Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

zuz11
16. nov 2007

mywiel • 10tt • Dnes o 13:05
Vie mi niekto poradit ako je to s anesteziou u zubara v tehotenstve? Ma to nejaky negativny vplyv na vyvoj plodu? Som v 9 tyzdni a mam dva kazy, ktore ma zatial nebolia. Mam pockat na osetrenie do druheho trimestra, alebo mam pretrpiet vrtanie bez anestezie? Dakujem za rady.

emily3 • 2d, 33tt • Dnes o 13:38
mywiwl..mala by si si zuby dat do poriadku, v tehotenstve sa velmi rychlo kazia. zubar uz vie co mozie a nemoze robit tehotnym. a ked nemas velke kazy tak to vrtanie ta nebude boliet. 😉

lavina • Dnes o 13:39
Ahoj môžeš v kľude ísť na zubné ošetrenie,pokiaľ si nemala ani dotreaz problem s anest.Robím zdravotnika a momentaálne sme tiež v očakyvaní nášho prvého bábätka.Prehliadku už máme za sebou.Želám príjemné posedenie u zubára. 😉

mywiel • 10tt • Dnes o 14:14
Diky za rady, tak to urcite odkladat nebudem.

perla1989
22. máj 2008

ahojte.moze mi dakto poradit ze ked ma boli zub pocas tehotenstva mozem ist ku zubarovi?prosim poradte mi.som v osmom mesiaci a kaz a uz ma to zacina bolievat.

albireo
22. máj 2008

jejda perla k tomu zubarovi sa rychlo objednaj. ak mas v zube hlboky kaz, infekcia ti moze prejst na zubnu dren a to by bola velmi bolestiva komplikacia.
inak, viem ,ze sa to lisi od statu k statu, ale myslim,ze vacsinou sa v tehotenstve doporucuje minimalne jedna preventivna prehliadka u zubara.

ilijanka
22. máj 2008

zubný kaz v tehotenstve môže byť veľmi nebezpečný, pri komplikáciách môže vzniknúť až zápal okostice a každý zápal v tele môže spustiť predčasný pôrod alebo potrat- takže pozor 😒 , lokálna anestézia v tehotenstve určite nie je zakázaná, takže baby- neodkladajte nič a hor sa k zubárovi 😉

petruci6
22. máj 2008

baby a co so zubom mudrosti?teraz nemozem ani ziadne lieky proti bolesti 😒

ilijanka
22. máj 2008

petruci6- zub múdrosti ti teraz rastie? v tehotenstve sa môže proti bolesti užívať Paralen / čiže paracetamol/, tiež sa môže pri intenzívnych bolestiach Tramal, ale ten je iba na predpis, ale mne Paralen celkom slušne zaberal, veľmi ma totiž boleli kríže, ak by ťa ten zub bolel tak určite nech to rieši radšej zubár, zuby múdrosti vedia vraj pekne potrápiť ☹

skrecok
22. máj 2008

Ahojte, mne uz mesiac pri cisteni zubov velmi krvacaju dasna. Kupila som si zubnu pastu Parodontax a beriem pravidelne Calibrum. Sice pred tehu mi obcas krvacali dasna a teraz je to uz fakt hrozne. Fakt neviem kde je chyba? Hovori sa, ze ked krvacaju dasna, tak chyba nejaky vitamin. U zubarky som bola a nevidela v tom problem. 😕

mien
22. máj 2008

ahojte maminy ja som mala tiež problémy so zubami, ja som si pred tehotenstvom dala urobiť všetky zuby no,ale potom to prišlo koncom 35 tt ma strašne začal bolieť zub museli sme ísť ráno o tretej na pohotovosť, ale nikoho sme nenašli potom sme išli ráno, doktorka mi dala injekciu a vytiahla mi zub, povedala, že tie bolesti sú oveľa škodlivejšie pre die´tatko ako tá injekcia ale potom ma nepotešila, lebo o mi povedala, že mám ešte pokazených 6 zubov ja som skoro odpadla, na druhý týždeň v 36 tt ma začal zase bolieť zub na druhý deň mi zase jedne vytiahla dala mi injekciu, potom na to dva dni mi spravila ďalšie dva a ešte musím prísť po pôrode takže sa nebojte
skrecok ´dasná krvácajú skoro každej neviem či čakáš dievčatko alebo chlapčeka, ale ja som počula, že viac sa kazia zuby. keď pri chlapč.

dididi30
22. máj 2008

mien aj ja som pocula,ze pri chlapcoch ale ti poviem mna vobec zuby nebolia, asi preto ,ze som si ich pred tehu ako keby som tusila dala do poriadku, veru pri malej som prisla o jeden 😒 tak tom davam asi dost vapnika 🙂

mien
22. máj 2008

dididi to máš dobré, že sa ti nekazia zuby, ale možnno, ke´d budeš čakať tretie hihi tak zase o jeden prídeš

dididi30
22. máj 2008

mien to sa nebude konat, ja uz nechcem staci akurat mam dievca a babu a vies sme v zahranici cestujeme domov autom a traja zadu a nebodaj 4 ked budu dvojicky tak ma klepne🙂(babka je od dvojiciek tak je to u nas mozne, takze tretie je riadne riziko 🙂
ale oni sa mi mozu zacat kazit pocas kojenia, takze ma to este moze cakat

mien
22. máj 2008

nestraš diddi počas kojenia, no tak ja už budem mať naozaj protézu
dvojičky veď to je pekné, veď si kúpite minibus hihi

dididi30
22. máj 2008

no hej moja ja si pockam na tvoje druhe a potom porozmyslam 😀 😝

mien
22. máj 2008

na moje druhé no to nebude tak skoro, tehotenstvo je oveľa ťažšie ako som si to predstavovala

dididi30
22. máj 2008

ale to si len myslis, jak pojde do skolky bude ti smutno a budes rozmyslat nad druhym ako my 🙂

mien
22. máj 2008

do škôlky to bude až o tri roky, možno, že máš pravdu, ale dúfam, že to bude dievčatko, nieže by som nebola rada, že teraz budem mať chlapčeka, ale keď máš aj dievčatko aj chlapčeka to je super ako ty

dididi30
22. máj 2008

no je to super, ani som neverila,ze sa mi tak podari, ale som rada, bo budem mat to aj to a vies je to take ine a budem mat nevestu aj zata 😅

mien
22. máj 2008

joj didi ja si neviem predstaviť aká budem keď budem mať nevestu lebo budem chcieť môjho synčeka iba pre seba, ale dôfam, že ma to prejde

gianni
22. máj 2008

ahojte,ja som bola práve dnes pri zubárke a zase mi plombovala,tretí krát hádam už dosť,tiež mi krvácajú ďasná,ale to asi každej,musíme to nejako vydržať,len aby sme nemali protézy 😀

stvura
23. máj 2008

Ahoj kocky...
Zuby su strasne osemetna vec v tehotenstve, ja ich sice nemam vyslovene zle ale par rokov jednosrannej stravy mi zanechalo par plomb. U zubara som bola tusim v 15tt ako je to doporucene, spravil mi prehliadku, osetril dasna - apropo, doporucil kupit si dodatocne vapnik. Na citlive a krvacajuce zuby uzivam od zaciatku tehotnosti Meridol, lebo Paradontax by som kvoli mojim nevolnostiam nezvladla {uz teraz tie nevolnosti nie su, no pre istotu} a krvacanie trocha ustupilo.
Co sa tyka anestezy, lokalna je okej, ja som velky bojko pri zuboch no dajako som to pretrpela. Akurat vcera som riesila vypadnutu plombu. Nestalo sa vam daco podobne? Vraj mi zacali z nicoho nic bujniet dasna, a vytlacaju mi plomby....no to sa tesim. Boliet to nebolelo, len som vyzerala ako vampir, lebo mi musel cast dasna odstranit...
Velke opravy zubov, trhanie a tak..mi moj lekar doporucil az po ukonceni kojenia. Inac vrele by som ho kazdej z vas doporucila, lepsieho si nemozno priat - i ja kvoli nemu cestujem 20 km.

adrioska
23. máj 2008

No ja som este na prehliadke nebola, ale mala by som uz, lebo myslim, ze mam aj kaz, len sa bojim... 😖
Ale tiez mi krvacaju dasna.
Stvura, takze vapnik? A ku komu chodis Ty, lebo ja som tiez z NZ...

stvura
24. máj 2008

Uz cca 3 mesiace ale vapnik neberiem, lebo by sam i bil s Femibionom, ktory ako byvaly ovo/lakto-vegetarian musim brat i kvoli sebe i babetku.
Ten Meridol alebo ak znesies Paradontax su fakt super na krvacajuce dasna, tak zacni podstivo drhnut zubky 2-3x denne.
K zubarovi chodim do Sale {som povodne Salanka}, p. Kopacik a mozem ho len vrele doporucit. Pracuje od siedmej do siedmej vecer, da cloveku hocijaky termin - prisposobi sa, fakt je to spicka, este som nezazila ze by ma odmietol alebo zle osetril a to k nemu chodim asi 10 rokov.
Moj manzel chodi v NZ k p. Slezakovej, vravi ze je dobra, no ja by som nezniesla osetrenie bez anestezy a pokial viem ma tiez dost obmedzene ordinacne hodiny - maximalne je tam do pol stvrtej.

adrioska
24. máj 2008

ja beriem Calibrum mami a tiez obsahuje vapnik, tak to nechcem prehanat...ale este si to premyslim a mozno si nieco neskor dokupim, uvidim.
Ja pouzivam Lacalut pastu, lebo ta je na parodontozu, na ktoru ja mam po rodicoch nabeh. Ale fakt som sa zlakla, ked mi zacali krvacat dasna, ze co to je a to len z umyvania zubov...dentalnu nit ani nemozem pouzivat. Ale potom som si precitala tu na fore, ze to maju aj ostatne baby, tak som sa "upokojila". 😅
Ja chodim k Sultovi tu v NZ, zatial no problem, aj ked najdu sa aj taki, co sa na neho stazuju, ale to je tak asi so vsetkymi lekarmi. Inak obdivujem toho Tvojho, ze tolko pracuje, nie je to sranda a dlho by ma to nebavilo. Urcite ma vela pacientov.

skrecok
25. máj 2008

Ahojte, ja nemam pokazene zuby (ze vraj pri chlapcekovi) ako je to popisane vyssie. Iba mi strasne krvacaju dasna...Zistila som, ze to ma vacsina z nas, tak som sa upokojila.

stvura
25. máj 2008

No hej i ja som tak pocula...ze pri chlapcoch pohoda, ale i tak mi zacali dasna vytlacat plomby...takze nas drobec Alex sa neprejavuje... 😉
P. Kopacik je fajn - stara skola, furt ma nahovara ci si nechcem spravit zubarinu, ale to by tak bolo vrtat sa druhym v zuboch... 😖

mirka.pp
25. máj 2008

ahojte. som prekvapena, ze pri chlapcekovi sa vraj zuby nekazia, lebo ja cakam chlapceka a zuby sa mi kazia riadne. uplne sa mi rozsypavaju. vraj to zacalo zapalenymi dasnami-ason tak mi vravela moja zubna. dufam, ze do konca tehotenstva mi aspon nejake ostanu 😉

marabout27
25. máj 2008

Ahojte.Co sa tyka zubov ja som mala problemi uz od malicka zo zubami a teraz sa mi zacali lamat.Neviem ci to je normalne.Aj dasna mi zacinaju krvacat..... Zajtra idem zubarke tak uvydim co mi povie. poradte mi co robit..... dakujem 😉

ingulka
26. máj 2008

ahojte, tak aj ja sa pridavam k vam s problemami so zubami pocas tt... vsetko to zacalo, ze mi gynek. zistila anemiu = chudokrvnost a tak ma poslala za hematologom = vysetrenie krvi. A tak mi zistili, ze mam zvyseny pocet bielych krviniek a predpoklad, ze mam niekde vnutorny zapal - chronickeho povodu a tak ma odporucila urobit si : usno-nosno-krcne vysetrenie a zubne. Z prveho este nemam sice kompeletne vysledky, ale zatial to vyzera OK. Skor sa bojim zubara, zistili mi, ze mam 2 mrtve zuby a tak neviem co bude dalej. Jeden je jednotka a druhy osmicka 😉 aby neboli pokope 😉 Jednotku sa mi snazila navrtat zvnutra a dostat sa ku kanaliku, vraj nad nim moze byt hnisava cysta (aj ked ziadne bolesti nemam). Ku kanaliku sa nevedela dopracovat a tak idem dnes na USG - trosku mam strach, ci to neublizi babenku, ale verim, ze vedia co robia, ved som im jasne povedala a je to uz aj vidiet 😉 ze som tehu. Drzte mi palceky....

maso
26. máj 2008

Caute, na krvacajuce dasna odporucam ustnu vodu Meridol, mne stacilo vyuzivat jednu a preslo to 🙂

Ako to funguje, ked musi ist tehulka k zubarovi? Su nejake obmedzenia? Babatku nevadi, ked ma mama bolesti? Alebo sa normalne pouzivaju injekcie? Mate niekto skusenosti?

Ingulka, drzim palce.

ingulka
27. máj 2008

maso dakujem 😉 dnes idem trhat tu osmicku, nad jednotkou mi nezistili ziadny zapal 😉

Su nejake tabletky proti bolesti, co moze brat aj tehu ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre