Nachladnutie v tehotenstve

nikamon22
15. feb 2017

Ahojte, som "iba" nachladnuta ale mam problem s nadchou. Slana voda nepomaha a som uz zufala lebo mam tak upchaty nos ako nikdy. Viete nieco poradit ?

zabka124
15. feb 2017

Naparovanie a nahrievanie dutín.

janci05
15. feb 2017

@nikamon22 Ja som mala v tehotenstve tento istý problém. Používala som Quixx, čo je tiež morská voda, ale tiež moc nepomáhali. Nakoniec som to nejako prežila. Ale pred nedávnom som tu narazila na diskusiu, kde sa často spomínalo, že si v tehotenstve dávali bežné spreje ako Olynth a pod. Ak by som bola tehotná teraz, tak by som si možno dala Mar rhino ale pre deti do 6 rokov, ktorý síce uvolní nos ale neobsahuje toľko účinnej látky ako pre dospelých a je na podobnom alebo tom istom zložení ako Olynth.

vanmonka
15. feb 2017

@nikamon22 za mňa detský olynth ako spomina
@janci05 ja zo zapchatym nosom nevydržím ani chvíľu, chytá ma panika...🙄

janci05
15. feb 2017

@vanmonka Však práve, ja vôbec neviem dýchať ústami a keď mám plný nos to je moja smrť. Už to bolo aj v takom štádiu, že som bola závislá na spreji do nosa a to bolo niečo. Teraz si skôr dám sprej pre deti.

nikamon22
autor
15. feb 2017

Dakujem za rady uz sa nahrievam, trocha pomohlo a zajtra sa pozrem po kvapkach. S plnym nosom je to tazke a v nochj ani nehovorim uz 2 noci som vobec nespala. Tak este raz dakujem 🙂

micka81
15. feb 2017

Ja som tiez stresovala, nadchu som mala v tehu asi 3x 😂. Poskusala som hocico ale nic nezaberalo... Nakoniec som to vzdala a ficala som na Nasivine soft...

mariannah81
15. feb 2017

Mar rhino pre deti do 6 rokov super uvoľní nos. Radšej troška kvapiek ako trápiť sa s plným nosom ...

katieg85
15. feb 2017

@nikamon22 zvysit vitamin c

vanmonka
15. feb 2017

@janci05 u mňa to už tiež hraničí so závislosťou, ako som tehu, už tretí krát som chorá a s pár dnovymi prestávkami ho používam už mesiac a pol🙄keď choroba odznieva striekam si len večer jeden strek do jednej dierky, druhý večer do druhej dierky.inak by sa mi vôbec neodopchal...Čím dlhšie ho používam, tým dlhšie sa mi upcháva.nechapem..

uzanka16
15. feb 2017

Ja mam od vcera nadchu,nachytala som od manzela,svokry a dcerky,dnes som bola v lekarni ci si mozem olynth striekat lebo mne ked upcha dierky konoec skapinam a morska voda nepomaha,tak mi dala nasivin pre dospelych ze ten sa moze,len otazne ci mi nasivin uvolni dierku lebo mne hocijake spreje do nosa nevedia uvolnit nos.

delmondo
15. feb 2017

Mne nepomohlo nič, len olynth. Dýchať treba, nech sa okyslicuje placenta

janci05
15. feb 2017

K tej závislosti od spreja a k tomu uvolneneniu nosa asi toľko, že všetky tieto spreje ako Olynth, Nasivin, Mar rhino obsahujú to isté liečivo oxymetazolin. Či už vo väčšom alebo menšom množstve. Ak sa užívajú dlhšie ako týždeň, tak sa vytvorí závislosť. Potom už len cez deň to bez liekov nejako vydržať a na noc si streknúť a pomaly znižovať dávku. Lebo to už nie je nádcha ale závislosť.

vanmonka
15. feb 2017

@uzanka16 vyskúšaj a potom napíš či uvoľnil, rozmýšľala som, že zmením za nejaký iný než olynth.Už ma z neho nadrapuje😀

sebi1005
15. feb 2017

Mne lekár zakázal všetko okrem morskej vody. Vraj to škodí. Ale odporúčil mi užívať Oscilococinum. A fakt to pomohlo...nie hneď ale do 2-3 dní bolo cítiť zmenu...

uzanka16
15. feb 2017

@sebi1005 ja som bola v nemocke a lekarka vravela nam ze vraj spreje do nosa neskodia babu ze to reklamny tah riadny na morsku vodu aby tehu zeny iba to kupovali,tak ktovie kde je pravda

uzanka16
15. feb 2017

@vanmonka vyskusam pred spanim lebo uz mi upchalo 1 dierku

nikamon22
autor
16. feb 2017

Akurat som volala so svojou dr a povedala ze si mozem dat aj ten olynth ci nasivin len to nebrat viac ako tyzden. Takze moje noci su snad zachranene 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jance333
16. feb 2017

na rýchlejšie vyliečenie nádchy mi vždy pomôže večer tesne pred spaním vypiť pohár horúcej vody so šťavou z celého citróna. šťavu zalievam vriacou vodou, vypijem čo najhorúcejšie a hneď zaľahnem. dobre sa z toho vypotíš a nádcha prejde oveľa rýchlejšie. tiež ráno som pila vodu s citrónom a medom - už nie horúcu, len teplú z kohútika. tak isto som sa nevyhla nádche na začiatku tehotenstva a týmto spôsobom prešla za 3 dni, lieky som nebrala žiadne, ani spreje

maminecka266
16. feb 2017

mne pomahalo naparovanie. Dutiny sa mi potom pekne precistili a uvolnili. No na kazdeho zabera nieco ine. Len sa prosim ta kvoli tomu prilisne nevystavuj stresu. To by ti uskodilo ovela viac ako spominane nachladnutie. Prinajhorsom si zbehni do lekarne a oni ti poradia ake kvapky su pre tehotne najlepsie

kundyfas
16. feb 2017

Nasivin tablety pouziva aj moja zena.Su tam len byliky.