Maródka počas tehotenstva

lubka23
19. máj 2013

Ahojte baby..mam problem, pracujem uz skoro rok v jednej restike vsetko je ok ,ale dost sa tam narobim a myslela som si ze to budem pekne zvladat az do materskej ale akosi nie... ☹ .. takze ma manager nenapadne posiela na PN.. ale mne nic nie je iba ze je to dost tazka praca a neviem si predstavit byt PN kedze som uplne zdrava a mat vychadzky dve hodiny doobeda a dve poobede pri mojej hyperaktivite ..to fakt nejde dokopy.. doktorka mi povedala ze nie je problem a na PN ma vypise hned ako budem chciet ale ide mi o tie vychadzky,,myslite ze sa daju vybavit celodenne??Alebo aspon viac hodin?
Dakujem velmi pekne .. 😉

0550
19. máj 2013

dajú sa určite vybaviť ale nie hned myslím po nejakom týždni sa my zdá ja som si to tiež vybavovala aby som nebola celé dni doma tiež som robila v kolibe a aj do noci a už to nebolo pre mna a potom som si to povybavovala a ostala som doma 🙂

zuzulica
19. máj 2013

@lubka23 záleží od lekára,prípadne potom posudkového lekára,ja som bola doma 6mesiacov a nemala som vychádzky vôbec žiadne 😒

lubka23
autor
19. máj 2013

@0550 a normalne si bola na PN a vychadzky si mala ako?

@zuzulica a mala si aj nejake zdravotne problemy?

dejnas
19. máj 2013

@lubka23 myslím, že po dohode s lekárom si vybavíš prechádzky aj na viac hodín, resp. iné časové "nastavenie".... obvykle býva 2 + 2hodiny denne... možno, to skús spojiť dokopy a je to celkom "slušný" čas na vychádzku 😉
ja som bola prvé tehotenstvo úplne od začiatku na PNke... bola som 3x v nemocnici, ale môj stav si nevyžadoval neustále vylihovanie, naopak pohyb vo forme prechádzok mi bol vyslovene odporúčaný.... keďže posledný trimester som si užívala akurát v lete (júl - zač. októbra), dr. mi posunul čas vychádzok... bolo nemysliteľné, aby som trávila čas na najsilnejšom slnku, cca od 14 - 16... mala som vychádzky posunuté so začiatkom po 15tej hodine....
a skús sa popýtať známych a kámošiek, ktoré majú skúsenosti, ako to je s kontrolami vo vašom meste... u nás napr. tehotné nezvykne kontrolovať sociálka, ja som po celý čas nemala ani jednu kontrolu... a nepoznám zaitiaľ nikoho, koho by v tehotenstve (u nás) kontrolovali.... určite viem, že na to sa spoliehať na 100% nedá, ale nestresovala som zbytočne, ak sme sa počas vychádzky niekde "pribavili" a došla som neskôr... 😉

zuzulica
19. máj 2013

@lubka23 mala,ale nie také,že by som musela ležať celé dni.Keby som nemala fyzicky náročnú prácu,tak by som ani na PN nemusela byť

0550
19. máj 2013

ja som sa po dohode s lekárom bola od rána do večera vonká mne to tak napísal Lenže mne bývalo zle tak som chodila na čerstvý vzduch ráno som si vyšla na 2hodky a potom poobede aspon na 3-4 hod to my stačilo aj tak som dlhšie nevydržala 🙂 Mne bolo celé tehotensvto nanič ☹ Len viem že sa to nedá hned musela som počkať asi tak týždeň dva no neviem presne

usacek79
19. máj 2013

@lubka23 ja koncim prvy trimester a som na PN druhy tyzden - obvodak mi vychadzky nedal, hoci som si ich ziadala, tvrdil, ze "sestricka by mu za to vynadala" 😠 lebo vraj mali nejaku mamicku, ktorej dali vychadzky a posudkovy ich potom za to zdrbal 😖 no ale povedal, ze to zisti + ze mam doniest papier od gynekologa, ze moj stav dovoluje prechazdky (nic mi nie je, len som po 4 potratoch, tak som preventivne na PN)
Takze 31.5 mam doniest ten papier a od 1.6 by mi mozno dal aj vychadzky, myslim, ze bezne sa davaju tie 2+2 hodiny, mne by to uplne stacilo 🙂

dkethe
24. apr 2016

Dievcata, mohla by som sa tuna opytat, nech nezakladam dalsiu temu.

Da sa vybavit na socialke vynimka i mimo PN vychadzok?
Svadba, pohreb, krstiny...
Pravidelny predporodny kurz, gravidjoga/ine cvicenie pre tehu - proste to co suvisi s tehu, pripadne vikendovy predporodny kurz, kurz rodicovstva...
Samozrejme po konzultacii s Dr ked nie je velmi vysoke riziko

Diky moc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre