Mali ste niektorá krvácanie v 12tt a bolesti?

rejmonz
13. aug 2019

ahojte, vcera som sla na pohotovost, lebo zo mna doslovne 'zliala' krv ked som vstala z gauca, spravili sono, akcia zatial je pritomna, pichli injekcie a jem duphaston na oddeleni teraz a nekrvacam uz.. .
co mi vrta hlavou je, ze ma vobec nic nebolelo len sa proste pustila krv a az od vecera ako ma hospitalizovali ma zacalo pobolievat brucho, take pnutie az doteraz..
nemali ste take cosi podobne s tou bolestou aj vy?
ja uz tu dumem ci tam cosi neodchadza preto citim spodok 😣

macko1007
13. aug 2019

@rejmonz ahoj ja som sice nastastie nekrvacala ale tie pnutia citim stale som 17tt ale stale sa roztahuje maternica avraj je to ok podla mojej dr

elenkaba
13. aug 2019

@rejmonz mne sa stalo to iste v 15tt. Tiez som veeela krvacala, doma a potom este jeden den v nemocnici. A tiez som mala take tahave bolesti brucha, som sa bala ze to nedopadne dobre. Dr.mi davala Duphaston a pre tie bolesti este infuzne Magnezium. Ale teraz uz viem, ze to bolo skor placebo, ked je napr.chybny plod a tehotenstvo nema dopadnut dobre, tak to ziadny lekar ani ziadne lieky nezachrania. U nas to ale nastastie dopadlo dobre, doteraz si ale to zufalstvo pamatam. Mala som nizko nasadajucu placentu, tak to krvacanie bolo preto, potom uz do konca tehu som mala klud.rezim a lezala som. Drzim palce,mysli pozitivne!

joysi
13. aug 2019

@rejmonz ahoj ja som krvacala tiež v 12tt..v mojom prípade to bol hematom, ktorý začal krvácať a ohrozoval aj plod...mne dali duphaston a ascorutin....odlezala som si týždeň v nemocnici a teraz som na rizikovom...momentálne som v 20tt a stále sa modlím, a o bolo drobo zdravúčke aj tebe prajem, aby ste boli obaja v poriadku...musis myslieť pozitívne 🙂

stanusenka
13. aug 2019

@rejmonz ahoj ja som začala krvácať v 9tt a do troch dní som potratila, nezaberali ani lieky ale ja som na ne mala reakciu tak som ich nemohla brať, mala som iný prípad, ja som stále nemala plod ani akciu takže sa s tým viac menej dalo rátať... Bohužiaľ, iba prázdny vak, stále dávali tomu šancu ale už som potom vedela že je zle. Užívaj lieky, lež a všetko bude dobré 😊

stanusenka
13. aug 2019

@rejmonz môjho komentára sa vôbec neľakaj, od začiatku som mala problém že sa neukazoval plod a lem doktor stále naťahoval čas že počkáme, až prišliel samovoľný... Držím palce 😊

miminka91
13. aug 2019

@rejmonz neboj, mozno sa len viac natiahla maternica a malo to taku rekaciu, hlavne klud

misulienkamisa
13. aug 2019

To sa stať môže. Ako ti tu už kočky napísali, nemusí to byť tým, že by dačo odchádzalo, proste sa ti môže naťahovať maternica a niekde ti praskla cievka

rejmonz
autor
13. aug 2019

@elenkaba toto ze o jedno sme prisli v januari a teraz pre zmenu sa nam toto vyskytlo.. a to cakanie je desneeee maximalne, ze o par dni ma skontroluju sonom ako sa to tam vyvinulo potom 🤦‍♀️

rejmonz
autor
13. aug 2019

@joysi dakujem, u mna to tiez vyzera podla sona na zrazeninu ktora praskla, dopuju ma tabletkami a lezim 😣 len dufam ze az tyzden ma tu nepodrzia ked uz to nekrvaca fnuk 😪

kataka10
13. aug 2019

@rejmonz Keby to mal byt potrat tak by s krvacanim isla aj bolest lebo by sa odlupovala stena maternice (bohuzial zazila som 2x). Toto naozaj vyzera ze tam praskla zrazenina takze neboj male je v priadku. Liekmi a oddychom to preliecis a bude dobre 😉

deti95060810
13. aug 2019

tiež som mala.... poležíš v nemocnici zopár dní a ideš domov....ja som išla na PN...

joysi
13. aug 2019

@rejmonz noo...v mojom prípade mi lekár vravel, že minimálne 5 dní musím mať čistú vložku a až tak ma pustia domov...ja som bola celá prestrasena...ale potom, keď som drobca videla a počula ako mu bije srdiečko hneď som bola pokojnejšia 🙂 aj vy budete v pohode uvidíš 😉

elenkaba
13. aug 2019

@rejmonz ja som prekonala 3 potraty a toto bolo stvrte tehotenstvo, ked sa vystihlo obrovske krvacanie, takze chapem tvoje obavy. Ja som bola vtedy 2 tyzdne v nemocnici,ale mne to az tak nevadilo, ja som mala hrozny strach,ze sa krvacanie znova zopakuje, tak v nemocnici som mala lepsi pocit, ze som pod kontrolou

siklsi
10. nov 2019

@joysi ahoj 🙂 som na tom podobne, preto píšem... Chcem sa spýtať ako to bolo ďalej s tými hematom mi? Vytratili sa? Kontroloval to lekár nejako? Na základe čoho vysadil/ ukončil liečbu?
Ja som krvácala, tiež som pre hematóm bola hospitalizovaná, teraz som PN, liečba je podobná. Nekrvácam už, avšak špinenie sa niekedy objaví, dúfam, že to je v poriadku.

joysi
10. nov 2019

@siklsi ahoj...tak ja som po prepustení brala ascorutin (3x na deň) a duphaston (2x na deň) poostupne mi môj gynekológ vysadil ascorutin a duphaston som ešte brala asi cca 2mesiace. Gynekológ ten hematom kontroloval na sone...ja som ho mala dlhšie preto som sa nemala namáhať...teda mala som kludovy režim...teraz som 33tt a hematom sa chvalabohu vstrebal takže už je to oki...uvidíš aj v tvojom pripade bude všetko oki a drobo bude silné a zdravúčke 🙂

siklsi
10. nov 2019

@joysi tak to som na tom presne tak isto... mám kludovy rezim a verím, že sa vstrebe.. 🙂 niekedy sa objavuje špinenie, ale tak verím, že to bude v poriadku... Ďakujem, aj prajem nech všetko dobre dopadne 🙂

rejmonz
autor
10. nov 2019

@siklsi tak tak, mna prepustili nakoniec presne po tyzdni.. 2dni som tam krvacala, pichali injekcie a nastastie sa to zastavilo, zbytok dni v nemocnici som uz mala len semtam ruzove na toaletnom, bala som sa ist aj vycurat a rychlo zas lezat.. tiez som odchadzala z nemocnice s tym, ze som mala na sone dost velky hematom, ja som mala nasadene 3xdenne duphaston, ascorutin a guajacuran, samozrejme pn a radsej lezat a nenamahat sa... takze aj doma som vstavala len na wc a ku chladnicke.. duphaston a guajacuran som brala do cca 20tt, potom mi kazala lekarka postupne vysadit a ascorutin jem radsej az doteraz kvoli cievam, lekar vravel ze to neuskodi...boli to riadne nervy, 3dni som doma chvilu spinila na hnedo(stara krv) a jedno rano som zacala spinit do ruzova, hodinu to sledovala, no ked neprestavalo, sla som radsej zas do nemocnice..to bolo myslim v 16tt, samozrejme nevideli skadial to ide ale dali mi pre istotu jednu inj. proti krvacaniu a poslali domov lezat, s tym ze po vikende som sla hned na kontr. sono.. tam bol hematom stale a lekar sa so mnou bavil narovinu, ze bud sa vstrebe, vyplavi postupne sam alebo to zacne krvacat, prip tam vo mne bude az do. porodu a potom vyjde von😁🤷‍♀️... jedine co ma kusok ukludnovalo bolo, ze hematom bol na zadnej stene a placenta na prednej, takze do nej priamo nezasahovala...no a na dalsom sone v 22tt uz zazracne nebol, aj sa uz citim ovela lepsie a nelehnim tolko, cosi upracem, idem sa prejst. konecne som nabehla do bezneho zivota...
samozrejme sa radsej stale setrim, ale snad to najhorsie mame za sebou (klopkop).. teraz som 26tt a najradsej by som bola nech uz je februar 🤦‍♀️😁 tak ci onak, ked nasi krpci toto zvladli, budu to silne zdrave kusy a ja im verim, ze sa nas budu drzat zubami nechtami co najdlhsie ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre