Malo vaše bábo diafragmatickú herniu počas tehotenstva?

aliqa
29. sep 2012

Som v 33tt a bábu diagnostikovali DH..síce mi o tom všetko povedali, ale na nete som toho moc nenašla..a bola by som radšej keby mi niekto napísal z vlastnej skúsenosti alebo zo skúseností svojich známych ..Ďakujem

cabadajovci
31. dec 2019

@5elza5 ďakujeme😊to zdravie je najdôležitejšie😉

majuska22222
1. jan 2020

@cabadajovci
@cabadajovci kráaaasne 🙂 veľmi sa s Vami teším je to ozaj niečo medzi nebom a zemou... Peťko je obrovský bojovník a určite má na tomto svete dôležitú úlohu keďže vyhral tak náročný a ťažký boj 🙏🙂 pravostranna hernia najťažšie čo môže byť a on to takto bravúrne zvládol waaaaaaaau úžasný a veľký bojovník a rodičia s ním 🙂veľmi sa teším že je v poriadku a darí sa mu ak by človek nevedel čím si presiel nikdy by to na tie deti nepovedal že ? Môj dcérka bude mať už 3 roky a je to akokeby včera ale je úžasná a všetok ten boj nám oplaca svojou láskou a šikovnosťou 🙂a veľmi ste ma teraz povzbudili lebo to je naše prvé bábätko a chceli by sme druhé ale mám strach no ako vidím vy ste mali doma už 3 zdravé tak dúfam že u nás to bude tak isto 😊

andreaa18
10. jan 2020

@cabadajovci Klobúk dolu pred vašim bojovníkom, aj pred lekármi. Náš je tiež Peťko, tiež mal všetky orgány na pľúckach. My sme si pobudli veľmi dlhý čas na áre - takmer rok, domov sme odchádzali na pľúcnej ventilácii, už je to lepšie, už nemá ani tracheu. No stále bojujeme s dg, ktoré sa pridružili. Držím palce, nech sa všetkým detičkám darí.

tatianka97
25. aug 2020

Ahojte, je tu ešte niekto altívny z tejto diskusie? 🙏

cabadajovci
25. aug 2020

@tatianka97 ahoj,ja som aktivna

tatianka97
25. aug 2020

@cabadajovci ahoj, ako sa máte? Malý je zdravý? Nám zistili teraz vo štvrtok v 23tt diafragmatickú herniu na ľavej strane, stále sa z toho spamätávame a hľadám informácie čo a ako, ešte som nebola nikde na konzultáciu, momentálne sú skoro všade dovolenky, ale mám ísť do KE, veľmi sa bojím ale rozhodli sme sa bojovať a verím, že vyhráme a budeme mať zdravé bábätko 🙏

majaraticova
25. aug 2020

@tatianka97 aj ja som 🙂

andreaa18
25. aug 2020

@tatianka97 ja tiež. Držím palce veľmi, veriť, modliť sa a veriť... ❤️

cabadajovci
26. aug 2020

@tatianka97 tak aspoň už teraz vieš čo ťa čaká,nám to zistili až po pôrode a kým sa na to prišlo,že prečo malý nedýcha a tiež zázrak,kým sa previezol do druhej nemocnice az do operácie. Stále máme veľa lekárov na sledovanie,ale malý sa drzi. Celú zimu sme chodili každý mesiac na injekcie na pľúcne,aby keď ochorie,aby to nemalo ťažký priebeh a dopad na plucka,lebo keď drobné pľúcne mechuriky,jazvy nezmiznú a pľúca sa nedobre budú vyvíjať.Prave včera náš malý mal rok a celý sme zvládli bez choroby chvalabohu. Akurát máme stále lieky od srdiečka,ešte má lieky od operácie,ale už mu ich chcú vysadiť pomaly. Nášho zálievala voda už v najhoršom,a ešte stále ma trošku vody pri srdci.No doktori hovorili,že pravostranna hernia je ťažšia ako ľavá. Ale na druhej strane,že tie detičky zomierajú aj pri tej ľavej strane. Nechcem ťa strašiť,ale lepšie,keď sa na všetko pripravis,informujes,ale hlavne nestresovat,buď v pohode,pozitívne myslí,aby si bábätko vynosila čo najdlhšie,ak by bolo bez problémov,tak aj do konca. Najhoršie je,že bábätka vela zomierajú ešte v brusku,tak mi hovoril lekár.Tazko povedať,každé dieťa to zvláda inak a potom už podľa komplikácií. Ja ti držím palce,prajem ti,aby si to dobre donosila a všetko bude v poriadku. Ale pýtaj sa,čo ťa napadne,som zvedavá,co ti povedia aj lekári potom na konzultácii. A ževraj sa to dá operovať už aj cez bruško,lenže to bolo tuším vo švédsku a neviem či náhodou to nerobia už aj v prahe. Bolo by dobré sa na to spýtať. Keby ťa operovali cez bruško,kým malunkeho donosis,tak by sa začal správne vyvíjať v brušku už

tatianka97
26. aug 2020

@cabadajovci ďakujem veľmi pekne, sme rozhodnutí bojovať a veríme, že to dopadne dobre... A malému prajem všetko najlepšie k narodeninám, hlavne to zdravíčko...🙏

tatianka97
26. aug 2020

@majaraticova
@andreaa18
Ahojte, ako sa vy máte? Ako malí bojovníci?
Vám zistili už v tehu túto dg? Akú Vám dávali šancu?

mipi
26. aug 2020

@tatianka97 ahoj a vela sil prajem, hlavne, napriek diagnoze a vsetkym dalsim buducim vysetreniam, skus sa co najmenej stresovat 🍀 Ako pisu cabadajovci, robia sa operacie este aj v brusku, ale nie v kazdom pripade a myslim, ze idealne len do 26 alebo 28 tt. Robia to v Belgicku, v Leuvene, Praha s nimi spolupracuje. Moj gynekolog nas tam chcel poslat a aj to konzultoval s belgickym chirurgom, ktory tieto operacie robi, ale uz sme boli vo vyssom stadiu tehotenstva, takze z toho nakoniec nic nebolo. V kazdom pripade velmi drzim palce, nech vase babatko vsetko uspesne zvladne 🙏🙏🙏

tatianka97
26. aug 2020

@mipi ďakujem veľmi pekne, mne povedal dr Grochal, že už robia tie operácie asi aj v ČR, ale že nám ju neodporúča vzhľadom k tomu, že nám vypočítal 65% šancu, že keby bola tá šanca menšia malo by to zmysel, ale že tak to môže skôr uškodiť, je to dosť riziková operácia... Zhodou okolností manžel pracuje v BE v Leuven 😊
Vám davali akú šancu? Ako ste vlastne dopadli?

mipi
26. aug 2020

@tatianka97 ano, to je pravda, je to velmi rizikova operacia a nie je len jedna... ak tam manzel pracuje a je to v jeho moznostiach, moze sa pokusit aspon o konzultovanie stavu vasho babatka, cd z mri vysetrenia sa k tej konzultacii urcite zide.
Nam sancu nevypocitavali a ani nam ju nikto priamo nechcel povedat, vsetci do jedneho hovorili, ze sa vsetko uvidi az po porode. Nevidelo, malemu kratko pred terminom prestalo bit srdiecko :( Udajne mal prilis dlhu a tenku pupocnu snuru, ktoru si pohybmi v brusku az privelmi poskrucal :(

tatianka97
26. aug 2020

@mipi to mi je veľmi ľúto 😢 Máte tam hore anjelika, ktorý na Vás dáva pozor 🙁
Ale asi to nemalo nič spoločné s DH?
Uvidím čo povedia v KE, musíme už len čakať a veriť, ja by som si nikdy neodpustila keby som ho teraz zabila a nedala mu šancu, nech sa potom samo rozhodne či bude bojovať a žiť alebo nie.... Ja len dúfam, že už keď to zvládne tak aby bolo zdravé a netrápilo sa 🙏

lasoninka
26. aug 2020

@tatianka97 mne zistili Boxhdalekovu hernou teraz 43 rokoch.Narodila som sa bez stanice s dierou v hrudníku.Dieru som mala vo veľkosti detskej hlavičky a v hrudníku žalúdok pankreas hrubé a tenké črevo vytlačilo mi to srdce aj pľúca.Operovali má vyše 6 hodín teraz v júni na hrudnikovej chirurgii vo Vyšných Hagoch.Doktori sa ešte nestretli s takou veľkou herniou a povedali,že je to zázrak že som prežila

lasoninka
26. aug 2020

@lasoninka bez bránice robili mi ju umelú

tatianka97
26. aug 2020

@lasoninka tak to je neuveritelne 😲 Neverila som, že sa s tým dá žiť. Mali ste nejaké problémy? Ja som mala brata, ktorý sa narodil pred 40 rokmi v 8 mesiaci a hneď v ten deň aj zomrel. Povedali, že nemal vyvinuté dýchacie cesty... Tak nás napadlo či tiež nemohol mať DH...vtedy to asi ani nemali ako zistiť...

cabadajovci
26. aug 2020

@tatianka97 tak tomu bratovi to vtedy ani nevedeli zistiť,takže😢 doktor hovoril,že ešte pred 20-tymi rokmi nemali takéto deti vôbec šancu,až neskôr sa týmto začalo venovať. Takže môže to byť aj dedične.

cabadajovci
26. aug 2020

@mipi je mi to luto,práve som sa chcela spýtať,ako ste dopadli😢je z neho anjelik😢prečo musia umierať detičky? Prečo sa všetci nedožijú dlhého krásneho života? Je to také nespravodlivé...

lasoninka
26. aug 2020

@tatianka97 nemala povedali v Hagoch , že telo si na to zvyklo.Ze tam hore ma mal niekto strašne rád , že som prežila,lebo deti,keď sa narodia s takou veľkou herniou ako som mala ja a neoperuju sa ,že do 48 zomrú,ale ja som prežila.Som jediný prípad na Slovensku v takom veku.

mipi
26. aug 2020

@tatianka97 nie, nesuviselo to s DH, babatko branicu v brusku na dychanie nepotrebuje. My sme boli este dva tyzdne pred porodom na mri vysetreni, po ktorom bol moj gynekolog mierne optimistickejsi a povedal, ze to vidi velmi nadejne, lebo ze ten rozsah utlacenia pluc nie je taky ako povodne cakal. Maly mal na pluckach tenke a hrube crevo a zasahovala tam aj slezina. Boli sme pripraveni na jeho operaciu i obdobie po nej, ale on sa rozhodol inak 😢 Urcite treba dat babatku sancu, nech su prognozy akekolvek, treba mu verit a pokial mozno co najmenej sa stresovat, je to jeho boj a vy mu ho mozete pomoct vyhrat. Chirurgovia su velmi sikovni a branica je rekonstruovatelna. Drzim vam velmi palce 🍀 nech vsetko dobre dopadne 🙏

mipi
26. aug 2020

@cabadajovci ak vobec existuje odpoved, potom ju poznaju len deticky v brusku... ❤ Som rada, ze ste to zvladli 🙏 Citala som si vas pribeh, je to velky dar ❤ Prajem Petkovi, aby aj nadalej dobre prospieval a boli ste vsetci zdravi a stastni 🍀

majaraticova
27. aug 2020

@tatianka97 Pozdravujeme Vás aj my a veľmi silno držíme palce aby ste to všetko zvládli. Nám to zistili v tehu...malý sa narodil v Prahe, kde ho aj operovali...mali sme veľa komplikácii po operácii no lekári aj náš malý bojovník to chválabohu zvládli ... Malý mál v júni 4roky a robí nám obrovskú radosť... Budeme na Vás myslieť 🙏❤

tatianka97
27. aug 2020

@majaraticova ďakujem krásne, to je super, že je Váš malý zdravý, takéto prípady mi dodávajú nádej 🙏
Koľko % Vám dávali šancu?

tatianka97
27. aug 2020

@majaraticova Pozerám, že ste tiež z Východu, prečo ste rodili až v Prahe? Mne odporúčajú Košice, ževraj sú tam tiež dobrí odborníci

5elza5
27. aug 2020

@tatianka97 Ja som napríklad rodila v BA na Kramároch, malého hneď na druhý deň operovali. Mesiac tam ležal na áre a potom ešte mesiac v Trenčíne. Našťastie to náš malý zázrak (bojovník Martinko) zvládol. Teraz je úplne v poriadku, chodíme na kontroly už len raz za rok.

majaraticova
28. aug 2020

@tatianka97 písala som Vám IP

tatianka97
28. aug 2020

@5elza5 aj mne dávali na výber buď Kramáre alebo Košice, ale Košice mám bližšie tak to bude praktickejšie. Som veľmi rada, že Váš malý to zvládol a prajem Vám veľa zdravíčka 😍
My čakáme dievčatko tak dúfam, že bude silná 🙏

5elza5
28. aug 2020

@tatianka97 budem na vás myslieť. Nebude to ľahké ale teraz musíte byť v pohode aby dieťatko vo vás pekne rástlo. Čím dlhšie bude v brušku tým lepšie. Po pôrode to začne byť ťažké ale verte že e to zvládnete. Mne veľmi pomohlo myslieť na to že nech to dopadne akokoľvek tak to zvládnem. Je pravda že čím menej sa ma pýtali po pôrode naši na malého tým lepšie. Nevedela som ani volať do nemocnice a opýtať sa ako sa má, nemala som na to odvahu a keď sa mi urobila hrča v krku tak sa mi už nedalo hovoriť. Všetko zisťoval môj muž a následne na to mi volal aby som vedela ako sa ma drobec. Hneď po pôrode som začala každé 3 hod odsriekavať ručne mlieko pre malého aby mal zásoby keď už bude potrebovať. Bolo to ťažké išlo to po kvapkách ale stalo to zato. Nič viac som preňho nemohla urobiť. Keď mal 3-4 mesiace tak mali podozrenie na cisticku fibrózu no našťastie sa to nepotvrdilo. Takže ešte raz : treba kľud, vieru že to zvládnete obe, nádej že stále to môže byť lepšie 💕 🙏 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre