Môže ísť o zápal močových ciest?

janka1996
16. jún 2020

Maminy, nechcem robit z komara somara, ale mam bolesti pri moceni aj ma picha ked mam plny mechur. Vytok tmavo zlty - hnedasty. Trva to 2 dni. Panika alebo je nieco na preliecenie aj doma? Zajtra kazdopadne volam lekarovi, ale nechce sa mi zbytocne motat po nemocnici, ked nemusim.

jaass
16. jún 2020

@janka1996 mne keď zacina zapal močových ciest, tak si dám propolis na vatu - a poriadne si to tam dole povytietam, necham aj minútku priložené. Vystipe to a potom to prejde. 🙂

nikpa
16. jún 2020

@janka1996 Neriskovala by som keď ani nevieš co ti je, aspoň telefonicky sa popytaj gynekológa. Teraz nie je vhodný ani urologicky čaj.

janka1996
autor
16. jún 2020

@jaass nejak som zabudla spomenut, ze som v 11. tyzdni tehotenstva. To propolis asi nebude vhodny.

@nikpa Takze tehule nesmu ani urologicky caj? Super, ze som si ho este nedala. No tak ja rano idem volat.

Dakujem ❤️

jaass
16. jún 2020

@janka1996 no tak potom radsej neskusaj, neviem ako to vplýva na tehotenstvo.
Snad ti bude čo najskôr dobre 🙂

lenka2710
16. jún 2020

@janka1996 mne dala v lekárni akési tablety na zápal močových ciest, môžu ich aj dojčiace a tehotné ženy, uroval tuším to bol
Skus pozrieť na nete pribalovy leták

pininka1
16. jún 2020

Rozhodne treba preliecit, inak to môžeš mať opäť. Tu už ani urinal nepomôže. Zober moč a choď k svojej obvodnej, ona ti povie čo ďalej. Ja som to absolvovala včera, v moči hnis, krv a pod..

amienne
16. jún 2020

Mneaj kamoskam pri zacinajucom zapale vzdy pomohol jablcny ocot. Dve lyzice rozriedenev pol pohari vody 3x denne. V zaciatku sa mi to podarilo aj odvartit a ATB neboli potrebne. K lekarovi ale urcite ked si tehulka chod. Myslim, ze ten ocot by ti nemal uskodit ako tehotnej ale tak prever si. Ale pomaha na to dam ruku do ohna.

nikpa
16. jún 2020

@janka1996 tie informácie o urologickom caji a tehotenstve sa niekde biju. Na krabičke je napísané, ze pocas tehu sa neodporúča, lekárnička aj sestrička mi to potvrdili, no lekár mi zase povedal, ze môžem si ho dať. Tak človek nevie ale ja som si ho nedávala.

lili16r
6. júl 2020

Dievčatá, má niektorá z Vás pri zápale taký prejav, že moči často po polhodinke napríklad alebo aj častejšie a moč nejde len po kvapkách ale vo väčšom množstve? Lebo vzdy pri zápaloch všetci píšu, ze to ide ťažko a len po kvapkách. U mňa vždy ľahko a veľa aj keď idem po par minútach :(

janka1996
autor
7. júl 2020

@lili16r aj ja chodím veľa a močím veľa. Ale zároveň aj pijem veľa. Keď pijem menej, nechodím tak často. Piješ veľa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre