Mali ste problém so štítnou žlazou počas tehotenstva?

janulka7
21. okt 2008

Neviem ci sa tu niekdto najde s tymto problemom. Od kedy sa minarodila dcerka mi diagnostikovali zvysenu cinnost stitnej zlazy. brala som aj lieky carbimazol ale teraz som uz dva roky bez a vsetko bolo o.k. az do dnes kym som nesla k lekarovi a povedal mi to vyzera tak ze mi trosku klesla hladina hormonu a som v tretom mesiaci. beriem jod a vra ak sa v krvi potvrdi zas problem so stitnou zlazou tak mi vysadia jod a nasadia nejake tabletky. ma s tym niekto skusenost.????poradte prosim.

bubba
21. okt 2008

ahojcek je tu strasne vela takyhc tem urcite najdes potrebne info 😉

alusha
21. okt 2008

ja som brala lieky na stitnu zlazu cele tehotenstvo, ale ja mam znizenu cinnost

janulka7
autor
21. okt 2008

ono u mna je to trosku divne. lebo ja mam zvysenu cinnost uz z pred5 rokov ale dva roky som o.k. teraz vsak v testoch ukazalo ze stitna je v poriadku ale ten druhy hormon ktory je v mozgu ma nizku hladinu, co znamena ze zs moze prepuknut. nikdy som stym inym hormonom nemala problemy preto som z tho trosku mimo. neviem co to moze znamenat. kedze ten hormon s ktorym som mala vzdy problemy je teraz o.k.

bubba
21. okt 2008

aj ja som na tom tak poobne ako janulka.nijako ma to neovplyvnuje,neberiem ziadne lieky ale sem tam citim zvacsenie.kazde ti roky chodim na vysetrenia ku obvodnemu dr.sono a tam sa zaial potvrdilo,ze endokrynologia zatial ani nie je potrebna.i ked mam dake vyrastky v hrdle ale zatial to nerastie dalej 😅 😅

diddi
21. okt 2008

ja som po porode mala problem...teda aj mam, lebo stale priberam 😠 ...mam znizenu funkciu stit.zlazy...v januari ma operovali - bola tam navyse aj struma, tak mi odrezali celu lavu stranu stit.zlazy...stale mi zvyssuju tabletky euthyrox, zacala som na 25...teraz mam 150 ☹ ...v piatok idem na kontrolu, na krv, sono... ☹ 😠

janulka7
autor
22. okt 2008

tak dakujem za vase prospevky.prave som dorazila od mojho endocrinologa a ten povedal ze je vsetko v najlepsom poriadku. tak som uz blazon co ten internista stresuje a hlavne mi berie pokoj. 😠 no ale som rada ze sa drzi v norme a nemusim sa napchavat tablaetkami.

majka35
22. okt 2008

mne zistili zníženú funkciu štítnej žľazy ešte pred tehotenstvom, mala som trošku obavy, keďže som plánovala bábetko, či to nebude mať nejaký nepriaznivý vplyv ... no a už 4 roky beriem euthyrox, tiež som začala 50 a teraz beriem 125 ... tehotenstvo som mala ukážkové ...
no niekedy ma trápia tie hormonálne zmeny, návaly horúčav a potenie a aj to priberanie, ale to riešim upravenou stravou, takže sa mi to darí udržať celkom v norme

junovka
22. okt 2008

ja som tiez mala problem so zniz.zlazou este pred otehotnenim s Nely, koli tomu som vlastne ani nevedela otehotniet.Brala som Euthyrox asi rok a pol pokial som otehotnela, potom cele tehu a po tehu som vysledky mala ukazkove, kde mi vysadili komplet Euthyrox 😉

guza
3. jún 2009

prave som sa dozvedela, ze sestra ma velmi zvysenu funkciu stitnej zlazy, ma opuchnuty krk, je to vazne? Moze mat v buducnosti deti? da sa to vobec liecit? Vie niekto poradit?

emjee
3. jún 2009

dokyna • Dnes o 00:03
Ahoj, jsem tu poprvé a hrozně tu bloudím. Chtěla jsem dát holkám tip na poruchu štítné žlázy, protože to v diskusi řešily, úplůně jsem se zamotala a už to nemůžu zpětně nakít. Nevím, jak hledají ony, třeba to najde adresáta. Ta adresa je: http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=200...
Dokča

zuzana_1
3. mar 2011

@majka35 ahoj...citala som,ze mas zniz.funkciu stitky ...chcem sa len spytat,ako casto si chodila k dr. na kontroly s nou? dakujem

majka35
3. mar 2011

@zuzana_1 chodím na kontroly 1x ročne 😉

zuzana_1
3. mar 2011

@majka35 aj pocas tehotenstva?

majka35
3. mar 2011

@zuzana_1 som bola raz počas tehotenstva, urobil mi UZV, zvýšil dávku euthyroxu a na kontrolu som bola 5 mesiacov po pôrode

zuzana_1
3. mar 2011

@majka35 ok dakujem 🙂

vocko3
15. mar 2011

ahojte, ja mam zvysenu funkciu stitnej zlazy. ako to je s tym priberanim? ked je znizena funkcia tak sa pribera a ked je zvysena sa chudne?a ako je to potom ked budem chciet otehotniet? je lepsie na zaciatku liecby (zatial beriem druhy tyzden pol tabletky thyrozolu) alebo pockat kym sa to prelieci?

zuzik1983
25. nov 2011

poradite mi?som cca v 7 tyzdni tehotenstva.nemam potvrdenu zvysenu funkciu stitnej zlazy od dr.,ale citila som priznaky zvysenej funkcie stitnej zlazy asi 2 mesiace pred otehotnenim( vysoky tep,chudnutie, hned aj pri malej namahe som zadychana a spotena).chcela som sa spytat,ako sa zistuju problemy so stitnou zlazou?z krvi alebo inak?ked mi bude brat gynekologycka krv zistila by pripadnu poruchu?dakujem velmi pekne za odpovede

zuzik1983
26. nov 2011

nikto?

mia2088
12. jan 2012

@zuzik1983 áno, dá sa to zistiť z krvi, ale musí sa na to spraviť špeciálne rozbory, ale ak si tehotná tak dnes by mali gynekológovia na to myslieť a urobiť testy na poruchu so štítnou žľazou, držím prsty nech všetko dobre dopadne🙂

zuzik1983
13. jan 2012

@mia2088 no uz som to pisala davnejsie, uz to je vsetko pod dohladom lekara, ale aj tak dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre