Mononukleóza v tehotenstve. Je to nebezpečné?

deniskajakubko
27. mar 2009

Chcela by som sa spýtať, či je nebezpečná mononukleóza v tehotenstve. Sesternici zistili mononukleózu, ale ešte predtým bola u nás, pri zvítaní sme si dali pusu, síce len na líce, ale aj tak mám strach. Viem, že sa to prenáša orálne.

xenicka13
21. nov 2019

@teuflerin áno všetko ok, dlho som brala nejaké vitamíny potom

teuflerin
21. nov 2019

@xenicka13 a vies mi povedat ake? to na posilnenie imunity ze? ja som v 6tt a zajtra idem na krv pre podozrenie.... tak som zvedava ale sa bojim trochu.... tebe povedali ze to neohrozi plod....?

xenicka13
21. nov 2019

Áno, nevyjadrovali sa k bábätku vôbec, ja som vtedy ani internet nemala a na niečo to bolo dobré, žiadne stresy, a aj tak, do 12tt ho ty nevyzivujes

teuflerin
22. nov 2019

@xenicka13 no ja osm si povedala ze nejdem vobec kukat po nete..lebo sa udem zbytocne stresovat...karty su uz rozdane...bude ako ma byt...pevne verim ze vsetko ok.....usim mysliet pozitivne

natusicek28
21. jan 2024

Ja som mala mononukleózu a spontánne som kvôli tomu potratila v 8tt
Prešiel nejaký čas, otehotnela som znova, som v 17tt a opäť ma bolia uzliny a som slabá. Bolesť hrdla nie je ani teplota... Presne ako vtedy. Je možné dostať opakovane mononukleózu cca po polroku ? Bojím sa o bábätko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre