Mykóza v tehu

22. sep 2020

Baby som v 7tt a dostala som mykozu.. Nechcem sa doma liečiť sama, k Dr idem 2.10. Myslíte že mám dovtedy počkať (o týždeň piatok) alebo mam zavolať Dr že čo.... Neublíži to nejako plodu? Aj pred tehu som mávala často mykozu. Ďakujem

miiriaam
22. sep 2020

Poradí ti jedine rosalgin.. To môžeš v prvom trimestri

autor
22. sep 2020

@miiriaam a mam jej zavolať ci stačí keď jej o tom poviem keď pôjdem na kontrolu?

miiriaam
22. sep 2020

Načo by si jej volala?.. Teda ja nvm ako chceš... Ale myslíš ze tvoju gynekologicku zaujíma že ty máš mykozu? Som ti povedala co povedal gynekológ v prvom trimestri mne na mykozu.. Výplach rosalginom, nič iné mi dat nevie lebo všetko škodí..

autor
22. sep 2020

@miiriaam no ved dobre, som sa pýtala.. Nemusíš hneď zvyšovať hlas 😃🙂 lebo niekde som zas čítala že by sa hneď malo ísť ku gyn. Lebo ze to je infekcia a ta sa rýchlo prenáša... Ale tak ďakujem za odpoveď 😉

gubka123456852
26. sep 2020

Určite zavolaj gynekológovi si tehotná a nenasadzuj si sama od seba lieky !!!!!!! On musí vedieť že ty si mala mykozu. To je jedna vec a druha vec môže ti vziať ster. Neviem síce ako to funguje v prvom trimestri. Ale mna v druhom doslova zdrbal ako som si bez jeho vedomia dovolila niečo používať. Takze zdvihnúť mobil a volať. A veľmi pekne si podotkla že pri zlej liečbe sa môže preniesť na okolite pohlavne orgány.

gubka123456852
26. sep 2020

@miiriaam aaa neviem čo vy máte mladá pani za gynekologicku alebo gynekológa ale môjho zaujíma všetko. Úplne každé pychnutie v zadku ho zaujíma.

nykkushka
26. sep 2020

Ja osobne by som zavolala, teda môjho gyndoša tiež zaujímal každý "prd" ktory sa počas tehu udial a nemám pocit, že by som bola nejaká preemotivovana, ze všetko riešim s nim. Mala som mykozu tiež, sice az na konci ale dal mi atb. Takže nevieš ako bude postupovať tvoj.
A ja som sa môjho pytala všetko, aj keď som možno bola pre neho trápna, radšej sa spýtam ako spraviť somarinu a ohroziť bábo.
A áno mykoza môže byť nebezpečná.

miiriaam
26. sep 2020

@gubka123456852 som slecna😊a mojho to nezaujima😉

gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
javiemneviem
26. sep 2020

Mne doktorka odporučila gymimun - sú to vaginálne probiotiká. Plus povedala že keď si zo dvakrát dam canesten nič sa nestane. Babu neublíži, ale okrem toho, že zabíja zle baktérie, zabíja aj tie dobre - preto to nienje ideálna voľba. Držím palce s preliečenim.

cool123
26. sep 2020

Určite mu zavolaj. Mne tiež praskla nejaka žilka v tehu a našla som si trošku krvou zafarbeneho vytoku a ma zdrbal že som mala prist. skoro cele tehu som mala hustejší hlien, ale vraj sa tvoril kvôli ochrane plodu a nič sa s tým nedalo robiť. Ale mňa nič neštípalo.

gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miiriaam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubka123456852
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre