Máte skúsenosti s výplachmi pošvy Rosalginom?

denisocka
20. apr 2010

máte skusenosti s vyplachmi pošvy Rosalginom - hlavne v tehotenstve ? mne ho teraz kazala kupiť lekarka a po 3 dnoch používania som už včera v noci škriabala steny od bolesti-teda od toho,ako ma pošva začala po vyplachu neskutočne paliť akoby som si ju potrela čili papričkou . už si to viac nedam, nemam z toho dobry pocit,kiežby som dala na vnutorny pocit už v lekarni,ked som videla tu sumu za 10 sačky a aplikator 😠

m.o.u.s.e
8. feb 2012

@hapika1 podle popisu bych řekla, že se jedná o zcela přirozený poševní sekret, který mění konzistenci v závislosti na fázi cyklu. Chápu že tě to může otravovat, , ale pokoušet se to eliminovat úplně, to bych se bála zbytečného podráždění sliznic. Teda pokud ti gynekoložka stěrem nezjistila nějakou mykózu, což asi ne. Některé ženy mají holt tyhle projevy dole výraznější, mě taky facinuje ,jak v erotických filmech kdekterá ženská vytáhne frndu uprostřed dne k orálnímu uspokojení, já bych si to bez sprchy teda nedovolila 😅

hapika1
9. feb 2012

@evicaevica našťastie, u mňa sa svrbenie prejaví len veľmi zriedka..tak skúsim aj ja ten repík 🙂 si šla do lekárne a vypýtala si si repík na kúpeľ, či ? a vlastne keď si len sadnem do toho repíkového kúpeľa, ono sa mi to asi nedostane do vnútra..lebo ja z vonku nemám problém....alebo si si nejak urobila výplach ? jajj ja ešte nemám bábo, tak dúfam že keď budem raz tehotná, nebude to ešte horšie..... 🙂

hapika1
9. feb 2012

@m.o.u.s.e niee niee, úplne odstrániť nie, tá prirodzená vlhkosť nech ostane, veď sa zíde zakaždým pri milovaní 🙂 ale by som chcela dosiahnuť, aby zo mňa "netieklo" nič mimo tých chvíľ s partnerom 🙂

majinka1981
9. feb 2012

Mě tedy nepomohl. Lepší jsou nějaké globule na noc. Výplach byl k ničemu ☹

evicaevica
9. feb 2012

@hapika1 Normálne si v lekárni pýtaj sypaný repík. Ale podľa toho čo píšeš, teda že nemáš žiadne svrbenie, tak sa asi jedná o normálnu sekréciu pošvy a s tým asi neurobíš nič - je to v podstate prirodzená ochrana pred infekciou.

hapika1
10. feb 2012

@evicaevica keďže ide o liečivú bylinku, snáď si tým neuškodím, keď to vyskúšam a uvidím, čo sa bude diať, či sa niečo zmení 🙂 ale každopádne ďakujem pekne za radu 🙂

evicaevica
10. feb 2012

@hapika1 ak si to urobíš 2-3 krát, určite sa ti nič nestane, ale ani s bylinkami to netreba preháňať, aby si si ju zase zbytočne nevysušovala a nemalo to v konečnom dôsledku opačný účinok - teda, že sa ti sekrét zvýši.

hapika1
10. feb 2012

@evicaevica preháňať to v žiadnom prípade nechcem, iba vyskúšať a uvidím, či nastane nejaká zmena.....ešte otázočka - do toho repíkového kúpeľa si zvykneš iba sadnúť na pár minút, alebo nejakým spôsobom aplikuješ výplach ??

evicaevica
10. feb 2012

@hapika1 stačí posedieť 🙂

fialkaa
10. feb 2012

ano, mne po porode velmi pomohol.

hapika1
13. feb 2012

@evicaevica veľmi pekne ďakujem 🙂

evicaevica
13. feb 2012

@hapika1 rado sa stalo. Dúfam, že pomôže 🙂

zvedavica
3. apr 2012

@fomarik a prosim ta chcem sa spytat, ze ak som si zatial kupila iba na skusku jednu flasticku uz nariedeneho... mozem to pouzit naoriklad na dvakrat? ze na dva dni? alebo to musim naraz minut? nevieme mi poradit? alebo ci to treba viac krat pouzivat a tak

zvedavica
3. apr 2012

@erika2010
@lucianak
@amulienka
prosim vas kolko krat ho treba pouzit aby to bolo ok? moze sa ta uz vopred nariedena flasticka pouzit aj na dvakrat - na dva dni? ci musi sa to cele ked uz je to otvorene?

fomarik
4. apr 2012

@zvedavica No, ak máš už tie nariedené flasticky, tak jednu použi na jeden výplach, nie na dvakrát. A treba to minuť všetko, aby sa dostavil rýchly učinok a úľava...aspon mne tak radil gyndoš.

lucianak
4. apr 2012

@zvedavica Ahoj, ja som si jednu fľaštičku (kúpila som už nariedené) dala celú naraz. Nech to má poriadny účinok. Mne najprv dokina dala nejaký krém, ktorý som si aplikovala dovnútra. Ten pôsobil 5 dní a potom som začala s rosalginom. Isto ukľudnenie spustil krém, ale vodička ešte dopomohla. A prešlo mi to už asi po 3 aplikácii. No vypotrebovala som všetkých 5, či 6 kúskov.

zvedavica
4. apr 2012

@fomarik a ked tvrdis, ze aby sa dostavil ucinok, ono to bolo citit take zle permanentne a stale?
alebo ako to tu uz niektora vravela, ze ze sa to nedalo vydrzat, proste stale alebo tak chvilkovo a obcas to prislo? alebo v podstate mi moze odpovedat aj @lucianak 🙂

werunqa
4. apr 2012

@denisocka
ja tohle pouzivala na vyplach-ale nikdy ne v tehu...to se snad ani nemuze??ne? 😕

fomarik
5. apr 2012

@zvedavica no, ja som zlý pocit a nepríjemne cítila po celu dobu. Bolo to až na nevydržanie. Ale po tých výplachoch s rosalginom som za každým vyplachom cítila úlavu...vždy viac a viac sa mi ulavilo...až nakoniec mi to prešlo úplne. Ale ja som zároven išla aj k dr. a ten mi predpísal bud macmimor čípky do pošvy alebo nejaké lieky...teraz neviem presne ako sa volali.

lucianak
5. apr 2012

@zvedavica No ja keď som to mala, tak mňa to skôr tak pálilo ako svrbelo, no tak či tak to bolo nepríjemné. Ale ja som si najprv v lekárni kúpila mycomax. Stojí to okolo 4-5eur a je voľnopredajná. To je jedna tbl, ktorá tiež troška utlmí tie pocity, ale rosalginom všetko vypláchneš zvnútra. Len ja som si to nevedela príliš dať, také polohy som dávala vo vani ako z kamasutry 😀

zuzu122
8. apr 2012

Ahojte,mne na podobne problemy moja bylinkarka poradila vyplachy dubovou korou a mozem naozaj odporucit. Je to sice trochu pracnejsie na pripravu ale na prirodnej baze. Dostat ju v lekarni, len si treba kupit aplikator.

majinka1981
10. apr 2012

V těhotenství se může, ale mě třeba vůbec nepomohl. Pomohly mi až gelové globule.

katka115
5. jún 2012

dievcata myslite ze mozem pouzit rosalgin aj pocas menstruacie, nikde som sa to nedocitala?

karlam
5. jún 2012

já užívám rosalgin jedenkrát týdně jako prevenci proti infekci a to na doporučení své gynekoložky, zrovna jsem vylezla z vany 🙂 jsem v 31. tt

karlam
5. jún 2012

@katka115 já bych to během menstruace nedělala

miamarissa
10. jún 2012

Ahoj,
mne pomohol Lactofeel. Mala som vytok a tak mi ho lekárka odporučila. Je tam 7 jednorazových gelov. Mne však to 1 tuba vyšla na dvakrát. Zo začiatku ma to trošku štipkalo, ale po 3 dnoch už bolo po vytoku a lekárka mi povedala,že si ho mám dať preventívne stále po skončení menzes.

😲

sima08
10. jún 2012

lacto feel je skvělý, taky ho ted používám a ihned zabere

zarzuela
10. jún 2012

@katka115 ahoj, po dobu MS nemá smysl to používat, použij jakmile MS zkončí.
Rosalgin je dobrý jako prevence,ale při mikozách je lepší a rychleji zabírá Jenamazol - je to krém, má aplikátory a dá se i používat zevně a zabírá opravdu rychle 🙂

zarzuela
10. jún 2012

@katka115 ahoj, po dobu MS nemá smysl to používat, použij jakmile MS zkončí.
Rosalgin je dobrý jako prevence,ale při mikozách je lepší a rychleji zabírá Jenamazol - je to krém, má aplikátory a dá se i používat zevně a zabírá opravdu rychle 🙂

katka115
11. jún 2012

@zarzuela: ok ďakujem pekne za radu 🙂 ak budem mať problem určite ten krem vyskúšam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre