Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

gravi
2. nov 2013

@mardenad
Suhlasim s Tebou, mali by ju pichat automaticky, ale ja sama som si ju musela pytat po tych MA, inak by mi ju tiez nepodali, esteze ma nato dopredu upozornila moja gynekologicka 🙂

kiki68
2. nov 2013

@mardenad neviem na com chcu setrit, ale ja som si teda na sukromnej klinike rhegu platila,tam to neslo na poistovnu a zaplatila 90eur,takze tak. Potom mi lekarka na pohotovosti hovorili,ze u nich v nemocke je to zadarmo. No lenze ja som chcela to cistenie mat 100% dobre spravene,tak ma moj gyndos poslal k jeho znamemu,co to spravil dobre,ale teda platila som co sa dalo...

Jasne,clovek nevie svoju buducnost,co ak sa rozides zena s partnerom,alebo hocico ine,zivot je velmi nevyspytatelny. A co ak otehotnie nahodou a zlyha antikoncepcia,ze....tak asi sa snazia ist nejakym divnym setrenim alebo co...

kiki68
2. nov 2013

no este k tym MA, mne to na klinike od zaciatku riesili,ked zistili,ze musim na cistenie,ze ci mam partnera Rh pozitiv alebo negativ a dokonca to musel overovat u svojej obvodnej. Takze to vobec nepodcenili...

peta1988
12. nov 2013

sestra moja ma 26rokov a potratila uz 3krat a vzdy jej to ostalo 6tyzdnov ale je to problem ked sestra je Brhnegativ a jej priatel Apozitiv dakujem

anakristin
15. nov 2013

ja mám tiež problém.... najst syn 17.r je ťažka dmo, druhorodená dcérka 9r je zdravá ale po pôrode jej museli meniť krv v košiciach. teraz čakáme tretie bábetko, bývame v leviciach a tiež bude musieť byť bábätku menená krv.... chcela by som sa dostať na pôrodnicu do ban. bystrice kde menia krvičku u novorodeniatok.... neviete mi niekto poradiť ako na to? no a či je bb hematologické odd v pohode abo radšej sa mám tlačiť do blavy? joj termím nám v marci ale už hladám cestičky ako si aspoň čo-to naplánovať...

kiki68
15. nov 2013

@anakristin ked je to taketo vazne,tak bud ta B.B. alebo Blava, v Leviciach asi budes skor spadat pod Bratislavu,ale neviem, skus si zavolat do B.B. a spytat sa,ze co a ako,ked je takyto problem. Ked uz vedia,co sa bude diat,tak musis rodit tam,kde su an to vybaveni v co najrychlejsom case to poskytnut. drzim velmi palce!

strihalka
17. nov 2013

Ahojte zienky, zjistim nejak v propousteci zprave ci mi bola po porode podana ta"zazracna" inejkce?ja negativ, otec pozitiv, dcera z prveho tehu pozitiv....co bych v zprave z porodnice mela hledat abych zjistila, ze ci na to v porodnici nezapomeli po sekcii?🙂 Dakujem

rolak
17. nov 2013

@strihalka ja to mám napísané v správe dole v bode 5.Epikríza medzi medikamentami,čo mi boli podané v nemocnici: Th: Rhesonativ-prevencia Rh izoimunácie.

rolak
17. nov 2013

@strihalka pichli mi to na izbe,asi na druhý deň po sekcii,a sestrička mi normálne povedala,čo mi ide pichať, to nepichajú hneď na sále. pichali mi to po obidvoch sekciách,obe dcéry sú pozitív po tatovi,ja som negatív.

strihalka
17. nov 2013

@rolak dakujem moc za super extra rychlou odpoved🙂 zitr akouknem do papiru, ze ci to tam je🙂
co ked to tam nebude?mam si nejak zpetne vyzjistit v nemocke ze ci bola podanna?je to 1,5roku z5 a snazime sse o druhe, celkem z toho mam obavy ci bude vse ok...
Co ked dr zapomene, ze mam zlou RH kompaktibilitu a nepoda mi injekce?muze se to vubec stat, ci je to zakladnai vec, ktera nejde obejit zapomenutim..?

rolak
17. nov 2013

@strihalka podľa mňa sa informuj u svojho gynekológa,čo s tým,ak by si to nemala nnapísané. ja som to mala vždy viditeľne uvedené aj v tehu knižke. nemyslím,že by na to niekto zabudol. musia to vedieť aj pre prípad transfúzie počas pôrodu.

ivanka.7
17. nov 2013

@strihalka myslim ze to pichaju vsetkym zenam s rh negativ ak je otec pozitiv - do 72 hodin po porode; takze na teba asi nezabudli 🙂 ja som si to pytala asi kazdych 10 minut, lebo som si myslela ze do 24 hodin po porode, az potom ma sestricka upokojila, ze je cas 😀 ale myslim ze aj tu 24-ku stihli 😀

strihalka
18. nov 2013

@rolak hej v knizke jsme emla jasne napsano RH negativ/pozitiv..ale co kdyz nahodou😀 no zitra musim kuk, abych mela klidnou hlavu 😀
@ivanka.7 ja se nejka neptala, a uz delsi dobu na to myslim ze ci ta injekce probehla mym telem nebo ne🙂...

ivanka.7
18. nov 2013

@strihalka pocuj, ved tebe ju pichali uz v tehotenstve nie? to ti ju potom museli aj po porode pichnut, urcite si to mala v knizke; ale opytaj sa urcite

strihalka
18. nov 2013

@ivanka.7 hej v nejakem 27, ci po 30tt jsme ji dostala od moji dr... ale v nemocke mi toho cpali tolko po sekcii na iske do infuzek, ze fakt nevim 😝

strihalka
18. nov 2013

@ivanka.7
@rolak dobre ranko...tak v sprave mam u oznaceni krevnich skupin napsano, ze bol podan anti-D globulin 3000IU i.m

zabkakwa
18. nov 2013

ahojte babule, ja som 0 - , tatino je A1+ ........... keď mi dr. vypisoval tehu. knižku, tak povedal že (nepamätám si presne v ktorom týždni) ale niekedy po 25tt mi pichnú tú injekciu. Nieje to skoro? nemá sa to robiť až po pôrode? Kamoška s manželom majú také isté krvné skupiny ako mi, dr. má v KE a tam to vôbec neriešili, ževraj sa to už nerobí......som z toho jeleň :/

prstek
18. nov 2013

aj ja som 0 RHnegativ....deticky obe 0 RHpozitiv, počas tehu výsledky na protilátky OK, v oboch prípadoch som dostala po pôrode injekciu 🙂 veru ako v starších príspevkoch som sa dočítala, mali by to v tomto prípade pichať automaticky, nie či chceme alebo nechceme ešte detičky, veď kto vie ako bude za pár rokov a všetky chceme zdravé detičky a neohroziť ich....aj ja mám síce pred 25kou a dve detičky, ale sama neviem čo môže byť ešte za 10 rokov 🙂 samozrejme že som bola sledovaná a označená v ambulancii "červenou" 🙂

strihalka
18. nov 2013

@zabkakwa jedna se picha v tehu(to je taky bonus od lekare, lebo ji muze pichnout ale nemusi) a druha je nutna az po porode, tak bud rada🙂

vladkaluckalukas
18. nov 2013

Ahojte...tak ja cakam tretie....0- a muz A+, po prvom tehu som dostala injekciu...po druhom nie..pred 3 rokmi, co som si vlastne sni neuvedomila, lebo som nemala cas mysliet na tu injekciu a dnes mam pozitivne protilatky a som na nervy, ze co ide byt. Idioti......

micha7
18. nov 2013

@vladkaluckalukas a druhe dieta bolo A + ????

vladkaluckalukas
18. nov 2013

@micha7 ano, obe deti mam rh+

micha7
18. nov 2013

@vladkaluckalukas noo to si pred 3 rok. mal doktor uvedomit,ze ti maju pichnut tu injekciu... 😒 Inak my sme tiez ja 0 - ., a manzel A + .... dostala som automaticky po porode 2 krat injekciu.... neboj dufaj,ze bude dobre... ved si pod kontrolou 😉

vladkaluckalukas
18. nov 2013

@micha7 vdaka 🙂.......zajtra idem opat na krv, ono uz asi v najhorsom ukoncia tehu, vsetky vysledky zatial boli fajn, tak dufam, ze aj ked sa maly narodi ma nic neprekvapi.....

micha7
18. nov 2013

@vladkaluckalukas neboj... aj keby sa musel narodit tak v 35-36tt je to uz ok... nasa mala sa narodila 35+4tt a vsetko ok... neboj ..oni vedia co maju robit... len sa treba pytat doktorov stale co a ako..netreba sa nechat odbit.... 😉

vladkaluckalukas
18. nov 2013

Fajn, keby ale clovek vedel, co sa ma pytat...tak sa aj pytat bude, len ja nemam ani jeden semester z mediciny, tak sa z doverou obraciam na tych, ktorym verim a vkladam sa do ruk, tiez od porodnika nebudem chciet, aby mi povedal unenie zakona o kolektivnom investovani........

kuka221
18. nov 2013

Ja som tiež ten prípad, ja B- a manžel B+, počas tehotestva mi robili viackrát test na protilátky, po pôrode mi pichli inekciu, čo sa v takýchto prípadoch dáva / neviem názov/, pre pípadné druhé tehotestvo. Žiadne problémy neboli.
Moja kolegyňa to mala tiež tak ale pri druhom tehu mala veľké problémy a jej menili krv - aspoň tak mi vravela a ďalšie tehu už neodporúčali.

vladkaluckalukas
18. nov 2013

@kuka221 po prvo tehu mi pichli...po druhom nie, a ja som si to akosi neuvedomila......snad to bude ok.

evikhav81
19. nov 2013

babule a ja som asi nejaký špecifický prípad či čo....krvnú skupinu mám 0+ ale protilátky Rhc sú negatívne...ja som z toho stále vôl,mám v tom hokej...v 27 týždni som bola opäť na krv,neviem ešte výsledky,na poradňu idem až o týždeň...máte niektorá takéto skúsenosti,prípadne či ste pri pôrode mali nejaký problém????ja budem musieť mať asi zreme cisársky rez plánovaný,lebo som operovaná na chrbticu...

terez999
20. nov 2013

ahojte,ja som tiez Ominus a manzel Oplus, prve tehotenstvo skoncilo umelym potratom, teraz som zase tehotna a protilatky mam pozitivne uz od zaciatku tehotenstva,,po potrate mi nieco pichli ale ci to bolo to co malo, to netusim, bud to nezabralo alebo to nebolo ono,,,dnes som bola na UZV martine, dr sa vyjadril ze je vsetko ok, tak som zvedava ako to bude dalej pokracovat,,,verim ze sa to konecne podari,,,,drzim aj vam palce nech vam to dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre