Môže sa zopakovať v druhom tehotenstve skrátený krčok maternice?

katkasofi
21. aug 2012

Ahojte babenky.
V prvom tehu sa mi cca v 23 tt skrátil krčok maternice a musela som ležať a užívať lieky. Teraz som tehu znova a neviem či sa mi to môže vrátiť...Neviete prečo sa vlastne skracuje? A môže sa sexíkovať? V prvom tehu som bola slobodna mamička, tak som túto otázku neriešila 😉 Díky za Vaše skúsenosti..

miss_stanya
22. aug 2012

@katkasofi na to sa treba spytat tvojho lekara, neni to o tom, ze sa to "vrati", ak je krcok oslabeny, ta tendencia tu uz je. ak mozem poradit, uzivaj az do 36tt utrogestan vaginalne, vyrazne ovplyvnuje "zivotnost" krcka. sex podla toho, ako bude krcok aktualne vyzerat na cervikometrii...ak ta nedajboze zasiju, tak urcite nie...

katkasofi
autor
22. aug 2012

@miss_stanya dakujem za odpoved. v prvom tehu ma nemuseli zasivat. ale len som lezala. opytam sa dr... na poradnu ked pojdem. uz nech sa mi skonci tento kriticky 12ty tyzden 😉

ajusik83
1. júl 2013

Môžem sa opýtať ako prebiehalo tehotenstvo? Čakám druhé bábo a pri prvom sa mi skracoval krčok, robili mi serkáž. Teraz som v 16tt, zatiaľ je všetko o.k.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre