Máte skúsenosť so zhoršením zraku v tehotenstve?

andreajarosciak
12. aug 2012

Som po operqcii laserom. Mam strach co bude dalej.

habibi78
12. aug 2012

ako dlho si po operacii? ja som otehotnela 10 rokov po, zrak sa mi nezhorsil ani v tehu, ani po porode, uz takmer 15 rokov po zakroku mam oci ako jastrab 😉 Tehotenstvo zrak neohrozuje, to ti potvrdi kazdy ocny lekar, nie je to ani dovodom pre cisarsky rez... Len sa odporuca mat pri porodnom tlaceni zavrete oci, vtedy nepraskaju zilky v ociach...

lucyma1
12. aug 2012

Ahoj, rodila som necely rok po laser.operacii oci. Lekarka ma upozornila, ze pocas tehu sa moze zrak o trochu zhorsit, ale ze to byva zriedka a po porode bude zrak ako pred porodom. Vysvetlovala to tym, ze pocas tehu mozu vsetky sliznice opuchat... A u mna aj tak bolo, momentalne som 4 mes.po porode a vidim skvele 🙂

masinka
12. aug 2012

ja som 7 rokov po operacii, prvykrat som otehotnela presne rok po nej, rodila som 3 x cisarskym, ale nie koli ociam (ked som sa na to pytala pred prvym porodom ocnej, tak na mna len prekvapene pozerala, ze co pletiem operaciu oci s porodom). zrak sa mi zhorsil - teraz mam nieco okolo jednej dioptrie na kazdom oku.... ale ja som pred OP nemala ustalene dioptrie ... keby som na to cakala, tak ju nemam spravenu doteraz... takze mne by sa to zrejme zhorsovalo aj bez deti.... to bude tym nocnym vysedavanim na konikovi ;-D

nika82
19. aug 2012

ja mam velmi poskodeny zrak od 2r a ocna mi povedala ze porod jedine cisarskym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre