Mimomaternicové tehotenstvo

hrivushka
30. nov 2012

Prosím vas potrebujem radu...mala by som byt v 6tt (viem presne kedy som otehotnela). Mala som 7 pozitívnych tehu testov (aj ked druhé palicky boli slabé, ale boli). Problem ale ja že v maternici nic nie je! Takisto HCG test z krvi vyšiel síce pozitívne ale s velmi nízkymi hodnotami. V tomto štádiu uz by mali byt oveľa vyssie. Spinenie nemám, akurát ma neskutočne bolia krize a brucho. Mala som aj tehu príznaky ale tie akosi vymizli. Lekárka ma podozrenie na mimomaternicove tehotenstvo... Co by to ešte mohlo byt? Dnes idem na další ultrazvuk...ďakujem za rady

akova
30. nov 2012

@hrivushka ja som prekonala mimomaternicove tehu, tiež ma boleli križe.... nechcem ťa strašiť, ale všetko k tomu smeruje, že je to mimo.... 😒 ☹ 😒 hlavne ak je nizke HCG.... mne na UTZ aj Dr. našiel vajičko zaseknute vo vajičkovode.... Držim palce 😖

hrivushka
autor
30. nov 2012

@akova tak dnes na ultrazvuku stale nic nevideli...vobec. Ani náznak tehotenstva. Netuším co mi moze byt ☹ v pondelok tam mam byt zas...

ivana149
30. nov 2012

Ahoj ja som to mala minulý rok, HCG nad 900 UTZ nič neukazalo, potom nemocnica a pol roka plaču, teraz meme za sebou 25 týždeň a veľmi sa tešíme, tebe držím palce, aby to dobre dopadlo.Držte sa!!!

akova
3. dec 2012

@hrivushka drž sa 😔
@ivana149 super, držim palce, my už tiež mame 10 mesačného drobčeka 🙂

adulkamit
22. jan 2013

@hrivushka Ahoj, ako si dopadla < Ja mam tie iste priznaky, az na to, ze mna krize nebolia a boli ma len v oblasti laveho vajecnika

hrivushka
autor
22. jan 2013

@adulkamit nakoniec to bolo normálne tehotenstvo. Len plod sa bohužiaľ prestal vyvíjať v 5 týždni. Bola som som v ôsmom týždni a stále bolo vidno len ten gestacny vacok, prázdny, bez akcie srdca.

adulkamit
22. jan 2013

Oj, to ma mrzí. Ja som mala poslednú MS 20.1.2012, mám všetky príznaky, testy sú pozitívne ale v maternici nič nevidno :( , taktiež mám podozrenie na MMT, momentálne čakám na výsledky krvi HCG. Bolí ma ľavá strana v oblasti vaječníka, aj ke)d mi robil doktor sono a pritlačil tam, tak to neznesiteľne bolelo 😒

adulkamit
22. jan 2013

@hrivushka Oj, to ma mrzí. Ja som mala poslednú MS 20.1.2012, mám všetky príznaky, testy sú pozitívne ale v maternici nič nevidno :( , taktiež mám podozrenie na MMT, momentálne čakám na výsledky krvi HCG. Bolí ma ľavá strana v oblasti vaječníka, aj ke)d mi robil doktor sono a pritlačil tam, tak to neznesiteľne bolelo

janea234
29. jan 2013

Ahojte, včera som bola u gynekológa s tým že mi vyšli tri pozitívne testy, mala som týždeň meškanie, prvý test bol so slabučkou čiarkou, druhý silnejší a pre treťom boli // úplne rovnaké, tak som išla skoro na istotu..tak som si aspoň myslela. Na ultrazvuku však nič nebolo vidieť, tak my gynekológ povedal, že sa pravdepodobne jedna o mimomaternicové tehotenstvo. Zobrali mi krv a zajtra budu výsledky na prítomnosť HCG v krvi. Podla menštruácie som 5+2. Myslíte že by bolo možné, že tam to bábätko je, len ešte nie je vidieť? Začiatok poslednej menštruácie bol 22.12.2012 a ovu som si namerala až 10.1.2013.

silvia3535
1. feb 2013

Ahojte. Prosím vás poradte mi. Môže byť príznakom mimomaternicového tehu, zväčšené a nafúknuté brucho? Som ešte len na začiatku tehotenstva 5tt, ale v podstate len v 4tt, keďže mám ovulku o týždeň posunutú, ale brucho mám akoby som bola minimálne v 3. mesiaci. Ja som mala už jedno MMT pred 4 mesiacmi, tak sa teraz veľmi pozorujem a bojím sa, aby sa to nezopakovalo. Mali ste to niektorá?

adriana89
1. feb 2013

@adulkamit poslednu MS 21.1.2012 ?????

adulkamit
1. feb 2013

@adriana89 Nakoniec je všetko v poriadku a tešíme sa na prírastok 🙂 Mala by som byť v 4. týždni 🙂

dm
1. feb 2013

@hrivushka ahoj, ja som mala mimomaternicove v maji..nikdy nezabudem..ak ma podozrenie na mimomaternicove, tak uz si mala byt v nemocnici, tam ti mali zobrat krv, spravit vnutorne sono a sup pod noz, bo inak ti hrozi to co mne, krvacanie do brusnej dutiny..aj ked je moznost, ze sa zastavil rast, takze ti vajecnik nepraskne..no aj tak budu musiet pozriet a skontrolovat..na mna sa doc vykaslal, este v den, ked ma drahy musel surne viest do nemocnice, mi tam na sone objavil 3centimetrove nieco, co nebolo v maternici, no kedze bol po oslave a bagatelizoval to, poslal ma domov, ze mam prist o 2 dni na krv, no uz by mi potom bral krv tak akurat v marnici, vecer ma odviezol drahy do nemocnice, bo bolesti boli take, ze som ich citila este aj v celej lavej nohe, akoby mi tam zeravym kutacom niekto stuchal...operovali ma do 2hodin, boli tam totiz surne sekcie este..moja nova doktorka mi povedala, ze mozem skusat uz po dalsom mesiaci, a podarilo sa za 6mesiacov od laparoskopie:o) - urite budes ok, boli to hlavne na dusicke, ale aj to bude slabsie a ked to bude kde ma byt, budes mysliet iba novy zivot v tebe:o)

timik85
10. apr 2013

Ahojte dievčatá, tiež som po MMT, tera sú to tri týždne, operovali ma normálne, ale vajíčkovod mi nechali. Chcem sa spýtať, tiež Vám Vaša gyndoška odporučala kúpeľnú liečbu? podstúpili ste niektorá? mňa na to dosť navádza, ale ja sa na to veľmi necítim..

svetaaa
11. apr 2013

Ahojte baby tiež mam za sebo mimomaternicove tehotenstvo bude tomu 4tyždne ☹ može sa to zopakovat zasa ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre