Mám teplotu a je mi zle

myawilkinson
22. jún 2014

uz neviem kam sa mam obratit nikto mi nevie poradit .... byvam v Nemecku pohotovost je daleko moj lekar neordinuje vsak je nedela.. mam zvysenu teplotu ale je mi hrozne zle... citim sa dehydrovanaa a nemam Paralen ... co mozem pri teplote? bojim sa ze stupne... mne ked stupne tak na 40tky bojim sa o babo... je PARACETAMOL aj proti horucke? je to po nemecky ... neviem az tak dobre po nemecky a na internete to neviem nikde najst!! nic ine by som vraj nemala co nahorucku?

samasa
22. jún 2014

je...paracetamol je vlastne paralen...

myawilkinson
autor
22. jún 2014

Dakujem velmi pekne...

samasa
22. jún 2014

akurát ak čakáš miminko...by si ho nemala až ked ti vytúpi horučka nad 39... ale ja som ho jedla v tehotenstve a malý je ok...

janderka
22. jún 2014

@myawilkinson paracetamol je v tehotenstve bezpecny

myawilkinson
autor
22. jún 2014

jedine preco mam paracetamol kupeny ... pretoze mi ho lekarnicka v Nemecku dala na nevolnosti na internete som sa docitala o nom iba tolko ze je na bolesti.. takze som ho na "nevolnosti" ani nebrala.. tak aspon , ze na nieco to bolo dobre lebo mi je vazne zle...

bubelko
22. jún 2014

@myawilkinson paracetamol je ucinna zlozka - to iste co paralen,
kazdopadne, ak sa citis zle a si tehu, zavolaj na pohotovost - mavaju tzv, notfall nummer - nie rychla zdravotna, ale poradenske cislo. najdes to na internete na webstranke najblizsej pohotovosti.
dalej pomaha vela pit, vela lezat a klud.

myawilkinson
autor
22. jún 2014

pijem ... akurat ze a uz napina s toho.. citim sa dehydrovana rpeto pijem aj nasilu dala soms i ten paracetamol idem zalahnut a skusit zaspat.. snad pomoze dakujem vam..

anci852
22. jún 2014

Paracetamol je paralen, môže sa v tehotenstve, pri horúčke, bolestiach, chrípke... Radšej daj liek ako trpieť horúčku

hanka_april
22. jún 2014

daj si vlaznu sprchu, teplotu treba zrazat aj zvonka

dejnas
22. jún 2014

v tehotenstve je nebezpečnejšia horúčka, než paracetamol !
pokojne si ho daj, nečakaj na žiadne vysokánske horúčky, tj. 39 a viac...
nech sa ti čoskoro polepší 🙂

celasapremenim
22. jún 2014

ahoj
HLAVNE sa nechci vypotit, co najlahsie sa oblec a prehod sa len prievzdusnou dekou, aj keby ta drglovalo, nesmies sa prehriat ...teraz je dolezite ist na to uplne inak, ako ked nie si tehotna
ochladzovat sa, byt nalahko

lokalistin
22. jún 2014

sak ale kludne volaj notarzta

donna11
22. jún 2014

Tak ako píše @celasapremenim + do dlani si chyť citrónovej plátky,na nohy môžeš priložiť zemiak,to su take babske recepty,ale zaberaju..a este paracetamol rýchlejšie začne účinkovať ked ho rozpustis vo vode a vypijes.

cackaa
22. jún 2014

chodidlá aj zápästia si môžeš potierať ALPOU-teda pokiaľ ju máš...a aj čierne ríbezle sú dobré proti teplote a je tam veľa vitamínu C-možno by stačil nejaký kvalitný džús alebo šťava...neviem či sa dá kúpiť...a hlavne veľa oddychuj a spi...

sandrasofia
22. jún 2014

podla mna by si mala aj tak ist na pohotovost,aspon nech skontroluju babo,horucka v tehoenstve moze vselico znamenat.

myawilkinson
autor
22. jún 2014

baby kleslaaaa... sice mi furt neni dobre ale dakujemmmmmm za rady 🙂 paracetamol mi ju zrazil uplne.. chvilku som pospala nie moc dlho ale pomohlo mi to hodne...myslite ze este na noc mam dat paracetamol ? ci uz nie ked som zrazila teplotu.

lubica137
22. jún 2014

ja by som tiez isla na pohotovost aj ked je to dalej.. hlavne nech si coskoro fit

donna11
22. jún 2014

@myawilkinson koľko teraz mas?ja by som po 6h dala,ono sa nachvilu zrazí,ale asi začne opäť stúpať,ked ti neni dobre.a tiež by som šla na pohotovost.

nini1010
22. jún 2014

Ja by som zacala vlaznou vanou,schladit sa vo vode a znizit tak horucku.

myawilkinson
autor
22. jún 2014

mam normalnu 36.5 teraz... akurta ze sa necitim uplne fit... do vane nejdem bojim sa pretoze vsetci sa akurat chystaju nan ocnu a ostanem sama... max dam sprchu trosku studensiu a pakujem do postele kedze rano vstavam na 7mu :/ chodim do skoly v Nemecku na intenzivny kurz Nemciny a nemala by som vynechavat...su to strasne peniaze ale jasne , ze ak mi bude rano este zle ostanem doma nech si vravia co chcu , ze blicujem a pod. aleeee nech je bejby v poriadku ... kontrolu mam az o 3 tyzdne :/ snad je vsetko jak ma byt s babom..

celasapremenim
22. jún 2014

nenapisala si, ako ti je zle vlastne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre