Nádcha a zvýšená teplota v 22. týždni

levika26
21. mar 2021

Ahojte.. Už druhý deň má drží silnejšia nádcha a dnes som mala aj trosku zvýšenú teplotu.. 37.2.. Mam sa báť? Volať lekárovi alebo si to to liečiť doma ako bežnú nádchu.. Čaj a vitamíny?

hailey1
21. mar 2021

@levika26 hlavne klud, paracetamol si mozes dat kludne na znizenie teploty. Zazvorovy caj (s rozumom), med, citron. Nejaky vyvar a oddychovat.

1katyka1
23. mar 2021

Nemozes mat covid? Ja som mala tiez taketo priznaky. Nastastie priebeh bol lahky.

levika26
autor
23. mar 2021

@1katyka1 tak ja som doma na PN.. Kontakt s ľuďmi minimálny.. Tak nepredpokladam že je to covid.. Momentálne mám už len upchaty nos..

levika26
autor
23. mar 2021

@1katyka1 a ty mala covid v tehotenstve?

1katyka1
23. mar 2021

@levika26 ano, ja som tiez bola len doma ale nakazil ma manzel kt.to priniesol z prace. Mala som lahky priebeh ale po covide som mala morfologicky utz a nie vsetko bolo v poriadku tak ako dovtedy tak neviem ci aj covid za to nemohol ale dufam ze nie. Objavili sa mi mierne zvacsene take komorky v mozgu dietata. Bude sa to sledovat, nemusi to byt aj nic ale moze, no snad nie

levika26
autor
23. mar 2021

@1katyka1 tak v mojom okolí je momentálne každý negatívny.. Aj manžel.. Ja na testy nechodím nakoľko som doma. Tak snáď to nieje covid

levika26
autor
23. mar 2021

@1katyka1 a stratila si aj chuť a čuch?

1katyka1
23. mar 2021

@levika26 ano cuch mi uz chyba skoro mesiac aj ked niekedy sa mi uz tak slabsie vracia ze nieco citim ale potom zas nie, trva to dlho. Jasne ved nemusi to byt drzim palce aby si sa vyzdravela🙂

levika26
autor
24. mar 2021

@1katyka1 už sa začínam trosku báť.. Chuť samozrejme mam ale ten čuch je slabší.. Pripisoval som to upchatemu nosu ale teraz si už nie som istá

1katyka1
24. mar 2021

@levika26 skus ist radsej na test za to nic nedas a potom ak by nahodou oznam aj gyn, mne potom predpisala preventivne kvoli tehotenstvu take injekcie, ze aby sa mi nezrazala krv.

levika26
autor
24. mar 2021

@1katyka1 ja inekcie beriem tak ci tak.. Mam ich od hematologa... Zisťujem ze ak nemám chuť ci musí byť aj chuť mimo.. Lebo tu naozaj mam

1katyka1
24. mar 2021

@levika26 ja som chut tiez mala

levika26
autor
24. mar 2021

@1katyka1 antigen negatívny ale objednala som sa na pcr.. Nech mam istotu

levika26
autor
26. mar 2021

@1katyka1 takže som pozitovna..

1katyka1
26. mar 2021

@levika26 uf to ma mrzi, davaj si na seba pozor, lež. Mne inak pomahala taka morska voda do nosa namiesto kvapiek a mineralka Vincentka, tehotne mozu vypit max 2dcl denne ale da sa kloktat a naparovat nad nou. Drzim palce nech mas co najlahsi priebeh.

levika26
autor
26. mar 2021

@1katyka1 priebeh mam zatiaľ celkom ľahký.. Mam aj tie kvapky aj vincentku.. Ale bojím sa hlavne o to malé..

1katyka1
26. mar 2021

@levika26 neboj bude to v poriadku hlavne klud a oddychuj vela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre