Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pikha
autor
16. okt 2006

joka, mne celych 6tyzdnov nebolo nic. Len som sa citila ako tehulka..akurat mi dlho vychadzal negativny test a trosku som spinila - ale tu som citala, ze je to normalne, tak ma to nijako netankovalo. Chcela som ist k lekarovi v 7tt, lebo vraj skor to aj tak velmi nema vyznam. A potom proste v jedno pekne utorkove rano praskol vajickovod, krv mi zacala liat do brucha, takze to malo skutocne rychly priebeh 😅 A dufam, ze to bolo naposledy 😒 🙂
shoshana, no cvo je? ako je?

piper
19. okt 2006

Prosim vas, pri mimomaternicovom tehotenstve je TT pozitivny??? Pikha, ako dlho ti meskala mrcha, kym ti vysiel pozit test? Dakujem

pikha
autor
19. okt 2006

piper, mne zacal pozitivny test vychadzat neskor, po tyzdnovom meskani, ale to je vraj normalne aj u beznych tehotenstiev. Najprv slabucko a potom uz vychadzali normalne pekne jasne dve ciarky. Proste ziadny rozdiel,nic podozrive 😖

loss
19. okt 2006

pikha-to mi je luto ☹ drzim ti palce aby ti to vyslo a aby si svoje babenko drzala v naruci 😉

petruci6
31. júl 2007

tak som tu,neviem ci som aj ja tento pripad,proste vam to opisem-dostala som normalne menzes na 28Dc/prvy mesiac som uzivala duphaston/,ale trval len 1 den,bez bolesti,potom som len spinila a mala hnedy vytok,neprestavalo to,tak som si na 11 den spravila dva testy a boli slabo pozit,isla som k dr,ten mi nic nenasiel,a krv ani nebral,ze to tehu nie je,tak ma napadlo,ci to nebude niekde inde ako v maternici,ale bolesti nemam ziadne,okrem toho,ze mam stale hnedy vytok aj po tom,co mi dr pichol injekciu,aby sa to zastavilo,teda,niekedy je zlty normalne tehu a niekedy slabo hnedy,fakt neviem co robit ☹

ista
31. júl 2007

Baby,niektora z vas pisala o tom pichani v jednej strane,ako ked picha vajecnik...ja som to mala, asi tak do 8 tyzdna tehotenstva a bolo to dost silne pichanie,az som sa musela zohnut,aby sa mi ulavilo.. a bolo to vzdy nahle...potom mi doktorka povedala,ze to picha preto,lebo jeden z vajecnikov (z ktoreho vyslo to vajicko)docasne plni ulohu placenty..ale ked je to velmi intenzivne a so spinenim, treba ist radsej k toktorke,poistenie,nepoistenie...vsak surne pripady musia osetrit! drzim palce.

petruci6
31. júl 2007

ista ale ty si nemala mimomaternicove,vsak? ked mas krasne 23tt

ista
31. júl 2007

Nie, ja som nemala mimomaternicove...len som chcela povedat,ze ked ma niekto obavy ,ked to picha pri vajecniku na zaciatku tehotentsva,tak to moze byt aj normalna reakcia vajecnika. ale treba si to samozrejme radsej overit u gyndosky,ak by to trvalo dlho a casto...

mirka21
31. júl 2007

mne zistili mimomaternicove v 10tt mala som slabé špinenie a bolesti v lavom vaječníku ale tie boli riadne ☹ dali ma do nemocnice robili mi rozne vyšetrenia a doktory mi povedali že dostanem silnešiu menštruáciu a bude to OK,po 5dnoch ma pustili domov o týždeň som prišla na kontrolu a hladinu BHCG som mala nižšiu tak ma pustil domov opeť s tím že budúci týždeň pidem na poslednú kontrolu,prišla som na poslednú kontrolu a hlahladina BHCG mi stúpla znovu ma hospitovali tanto krát ma vyšatril primár večer ma čistili nič som v maternici nemala a tak o dva dni ma museli operovať (robili mi laparoskopiu)operácia trvala asi hodinu a pól potom prišiel za mnou lekár a povedal mi že tá malá potvorka bola vo vaječníku a merala už 5cm,že keby som to mala ešte dva dni tak by mi praskol a ja som to nemusela prežiť tak preto ďakujem doktorovi že mi zachránil život v poslednej chíly 😒 😒 😒 teras som znovu tehotná a na ten horor sa snažím zabudnúť

pikha
autor
31. júl 2007

petruci,a teraz mas tiez pozitivny testik? ak mas stale //, mala by si ist znovu na vysetrenie a nechat si zobrat krv, ta ti povie vsetko. Nemusi to byt zrovna mimomaternicove, ale daj sa pozriet, radsej byt za citlivku nez nieco zanedbat. Inak, je celkom hovado ten tvoj lekar, ked ti na 11den meskania a pri pozitivnom teste nevzal ani krv 🙄

petruci6
31. júl 2007

pikha prave som urobila dalsi testik,su tam //
ja som nemeskala 11 dni,mala som mrchu len 1 den a potom som 11dni spinila,takze on si myslel,ze som normalne mrchovala,tak nemozem byt tehu,ale zajtra idem na krv,tak som zvedava ako to dopadne

kutina
31. júl 2007

ahoj petruci6 - na tvojom mieste by som išla určite k lekárovi, nech ti vezne krv - ak odmientne - ber si kartu - sú aj iní lekári 😉

petruci6
31. júl 2007

pojdem,uvidime co povie,ale uz sa pripravujem ako ma zasa schladi 😠
su aj ini lekari,ale kde?ostatny su tu este horsi ☹

kutina
31. júl 2007

tak to vôbec nezávidím ked nie je možnosť si z lekárov vybrať ☹
ale určite nezúfaj, ...ak nie sú v TT, tak sú v BA a to máš po diaľnici kúsok hm? 😉 ide o teba a tvoje možno UZ mimi

petruci6
31. júl 2007

no uvidime ako to dopadne ak bude neochotny,tak si najdem ineho,ale cestovat pocas tehu za lekarom sa mi velmi nechce,nemam auto ☹

kutina
31. júl 2007

petruci - neboj nič, všetko bude OK, v prvom rade treba potvrdiť tehotnosť a potom uvidíš

petruci6
31. júl 2007

ved to potrebujem 😉 dufam,ze sa to coskoro potvrdi 🙂

pikha
autor
31. júl 2007

petruci, drzim palce!! ak mas na teste //, nieco sa deje, tak sa nenechaj odbit, nech ti pekne vezme krv a hotovo.A keby sa ta snazil schladit, mozno- ako ti kocky povedali,by nebolo odveci zmenit lekara 😒 ked ma hentaky uzasny pristup 🙄 zdravie mame len jedno. daj vediet co a ako zajtra 😉

katkarina
31. júl 2007

pikha a ostatne: drzim vam palce aby vam to vsetko dopadlo dobre.Naozaj uprimne..

pikha
autor
1. aug 2007

katka, a ja rovnako uprimne dakujem 🙂 bude sa to hodit 😀 A mas krasne motto.

petruci6
2. aug 2007

znovu mam spinenie je ho viac ☹ ale nie je to krv,je to hnede,mam strach 😔

sis8
2. aug 2007

Ahojte, aj ja som mala mimomaternicové tehotenstvo. Minuly rok niekedy v tomto období. Tiež som si najprv spravila testy, dokonca tri rôzne druhy a s usmevom som vyštartovala k doktorke, nech mi potvrdi tehu, keďže sme sa s manželom vrátili z dovolenky, kde sme sa snažili o bábo. tá to vyhodnotila veľmi rýchlo, že mám počkať do dalšej menštruácie a nemám stresovať, nakoľko na základe jej vyšetrenia som údajne nebola tehotná. takže ma vyslala na sono, kde mi v podstate potvrdili podozrenie na mimo tehu, na čo mi doktorka povedala, že predsa len nebudeme hned riešiť hospitalizáciu a pod. to bolo v pondelok no a vo štvrtok som už bola hospitalizovaná v nemocnici, v piatok mi robili laparoskopiu a ešte ma aj zglbali, že kde som bola tak dlho. v každom prípade bolesť preboli, tiež mi zobrali jeden vajíčkovod. tak som si po operácii tri týždne oddýchla, dali sme si pol roka voľno no a dnes som v 29 tt. veľa šťastia vám ostatným
ps: prvotné prejavy boli hlavne pozitívny test, špinenie a neskôr pichanie v podbrušku

jaju
2. aug 2007

Ahojte, ja som tu prvý krát. Neviem, či sa to týka presne tejto témy, no sis8 teba a aj ostatných sa chcem spýtať, či tie prejavy, čo si písala - pozitívny test, špinenie a pichanie v podbrušku boli prejavmi tvojho terajšieho tehotenstva? Ja som totiž teraz v 6 tt. a v podbrušku cítim také mierne slabé bolesti, ako keby som mala zápchu alebo niečo pod. Takisto mám aj biely výtok a znepokojuje ma to. Ďakujem za odpovede.

pikha
autor
3. aug 2007

lekari vedia svojim uzasnym pristupom narobit vela zbytocnych problemov 😖 🙄
sis8, diky za tvoj krasny pribeh.. myslim ze presne toto potrebuje pocut kazda baba, co ma za sebou podobny zazitok 🙂 Ze na druhy raz uz to bude ok. takisto prajem vela stastia, tebe aj mimikovi 🙂
jaju, mierne bolesti v podbrusku spomina vela kociek ako normalny prejav tehu, lebo sa ti zvacsuje maternica. Kazdopadne, uz to pisem milionty krat a dalsich milion to napisem znova, kazdy organizmus je iny a u kazdeho moze ten samy priznak znamenat nieco ine. Najistejsie je lekarske vysetrenie.
petruci 😨 a si bola u dokiho a na tej krvi? co vysledky?

petruci6
3. aug 2007

pikha som objednana na dnes 11.30,ale spinenie neprestava,je ho viac ☹

pikha
autor
3. aug 2007

petruci, budem velmi velmi drzat palce 😨 a daj vediet potom!!

petruci6
3. aug 2007

prave som prisla od dr.mam dobru a zlu spravu
dobra-neni to mimomaternicove
zla-nie som ani tehu
vsetko sposobila cysta,kt mi praskla,aj pozit testy aj horm poruchy-prsia 😔

pikha
autor
3. aug 2007

petruci pozri, zaklad je ze nejdes pod nozik 😉 ostatne sa spravi a mozno skor nez si myslis. Lebo s cystou sa otehotnieva tazsie ako bez nej 😉

pikha
autor
3. aug 2007

petruci pozri, zaklad je ze nejdes pod nozik 😉 ostatne sa spravi a mozno skor nez si myslis. Lebo s cystami sa otehotnieva tazsie ako bez nich 😉 osobna skusenost

petruci6
3. aug 2007

to mas pravdu,dakujem za povzbudenie 🙂 ako si dopadla ty?nemala si nahodou testovat? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre