Môže mať žena preeklampsiu?

sensen12
28. jún 2016

Chcem sa spýtať,môže mať žena preeklampsiu,či iné zdravotné problémy,keď ma tlak ok celý deň,cukor ok celý deň,váhu ok,moc ok,môže sa zrazu vyvinúť z minúty na minútu cukrovka alebo zrazu tlak,keď je aj tak merania 5 x za deň? A všetko ok.

mikys1
28. jún 2016

asi nie prešla som i tým a veru začalo to vysokým tlakom , potom sa pridali krížiky v moči a nakoniec tlak vystúpil na 220/160 a už nešiel zraziť ničím dole končilo to akútnym cisárskym všetko to trvalo dlhšie i keď može byť , že nabehne rýchlo , ale to čo som popísala vyššie tomu predchádza

bielavila
28. jún 2016

@sensen12 ja som mala cele tehotenstvo uplne bezproblemove az v 7 mesiaci bum vysoky tlak, lezat do nemocky, nakoniec som musela rodit uz v 36 tt, cisarskym, tlak som mala taky hrozny, ze lekari iba pozerali, inak som neni tucna, ani som moc nepribrala pocas tehu, pribrala som iba 11 kg, aj som inak zdrava, vsetko bolo cely cas dobre a zrazu toto...

adky
28. jún 2016

Preeklampsia znamena ze tehulka musi mat : opuchy noh, bielkovinu v moci, vysoky krvny tlak ( nad 140/90 ...zistuje sa tak, ze sa meria tlak 3x po sebe s urcitym casovym odstupom a vzdy je vysoky) .... ak nieco z tych troch priznakov tehotna nema, nejedna sa o preeklampsiu.

sensen12
autor
28. jún 2016

dakujem, ešte upresním, či sa to môže zmeniť, z hodiny na hodinu, napr. celý den všetko ok a zrazu večer všetky príznaky napr. alebo tak proste

shia
28. jún 2016

@sensen12 ano, moze - ja som to tak mala ☹ cele tehu OK, dokonca par dni predtym poradna ok, aj cez den OK, a rano som sa o 6tej zobudila s tym, ze sa mi zda, ze mam vysoky tlak, a aj som mala, radsej som isla do nemocky, kde ma hned prijali a isla som na cisarsky v 34tt, nastatsie vsetko dobre dopadlo, ale hovroili, ze este dobre ze som sama prisla, mala som vysoke hodnoty...takze ano, zial moze ☹

sensen12
autor
28. jún 2016

@shia a môže mať aj preeklampsiu či hocičo bez toho.aby mal tlak.vysoký a iné.príznaky?

bielavila
28. jún 2016

Velmi nechapem co sa pytas? Preeklamsia je v podstste nebezpecny tlak, bielkovina v moci a neorijemne opuchy, ked tieto priznaky nemas nemas ani preeklamsiu, a to hocico neviem ako myslis 😊

shia
29. jún 2016

@sensen12 presne ako pise @bielavila - ak nemas vysoky tlak, nie je to preeklampsia, to je akoby si sa pytala - ak ma neboli zub, boli ma zub? 🙂 tiez trosku nechapem co sa pytas 🙂

nika27
24. júl 2016

Ja som mala preeklampsiu. Za 5 tyzdnov som pribrala 10 kg, strasne opuchnuta som bola. Bielkovina v moci, ale tlak som na poradni mala 120/80. Lekar ma poslal do nemocnice na pozorovanie. Vecer v nemocnici tlak 140/90, nasadili lieky, no tlak isiel stale hore. Moc som mala uz cokoladovy. Opuchla som behom par hodin tak, ze mi nevideli oci a tlak zrazu 220/180. Cize krvny tlak sa moze pridat ako indikator az na koniec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre