Mali ste zlé výsledky cytológie v tehotenstve?

martinellka
5. máj 2014

Ahojte baby, chcem sa spýtať, či mal niekto v tehotenstve zvýšenú cytológiu? Práve mi volala moja gyn, aby som zajtra hneď prišla na nejaké ďalšie vyšetrenie, lebo mám mierne zvýšené hodnoty či čo... 😲 mám sa báť? Je to normálne a môže to byť spojené s tehotenstvom? Čo sa bude diať ďalej? Ak s tým máte niekto skúsenosti, prosím napíšte mi čo a ako...však ani nezaspím ☹ Ďakujem za odpovede.

vajanika27
5. máj 2014

ahojky, moja kolegyna mala podobny problem...jej robili ster ked uz bola tehotna, ale nevedela o tom...asi v 4. tyzdni bola...jej to diagnostikovali ako prerakovinove stadium...asi v tretom mesiaci bola na odobratie vzorky z krcka a po tomto vysetreni zistili ze to nebolo az take vazne ako ukazala cytologia...myslim ze este v niejakom 7-8 mesiaci bola znova na odobratie vzorky. kolegyna bola pripravena nato ze bude musiet ist na potrat, ale lekari ju ubezpecili ze to nieje treba. porodila krasneho a zdraveho chlapceka 🙂

sfera
5. máj 2014

Tiež mám zlé výsledky z cytológie, ale je to kvôli HPV, zistili mi ho v novembri, keď mi volali, že mám prísť ešte k lekárke po cytostere, tiež som sa vystresovala (nebola som ešte tehotná) a tak mi urobila LBC vyšetrenie, kde z jedného steru urobia viac vyšetrení(myslím tam bol syfilis, hpv, chlamydie a neviem čo ešte) a vyšlo mi pozitívne to hpv, tak som sa zase vystresovala, nakoľko som mala v pláne otehotnieť a kontrola mala byť až teraz v máji, ale lekárka povedala, že netreba stresovať, že mám to menšie riziko, a že kľudne môžem otehotnieť, že ona v tom problém nevidí a že cyto sa robí aj počas tehu. Dala mi Indol 3C brala som ho 3 mesiace a ďalej sa uvidí, pri ďalšej kontrole. Momentálne som tehotná 7 týždeň a sama neviem či chcem vedieť ďalšie hodnoty... Človeka také niečo vystraší, je to normálne...hlavne nepanikár, môže ísť len o nejaký zápal

zabka79
5. máj 2014

Mne tehotenstvo pomohlo zlepšiť výsledky cytológie. Predtým som to mala na hrane 3, teraz mám 2...tejto správy by som sa nebála..ešte budeš musieť absolvovať kopec vyšetrení a možno aj zažiješ veľa strachu z výsledkov, tak sa zbytočne netráp a počkaj si na názor doktora...

bulaby
6. máj 2014

Ahoj ja som išla a stery, keď som bola v 3 týždni tehotenstva a nevedela som o tom. Výsledky cytológie mi vyšli veľmi zle 3ab, čo už je posledné štádium pred rakovinou. Bola som poslaná aj na onkológiu, kde mi pani doktorka povedala, že tehotenstvo má pozitívne účinky na imunitu a stav sa zvykne zlepšiť. Zatiaľ nič neriešia až do pôrodu, potom ak sa to nepolepší pôjdem na konizáciu krčka. Ale som pozitívne naladená a nahováram si, že potom to bude fajn. Za tento stav môže HPV :-/ Takže mojim plánom je po pôrode úplne posilniť imunitu, snažiť sa zbaviť HPV a tým sa vyrieši aj zlá cytológia.

anna881
29. sep 2017

@sfera
@bulaby ahojte žienky našla som tutu temu lebo hladam nejake info o HPV. Som v 8tt a mam HPV posledne výsledky Lsyl - slaby predrakovinovy stav lekar vravel ze v tehu sa neriesi a az po tehotenstve odporucil očkovanie . Ako to dopadlo vam? Rodili ste prirodzene? Vysledky sa zlepšili? Zhorsili? Ďakujem za odpoveď 😊

sfera
3. okt 2017

@anna881 ahoj ...áno rodila som prirodzene bez komplikácií, odvtedy už 2x vlastne, výsledky mám stále rovnake

derdia
3. okt 2017

...mne ich pre istotu ani nerobil...ale asi preto,ze som mala v oktobri min rok preventivku...

anna881
3. okt 2017

@sfera mozem sa opýtať? Podstúpila si ockovanie proti hpv? Ako casto ti robia teraz cytologiu?

sfera
6. okt 2017

@anna881 nie ,raz ročne v rámci preventivky

bulaby
6. dec 2017

@anna881 prepac, ze odpisujem az teraz ale neskoro som si to vsimla. Ja mam od porodu uz tretim rokom dobre vysledky, takze tehu mi pomohlo 😉 a urcite sa nedaj ockovat. Jednak uz HPV mas a toto ockovanie ma asi najviac neziaducich ucinkov zo vsetkych ockovani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre