Malo vaše bábo diafragmatickú herniu počas tehotenstva?

aliqa
29. sep 2012

Som v 33tt a bábu diagnostikovali DH..síce mi o tom všetko povedali, ale na nete som toho moc nenašla..a bola by som radšej keby mi niekto napísal z vlastnej skúsenosti alebo zo skúseností svojich známych ..Ďakujem

kaiga
1. nov 2012

Ahoj, mám s tým skúsenosť, čo by ťa zaujímalo? V akom rozsahu je hernia, vraveli ti doktori?

laskica
9. jan 2013

ahojte som mesiac po preruseni tehotenstva, nakolko moje babatko malo DH a odporucali mi lekari potrat .. som po cisarskom teze .. chcela by som otehotniet ale neviem ci mozem kedy by to bolo najvhodnejsie .. bojim sa aby aj druhe nemalo DH

katarina644
3. máj 2013

ahojte, nam diagnostikovali v tretom mesiaci downov syndrom a z downovho syndromu sa syncek narodil modry, uz nedychal... devat mesiacov mal crievka na plucach.... nakoniec ho zo ziliny hned presuvali sanitkou do martina, ja som zostala sama v ziline, aj ked som po dni podpisala reverz a isla domov... vytrpeli sme si toho dost, ale mozem povedat, ze nas maly sa ma k svetu. cvicili sme vojtovku a syncek ma dva a pol roka a uz chodime... takze je to hlavne o psychike a mozem povedat, je to velmi tazke...

andreaa18
27. jún 2015

Nám tiež diagnostikovali DH v 20tt, takmer všetci ma presviedcali aby som prerušila tehotenstvo. Neurobila som tak, neľutujem. Syn je veľký veľký bojovník, a vďaka lekárom, ktorí urobili pre nás nemožné, nás po veľmi ťažkých 11mesiacoch pustili z nemocnice. A robí nám neskutočnú radosť. Prekvapuje nás každý deň. Bojujeme ďalej. Vždy stojí zato bojovať.

olijanko17
11. aug 2016

Aj mne diagnostikovali v 33tyždni Diafragmatickú herniu.Odvtedy som bola až do porodu sledovana lekarmi.A vraj keby sa nato prišlo skor odporučili by mi prerušit tehotenstvo.Naštastie synček je velky bojovnik dnes ma už pol roka a robi nam velku radost 🙂

7evinka7
15. jan 2017

Tiež máme takú skúsenosť... v 20tt nám diagnostikovali lavostrannu diafrag.herniu.. vtedy sa mi zrútil svet! Lekari mi odporučili tehotenstvo prerusit.. no po ďalších vyšetreniach ktoré nasledovali v KE a Prahe- Podoli sa zistilo ze nieje všetko také zle ako sa zdá. Nasledovalo 18 dlhých týždňov strachu ale aj vieri, že všetko dobre dopadne a nás malý drobcek to zvládne. Rodila som v 38tt v Bratislave na Kramároch na druhý deň po pôrode bol náš syncek operovaný a našťastie a hlavne chvála Bohu a úžasným lekárom to všetko zvládol..Bol, a stále je, to obrovský bojovník! Teraz ma 8 mesiacov je to nás zázrak ktorý nám každý deň robí nádherným ! 😊

majaraticova
14. mar 2017

Mne taktiež v 20tt lekár diagnostikoval ľavostrannú DF, netušili sme s manželom co to vôbec je-kedže veľa toho na nete neni... No potom nam o tejto diagnóze všetko povedal jeden lekár ... Samozrejme dal nam možnosť aj prerušiť tehotenstvo ... Vtedy sme s manželom preplakali celu noc ale povedali sme si ze pre naše vytúžene babo spravíme všetko takze začal kolobeh vyšetrení Kosice-Praha. A následne každý mesiac v Prahe aj kontrola tam som aj porodila a 3den po narodení drobčeka ktorý sa ešte aj predčasne narodil 34+2 ho operovali. Dnes mame 9mesiacov a sme šťastní a hrdi rodičia 🙂 všetkým mamkam ktorým diagnostikujú DH velmi držím palce, je to ťažký boj ale stojí to zato!

olijanko17
15. mar 2017

@7evinka7 Syn mal tiež lavostrannu Diafragmaticku herniu.Tak tiež som rodila v Bratislave na Kramaroch.Operaciu mal na druhy den po pôrode.Operoval ho Dr.Jager.Tiež ma pripravovali na to najhoršie čo sa može v živote stat,ale maly bol tak silny-statočny a tie štyri tyžne čo tam ležal na pristrojoch boli na pohlad tak hrozne pre rodičov.Mame na kramaroch len dobre skusenosti super doktori,sestričky dokonale zohrany tim na oddeleni Aro velka vdaka im patri za život našho syna 🙂

olijanko17
15. mar 2017

@majaraticova Držim palce nech sa drobcovi len a len dari.Naš maly ma už rok.Chodime sice po kontrolach,ale su to velky bojovnici 🙂

andreaa18
15. mar 2017

@olijanko17
@majaraticova Ja som tiež rodila v Ba, v pôrodnici som bola od 37tt, sekcia - po troch vyvolávačkách v 41tt - prístup hrozný. Keď som sa spýtala mudr, že čo s nami, dokedy chcú čakať, jeho odpoveď: ste ešte mladá, to chcete byť bez dieťaťa a ešte aj dorezaná... Nevedela som ani reagovať, takúto odpoveď by nečakal asi nikto... Ale detský lekári na Kramároch si zaslúžia medailu. V našom prípade to bol veľmi ťažký boj, konzultovali Peťkov stav aj s kolegami z Ameriky, tri mesiace v umelom spánku, štyri mesiace sme vôbec nevedeli, či to náš syn zvládne. Veľmi veľa komplikácií, prekonal niekoľko ťažkých sepsí, do jedného roka života desať operácií. Stále máme zdravotné problémy aj s pohybom, s dýchaním... Išla som do nemocnice 23.09.2013 a odišla som len s Peťkom 21.08.2014. Oplatí sa bojovať, dať šancu vždy. Pustili nás aj s prístrojmi, Peťko sa napája na domácu pľúcnu ventiláciu, kyslík. Mal tri roky a učíme sa sedieť. Neľutujem a svojho syna milujem nadovšetko na svete. ❤

majaraticova
16. mar 2017

@olijanko17
Su to hrdinovia! My sme mali šťastie ze sme sa dostali do Prahy tam je špecializované pracovisko na branične kýly...a urcite by som každú maminku ktorej diagnostikuju DH nasmerovala tam... my sme odtiaľ odchádzali s takou veľkou nádejou ze to proste s Božou pomocou a pomocou lekárov z Podolí zvládneme... 🙂 a zvládli sme 🙂

majaraticova
16. mar 2017

@andreaa18
Peťko je úplne nádherný 🙂 tie šibalske očká a úsmevik 🙂 velmi vam držíme palce. Je mi ľúto ze mal drobček toľko komplikácií ale zvládli ste to a uz bude len dobre 🙂

olijanko17
16. mar 2017

@andreaa18 Váš syn Peťko je velky bojovnik.A krasny 🙂 Tolko čo niektore dieta zvladne hned po porode,zvladne aj malokedy dospelí človek.Klobuk dolu musi mat užastnych milujucich rodičov.Naš Tomasko bol na Kramaroch naštastie len 4tyzdne z toho dva na umelej plucnej ventilacii,a postupne mu uberali z liekov az nam po mesiaci oznamili ze nam ho preložia už bližsie k nam do Trencina,tam sme boli naštastie len tyzden kvoli sondovaniu.Teraz ma uz nas chlapček 13mesiacov a robi velku radost 🙂

andreaa18
17. mar 2017

Naše detičky sú skrátka bojovníci, veľkí. 💗😘

momoastra
17. apr 2017

Ahojte sme 24 dní po operácii DH všetko vyzerá biť v poriadku ale nechce nám papať manželka má mlieko aj na rozdávanie skúšali sme asi všetky druhy fľašiek priamo s prsníka ale nedokáže vypiť viac ako 35ml potom spustí hrozný plač a musíme sondovať . Mlieko mu nevadí cez sondu mu stečie 90 ml a je spokojný mám pocit že nedokáže prehĺtať alebo ho niečo bolí pri prehltaní nemáte niekto nejakú skúsenosť nejakú radu ďakujem

andreaa18
17. apr 2017

@momoastra Dobrý deň. To papanie je boj, ale netreba to vzdávať. My sme začínali tiež s dvomi-tromi lyzickami a dosť. Buď sa povracal alebo nechcel. Veľmi ľahko si zvyknú na to, že im to ide rovno do sondy. Určite by som to skúsila vydržať, dať toľko čo zje a dosť. Prvé dni budú kruté a ťažké, ale oplatí sa. Nám to trvalo vyše mesiaca. Keď píšete, že spapá aspoň 35ml, tak ho to asi vycerpa. Musí si zvyknúť. Držím palce. 😉

majaraticova
17. apr 2017

@momoastra
My sme taktiež zo začiatku bojovali s papaním... je to normálne... boli sme v nemocnici kým nevypil 70ml ale chcelo to veľkú trpezlivosť. Pamätám ako som tiež zúfalo hlásila že vypil len pár mililitrov alebo to vygrcol a museli sondovať. Chce to čas...uvidíte každý deň to bude lepšie a lepšie... Predsa tá operácia je veľký zásah takže kým sa to všetko rozbehne ako má môže niekedy trvať. U každého dieťatka je to iné. Ale určite budte trpezliví a uvidíte aký papkáč z neho ešte bude 🙂 náš ma teraz 10m a ked vidi niekoho že niečo papá hneď za ním letí aj cez celý dom :D aby niečo dostal 🙂 držime palce---

neli2015
28. apr 2017

Zdravím vás,chcela by som sa opýtať,či je tu nejaká mamička,ktorá rodila bábätko s DH v martine? Ďakujem

majuska22222
9. aug 2017

@olijanko17 Dobry den, nam tiez narodilo babatko s Cdh- lavostranna...Aktualne ma 8 tyzdnov a vcera nas prelozili z ara na kramaroch nana novorodenecke kde sa mame rozpapat...velmi jej to nejde vypije iba 35 ml na davku a oni chcu od nej 75ml na davku..bojujeme s tym len som sa chcela opytat ci mi neviete niekto poradit ako ste postupovali ako dlho ste mali sondu a,ako zlepsit papanie..aby sme mohli ist uz,konecne po 3 mesiacoch stravenych v nemocnici aj pred porodom domov..vy ste sli domov so sondou alebo ako? Velmi pekne dakujrm za,rady velmi by mi to pomohlo nakolko je to moje prvr dietatko a este k tomu z CDH a ako ste vsetci pisali nie je to lahke a presli sme si tiez tuto strastiplnu cestu ale stoji to zato nelutujem ani na sekundu ze,sme si ju nechali ked nam to v 18. Tyzdni zistili

majuska22222
9. aug 2017

@momoastra Dobry den, nam tiez narodilo babatko s Cdh- lavostranna...Aktualne ma 8 tyzdnov a vcera nas prelozili z ara na kramaroch nana novorodenecke kde sa mame rozpapat...velmi jej to nejde vypije iba 35 ml na davku a oni chcu od nej 75ml na davku..bojujeme s tym len som sa chcela opytat ci mi neviete niekto poradit ako ste postupovali ako dlho ste mali sondu a,ako zlepsit papanie..ona si vypije svoje a e uolne pokojna neplace pekne sa,smeje..jej to staci...uplne vypluva vonku fasulasu a tych 35ml vytiahne aj do 5 min a pot uz,nechce...aby sme mohli ist uz,konecne po 3 mesiacoch stravenych v nemocnici aj pred porodom domov..vy ste sli domov so sondou alebo ako? Velmi pekne dakujrm za,rady velmi by mi to pomohlo nakolko je to moje prvr dietatko a este k tomu z CDH a ako ste vsetci pisali nie je to lahke a presli sme si tiez tuto strastiplnu cestu ale stoji to zato nelutujem ani na sekundu ze,sme si ju nechali ked nam to v 18. Tyzdni zistili.....

majuska22222
9. aug 2017

@majaraticova Dobry den, nam tiez narodilo babatko s Cdh- lavostranna...Aktualne ma 8 tyzdnov a vcera nas prelozili z ara na kramaroch nana novorodenecke kde sa mame rozpapat...velmi jej to nejde vypije iba 35 ml na davku a oni chcu od nej 75ml na davku..bojujeme s tym len som sa chcela opytat ci mi neviete niekto poradit ako ste postupovali ako dlho ste mali sondu a,ako zlepsit papanie..ona si vypije svoje a e uolne pokojna neplace pekne sa,smeje..jej to staci...uplne vypluva vonku fasulasu a tych 35ml vytiahne aj do 5 min a pot uz,nechce...aby sme mohli ist uz,konecne po 3 mesiacoch stravenych v nemocnici aj pred porodom domov..vy ste sli domov so sondou alebo ako? Velmi pekne dakujrm za,rady velmi by mi to pomohlo nakolko je to moje prvr dietatko a este k tomu z CDH a ako ste vsetci pisali nie je to lahke a presli sme si tiez tuto strastiplnu cestu ale stoji to zato nelutujem ani na sekundu ze,sme si ju nechali ked nam to v 18. Tyzdni zistili.....

andreaa18
9. aug 2017

@majuska22222 Dobrý večer. To papanie je boj. Ale keď vám pekne spapá toľko, koľko jej chutí, tak by som to do nej netlacila. Vypýta si sama. Tiež ju nemôžu brať ako zdravé bábo, podľa tabuliek, keďže má už čosi za sebou. To je môj názor. Držím palce

7evinka7
9. aug 2017

Dobrý deň..my sme mali s papanim tiež trochu problém.. mali sme sondu ale keď začal papat malý sám snažili sme sa aby mu to islo dobre..tiež sa im to vždy zdalo málo.. A tak ho po papani ešte sondovali..to sa mi ale veľmi nepáčilo.. malý si vytiahol koľko potreboval a krásne spinkal.. tak som ich prosila aby tu sondu nezavadzali keď to nieje veľmi nutné.. ako píše pani Andrea nemôžu porovnávať zdravé bábätko a bábätko s DH.. A tak sme sa postupne pomaly rozpapali aj bez sondovania. Držím palce a nech je všetko ok a ste čím skôr doma 🍀😊

majuska22222
10. aug 2017

@andreaa18
@7evinka7 dakujem velmi pekne za rady...dufam ze sa rozpapame...vlastne ona si spapa tych 30 ml naraz mozno aj za 5-10 min a potom pekne zaspi..niekedy sa potom po 15min prebudi a pyta,si znova a dam jej a vypije dalsich 30ml...vcera dala do tristvrte hodinky 60 ml....no oni maju normu 75ml preto chcu do nej tlacit lebo ze vraj nebude priberat...vydrzime do pondelka, to bude tyzden co ju tu takto vykrmujem a uvidime 😉 ja by som bola potom za vybratie sondy... 😉 dakujem velmi peknr za odpovede potesili ste ma 😉 aj vssim babatkam prajem nech sa,im dari a nech pekne rastu 😉

11sofia11
26. sep 2017

@7evinka7 dobry deň môžem sa opytat aký lekár s vami konzultoval v Prahe ? A ako to prebiehalo Dakujem

7evinka7
26. sep 2017

Dobrý večer. Doktor Vojtech Jiři. Prvé stretnutie nám dohodol lekár z KE. Potom sme tam chodili každé dva týždne na ultrazvuk. Až do príjmu. Ale ten uz nebol keďže mi poisťovňa zamietla liečbu v Prahe

11sofia11
27. sep 2017

@7evinka7 Dakujem v pondelok mame prvé stretnutie tak sa neviem dočkať. Čo a ako

7evinka7
27. sep 2017

@11sofia11 to je super ! Držím palce nech všetko dobre dopadne! 😊 🙏 Sú to veľmi milí ľudia, všetci tak sa nemáte čoho báť 🙂

11sofia11
27. sep 2017

@7evinka7 Dakujem

olijanko17
30. sep 2017

@majuska22222 Dobry den naš maly bol na kramaroch 4tyzdne potom mi ho preložili do trenčina maly sme to bližsie z cestovanim.Tam mi ho preloži kvoli sondovaniu a zadavaniu injekcii kvoli zrazenine.To sondovanie bolo nepriemne maly tiez nechcel vobec papat aj ked čosi kdesi spapal tak len okolo 20-25ml a ostatne som dosondovala.A po štyroch dnoch zazrakom maly si sam rucickou vytiahol sondu z nosa a to ma sestričky hned nato rano zpucovali preco som mu to vytiahla.Ale zazrak zazrakou maly od toho momentu sama zacal krasne papat okolo 60-70ml.Tak nas po tyzdni pusti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre