Máte skúsenosti s tehotenskou cukrovkou?

vvrga1
11. jan 2022

Ahojte, som po oGTT a vyšla mi hraničná hodnota 8,6.
Na čo sa mám pripraviť? Zajtra idem k diabetológovi. Nejaké rady? Ďakujem

bluemoon24
11. jan 2022

Dostaneš glukometr - měřit lačnou a po jídle, budeš držet dietu a chodit do dia poradny 🙂, v případě zhoršení dostaneš léky a pak inzulín, ale většina maminek to zvládá jen na dietě. Není to tak strašné, jak to vypadá. Klidně se ptej, jestli tě něco zajímá.

simaa1105
11. jan 2022

@vvrga1 Ja som mala hodnotu 9.1. U diabetologa mi vzali krv z prsta a zo zily, dali mi glukomer a kazdy druhy den som si musela 4x denne merat cukor + kontroly. Jedine obmedzenie co som mala bola dieta. Musela som si davat pozor co a kolko toho som zjedla, takze som si kontrolovala sacharidy v jedle. Ale nebolo to nic hrozne, dokonca som si ani nevazila jedlo (v letaciku co dostanes to radia) a obcas som dokonca aj zhresila🤭. Po porode mi v nemocnici este 2dni kontrolovali cukor, ktory sa mi ustalil a mohla som jest vsetko. Teraz ma caka uz len kontrola po pol roku od porodu.

vvrga1
autor
11. jan 2022

@bluemoon24 hlavne ma zaujíma čo môžem/nemôžem jest respektíve nejaké jedálničky 😱

bluemoon24
11. jan 2022

@vvrga1 neměla bys jíst nic, kde ve složení výrobku najdeš cukr v jakékoliv podobě a pak u ostatních dodržovat, že poměr cukrů na 100g sacharidů je max 5g (neplatí pro ovoce a ořechy). Měla bys jíst pravidelně 5-6x denně. Já jsem počty sacharidů na porci nikdy nevážila, brala jsem to spíš od oka. Pokud chceš, můžeš mrknout na instagram: mamascukrovkou nebo se přidat do FB skupiny Těhotenská cukrovka + vhodné recepty 🙂

mattkapd
11. jan 2022

@vvrga1 mala som moja hodnota po 2 hodinách bola 11..zvladla som to na diéte.. Malinka už bude mať pomaly 3 mesiace..

ada85
11. jan 2022

Ja som mala hraničnú tú poslednú hodnotu. Musela som vylúčiť sladkosti a limonády.A pravidelne chodiť na kontroly na dia.Raz nalačno raz 1 hod.raz 2hod po jedle dookola. A po šestonedelí posledná kontrola. Dopadlo to ok. Mala už má 4 roky a mne sa cukor po pôrode upravil sám.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre