Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

ester83
12. aug 2017

@dominika833 nevycitaj

dominika833
12. aug 2017

@ester83 len ma to teraz mrzi ze som to vtedy neriesila. Nemusela som to teraz mat 50 na 50. Pevne verim ze sa to tentoraz podari...no ma druhej strane mam strach lebo citim ze telo s niecim bojuje.

mircalla
12. aug 2017

@dominika833 naepanikar, myslim, ze sa inak stave dost casto, ze to zabudni. neboj, budu ti pekne sledovat protilatky. ja mam za sebou 4 tehu, z toho 2 potraty a vsetko ok. Tiez som negative a partner pozitiv, obe deti pozitiv. Ty si nevycitaj, ze si sa neopytala, to vobec vela zien ani len netusi, ze nejaka rhega existuje. A uz vobec nie to pripominat lekarom

ivuska00
24. sep 2017

@dominika833 ahoj, teraz čítam tvoj príspevok.... mám v podstate rovnaký "problém. Ani ja som o žiadnej Rhege nevedela, ved prečo by som mala ako prvorodička.... Som Rh-, manžel Rh+ a synček tiež Rh +.
Až možno rok po pôrode som niečo čítala o Rhege. A odvtedy ma to zaujíma. Som druhýkrát tehotná, tak mám strach. Dr. ma upokojoval, že určite mi ju pichli, ale ja si na žiadnu injekciu alebo nič také nespomínam. A vieš, kde som rodila? V BB!!!!!!!!!! Ani len v prepúšťacej správe o nej nie je zmienka (ale môj dr. že vraj to asi len zabudli dopísať)....
Zarazila ma tá Rooseveltka!!!!

janka0509
24. sep 2017

Mne to pichli, viem o tom, lebo som sa na to pýtala... Ale do prepustacej správy mi to nepísali. Tak možno aj tebe to pichli, a len to tam nenapisali. Ja mám tri sestry, ktorým to pichali, preto som o tom vedela. Ale nie je to tvoja povinnost, im niečo pripomínať

kkubekova
24. sep 2017

@dominika833
@ivuska00
Baby, to ma mrzi, ze vam zabudli v BB pichnut Rhegu. Ale ak je babo Rh poz. tak sa nic nedeje. Budu vas teraz sledovat a aj pocas tehotenstva sa moze Rhega pichnut, ak budu protilatky stupat.
Ja som 2x rodila v BB (2010,2012) a pichli mi Rhegu automaticky. Mala som Rh faktor poznaceny na prvej strane tehotenskej knizky a riadne to bolo zvyraznene zvyraznovacom. Na prijme si to sestricka hned poznacila do zaznamu a bolo to hned na prvej strane. Obom dceram nasledujuci den po porode brali krv za ucelom ziatenia krvnej skupiny a Rh.
Mozno nie je odveci dat si teda poznacit Rh faktor na prvu stranu tehotenskej knizky u vasho gynekologa, aby na to teraz nezabudli.
Ja som teraz tehotna a zijem v Spanielsku a tu protilatky vobec nesleduju, celoplosne tehotne s Rh neg pichnu v 28tt a nasledne aj po porode. Vraj mali pripady, kedy Rhega podana po porode nemala 100% ucinok, takze sa schvalil tento postup.
Drzim palce, aby ste to dotiahli do uspesneho konca!

ivuska00
24. sep 2017

@kkubekova ja som tiež mala poznačený Rh faktor na prednej strane, viem to určite. Aj teraz ju mám vyznačenú červenou fixkou. Mňa len zaráža, že mi nikto nič nespomenul. A určite mi nikto nič nepichol na šestonedelí. Ja len dúfam, že bude všetko v poriadku 🙂
Aj tebe prajem všetko dobré 🙂

janaemmka
24. sep 2017

Ja som ten istý prípad. Po pôrode ja sama som sa pýtala, aký rh faktor má dcéra. Má rh pozitiv a tak mi potom podali injekciu. Následne na to asi kontrolovali aj ostatné maminy a bábätká, lebo po pár minútach po mne dostali injekciu aj 2 maminy so mnou na izbe.

julia204
24. sep 2017

Ja som 0Rh- priatel 0Rh+ pocas tehu mi 3krat brali krv a robili dake testy ..dr kazal ze hned po porode si mam do 72hodin pytat inekciu aby mi pichli protilatky..maly sa narodil Rh+ a ja som chodila 3dni otravovat sestricky aby mi pichli tu inekciu akoze mali v pazi maximalne...vraj pri prvom tehu je to ok ale ze pri druhom uz telo bojuje proti plodu treba vela testov a casto dochadza k potratom ...planujem este druhe babo tak sa toho bojim ...

kkubekova
24. sep 2017

@ivuska00
Dakujem!
Drzim palce! Urcite bude vsetko OK a budete sa coskoro tesit zo zdraveho miminka 😉

dominika833
6. okt 2017

@ivuska00 ahoj, no ja som si medzičasom poležala na infuzkach v bb na gynekologickom odd. lebo mi byvalo strasne zle, uz som nemohla ani nic jest ani pit. bola tam zlata sestricka a skontrolovala zaznamy z roku 2014 kedy som rodila a moje meno v spojitosti s Rhegou tam nenasla, takze mne to urcite nepichli, co uz bohuzial. ja som teraz 16 t, sleduju protilatky. zatial je to ok. skor sa obavam po 20t zvyknu vyskocit, kamaratka tak prisla v 5 mesiaci 2x o babatko. drzme si palce, v ktorom tyzdni si teraz ty?

ivuska00
6. okt 2017

@dominika833 To ma mrzí ☹ Dúfam, že už je všetko v poriadku!
Mňa len zaráža, že to bolo v BB ☹ Žeby na to fakt zabúdali????!!!!
Ja som teraz 26tt a vraj protilátky sú v poriadku (žeby bolo bábo Rh- ?, ktovie...) ...najbližšie mi budú zasa brať krv na protilátky, tak uvidíme... som šťastná (klop, klop), že zatiaľ nie sú komplikácie, ani ty na to nemysli, snaž sa myslieť pozitívne 🙂

dominika833
10. nov 2017

Ahojte baby, som teraz 20t a zacal sa mi menit krcok. Stale mi tvrdne brucho, boli cely spodok a nastupili mi aj tonizacie...take slabe kontrakcie. Nasadili mi 4x denne magnezko a kludovy rezim. O dva tyzdne mi budu robit testy na protilatky....tak som zvedava ako testy dopadnu...hmmm.

julia204
10. nov 2017

@dominika833 ja som mala to iste protilatky dopadli ok nastatsie ale mala som 8tabletiek magnezia denne a aj tak brucho tvrde nemohla sa som sa hybat...zaciatok 8mesiaca som prelezala v nemocnici na infuziach a potom doma...maly sa narodil o 3tyzdne skor ale zdravy 3360g...drzim pasticky nech je vsetko ok a dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre