba pichať vždy v tú istú dobu. Nie iba "niekedy ráno" alebo "pred spaním", ale presne, napríklad večer o 18:00. Nemusí to byť na minútu, ale nech to nie je hodina hore-dole. Jednoznačne sa to lepšie pamätá a ak sa náhodou rozrodíš, nebudeš musieť na príjme loviť v pamäti, kedy si si pichala injekciu naposledy. Vo všeobecnosti sa odporúča pichať si tieto injekcie večer. Plánované pôrody - vyvolávačky, cisárske rezy a pod. sa robia v doobedňajších hodinách, takže ak si dáš poslednú injekciu napríklad o tej 18:00, máš pred pôrodom viac ako 12 pohodlných hodín pauzu. A čo sa týka neočakávaného rodenia, príroda má vždy posledné slovo 😉 , no aj tak dúfam, že ak by ti odtiekla plodová voda alebo by si dostala výraznejšie bolesti, určite si nepobežíš pichnúť injekciu. Ak ak by bola pichnutá pred pár hodinami, nič sa nedeje, ale to treba povedať lekárom, nech sa podľa toho môžu zariadiť.

patik114
autor
12. apr 2014

dakujem za rady 🙂 no toho sa najviac bojim ze pichnem si a o hodinku dva zacnu bolesti ......picham si vzdy vecer o 17:30

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre