Môžu tehotným ženám predpisovať také množstvo acidum folicum?

24. apr 2024

Ahojte je tu nejaká lekárka?
Nejde mi do hlavy jedna vec… dcéra je tehotná a čítam články že msx tých 800 MCG kyseliny listovej denne ale lekári predpisujú aj kyselinu listovú na recept kde je 10 000 MCG a predpisujú to aj na každý deň 1 tabletu… nerozumiem tomu ako môže tehotná také množstvo? Nemôže to uškodiť dieťaťu? Keď odporúčaná dávka je 800 MCG

pribinak
24. apr 2024

Nadbytok žena vycika. Koniec paniky

autor
24. apr 2024

@pribinak nerozumiem .. vsak sa predavkuje ta žena keď ma brat 800 a bude brat 10 000.. nie…

pribinak
24. apr 2024

Nie, nadbytok vycika

minenkak
24. apr 2024

Nadmerný príjem kyseliny listovej vedie k zvýšeniu vylučovania močom. Toxicita kyseliny listovej u ľudí je nízka.

domkakvet
24. apr 2024

Nedostatok kyseliny listovej moze poskodit plod.

dorothee
24. apr 2024

Je potrebne trochu doverovat lekarom.Vacsinou vedia co robia,studovali dlhe roky a presli im rukami desiatky pacientov..Nepredpisu tehotnej nieco,co by jej uskodilo predsa

xxemma
24. apr 2024

Kyselina listova je rozpustna vo vode, takze ako pisu vyssie, to co nebude potrebovat vycika.
Predavkovat sa da vit.rozpustnymi v tukoch ako je napr. D, A...
Ja mam napr. piruchu vstrebavania a stiepenia kys.listovej, tak som cele tehu musela brat folat tejto kyseliny vo vysokych davkach, aby mi v tele aspom nieco ostalo.
Nemusis sa bat, ze im to ublizi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre