Nadúvanie v tehotenstve. Čo na to zaberie? Dokedy bude trvať?

mamoo
4. jún 2009

Skusim zalozit tuto temu, lebo vsade je to zatial len spomenute medzi recou.
Mozno si poradime navzajom. Som len v 8 tyzdni ale nadufa ma ako balon neh zjem hocico.
Rano to zacne, len naberam a naberam... a vecer alebo v noci sa to vyfukne. 😲
Raz som mala dokonca take nafuknute brucho ze som vyzerala ako v pokrocilom stadiu tehotenstva.
Nezabera ani ospevovany Espumisan, ani vlaknina do vody, ani cvicenie (po cviceni je to dokonca niekedy este horsie).... tak bábo rad!!
Do kedy to asi potrva? ☹

gabuchah
20. sep 2015

Ďakujem moc 🙂 ty už to máš za chvíľku, nech všetko dobre dopadne 🙂 no ja veruže tiež už tretí krát, nečakané ale milované 🙂 ibaže som rada že je ešte v bruchu 🙂

aber
11. okt 2015

Ahojte môžte mi poradiť? Ja som nafuknuta posledné 2 dni a pár kŕčov mi preletí bruchom, bolí ma podbrusko a koľko espumisanov naraz si môžem dat? 🌼veľmi pekne ďakujem za pomoc

sadika
11. okt 2015

50 kvapiek, ak nepomoze po polhodke zopakuj. Espumisan sa nevstrebava do tela iba tebou prejde.

aber
11. okt 2015

@sadika ďakujem pekne 😊

evka3939
23. okt 2015

Ahojte baby som v 21+6 tt a dnes okolo obeda som dostala strasnu bolest v okoli zaludocnej jamky....bolest je strasne neznesitelna....nemozem poriadne ani mysliet ani rozpravat tak to boli...nemozem sediet lebo mi to striela do celeho zaludku a brucha...ako keby tam mam kusky skla...ani lezat v klbku velmi nemozem len na chrbte a pomaha my dychanie z hlboka....male straaaasme kope neviem co to moze byt ....vsimla som si ze dnes nemam ziadne vetry a ani rasca ani espumisan nezabera....nechcem ist na pohotovost mam velmi zlu skusenost...neviem preco si v Nitre myslia ked pride tehotna zena na pohotovost tak sa len priliz sleduje....nemam chut vidiet ich kysle vyrazy....neviete co to moze byt?

aber
23. okt 2015

@evka3939 keď sa ti niečo nezdá a tvoj cit ti hovorí choď, tak určite choď na pohotovosť, môže to byť banalita ale aj vážne, ani malému sa nepáči tvoj stav, preto kope. Radšej prísť 100 krát zbytocne ako raz neskoro. Pohľady zdravotníkov ti môžu byť ukradnuté, mysli na seba a babo ,daj vedieť čo to bolo a choď, držím pakce.urcite si veľmi nafuknuta a boli ťa to. Daj si to skontrolovať

gabuchah
23. okt 2015

@evka3939 tiež by som.išla... Jedna známa mala opačný problém... To bolo síce tuším v siedmom mesiaci, ale dieťa sa jej nehybalo... V Topoľčanoch tuším jej povedali ze stresujúce a všetko OK ale ona bežala do Nitry a malý musel hneď von čo mal tak omotanu pup.šnúru a každým pohybom si ju utahoval viac a viac....
Lepšie je preveriť
Ja mála niečom podobne ako ty ale to som bola taká nafuknuta, asi 5-6 týždňov dozadu nemohla som ani chodiť aj tepla sprcha vie pomôcť

aber
23. okt 2015

@evka3939 daj vedieť ako si dopadla a myslím na teba 😊

saskia24
23. okt 2015

neviem či už niektorá napísala, ale mne osobne veľmi pomáhal feniklový čaj. pila som ho na litre,tak som si zvykla až mi zachutil 🙂 a ostalo mi to aj po pôrode počas kojenia 🙂

evka3939
24. okt 2015

Baby pohotovost som v noci nevyhladala ale o pol noci ma zmohli take krce ze som bola na styroch ako pes a plakala som...male sa strasne mrndolilo....z nicoho nic v jednej sekunde vsetko ustalo...a ja nie aby som sa tesila ale este viac ma to naplasilo ako to mohlo znicoho nic skoncit? Do tretej rana som pozerala do stropu a bala som sa zaspat aby sa mi v spanku nic nestalo...pot som sa zobudila okolo siestej na kopanie malej 🙂 tak som si pohladkala brusko a este sme si schrupli do osmej 🙂 citim sa ako keby mi nic ani nebolo vcera 🙂 uz som po ranajkach a prave si vychutnavam slabu kavicku 🙂 neviem co to bolo vcera za den ale uz to nikdy nechcem zazit... ten strach a zodpovednost o zivot toho maleho je neskutocny....

aber
24. okt 2015

@evka3939 som rada, že ste ok.tie kŕče mohli byť z naduvania aj z kontrakcii, skus si nasadiť magnezium ,Ukludnuje ale určite spomen to dr keď pôjdes na kontrolu. Malé ti preto kopkalo lebo si mala bolesti a bola si v strese a všetko cíti, skús vyskúšať ten fenikel čo kočka písala. Aj ja som mala včera menšie bolesti, ale to sa mi roztahuje maternica. A aké to u teba boli kŕče?

evka3939
24. okt 2015

Boli to krce ktore sa neopakovali ale trvali niekolko hodin vo velkej intenzite a strielalo to z tej medziprsnej jamky do celeho brucha...mala som pocit ze ma vnutry boli kazdy organ kazdy cm creva....maternica proste vsetko....ta bolest pulzovala neskutocne....ked som si sadla tak ako keby sa to pichanie zostrovalo takze som cely den bola opreta o stenu alebo o stol...ked som si lahla tak pri tom pohybe som zdochynala od bolesti a musela som si najst polohu v ktorej sa to dalo zniest ....ako mavam stavene vetry a dost to bolieva ale toto nerozumiem co to bolo...vypila som pol flasticky espumisan L a zuvala som rascu....nic ine ma nenapadlo kedze ako tehotne nemozeme zrovna vela druhov liekov....taka som uz spokojna a ulavilo sa mi ale mam strach z akeho kolvek jedla dnes si dam asi dietku daky kompotik a zemiacky...ten feniklovy cajik som mala ...je super musim si ho znova kupit aby bol po ruke ....male mam dost nizko uz som koli tomu doma na PN vyse mesiaca... magnezium mi doktor odporucil 3 x denne 2tbl ale bolo mi to vela tak jem len jednu a ked mi velmi tvrdne brucho dam si obcas este druhu tbl...

aber
24. okt 2015

@evka3939 ahoj, no dneska som trpela, ja, dost velke kŕče som mala, kúpila si espumisan, a dala 3 tbl, budem si dávať preventívne po 2 tbl 3x denne, mne sa hneď ulavilo. Skús to tak pár dní užívať. Nemala by si biele pečivo, strukoviny papat

evka3939
25. okt 2015

@aber no to mi je luto ze aj fmteba takto hnevaju tie zazivacie problemy...aj ja som si povedala ze budem jest preventivne espumisa kazdy den...snazim sa trosku dietovat 🙂 ... ale nedari sa mi ☹ v zivote som takato pazrava nebola...od ranaxsom zjedla asi 6 zakuskov takych marcipanovych...poedzi to asi 3 jablka a plus kuse si ustipujem od kazdeho nieco....som jak decko ked vidim niekoho jest sadnem si k nemu a dam si aj ja 😀 sak vies aby mu viec chutilo.... 😝 ...katastrofa.....vzdy som bola taka cicka 43kg som mala a teraz ze 52kg a vsetko sa mi uklada so zadku a noh....brusko ledva ledva vytrca 😔 ....ty uz vies co budete mat?

aber
25. okt 2015

@evka3939 no mať tvoje kila, toľko som vážila pred 6 rokmi 😊dávam si po 2 preventivne 🙂 ,mne už brucho riadne vidieť, keď sa nafuknem vyzeram ako v 7 mesiaci katastrofa. Nechcelo sa nám ukázať, ale ja cítim chlapčeka uvidíme, zajtra idem na morfo a 3D a možno budeme vedieť 😊dám vedieť 😊

evka3939
25. okt 2015

@aber urcite daj vediet 😉 my sme sictiez mysleli ze chlapcek lebo dvaja lekari mi to v 13tt naznacili a aj som to tak citila a tyzden do zadu som bola na 3D sone a co tam nevidim susku 😝 taaaakze sranda hlavne koli tomu ze nakupujem vsetko od zaciatku tehotenstva aj ked by sa to nemalo...a geneticky mame predispoziciu hlavne z manzelovej strany na chlapca taaakze vsetko som kupovala v modrom...teraz hladam paragony a beham po obchodoch a viemienam jak daka trapka 😀

gabuchah
25. okt 2015

@aber ty kokos.. Že 52...toľko som mala snáď naposledy na zakladke to ti v dobrom závidím... Ja začínala na 69kg a dneska že 77 a to som 22 týždeň ☹ a to ani zákusky nepapam...
@evka3939

aber
25. okt 2015

@gabuchah no, ja som začali na 73 a teraz už 83 a to som z minulého tehotenstva schudla... Čo už

gabuchah
25. okt 2015

@aber no tak to nemáme veľký rozdiel... A koľko merias?
Ja pri prvom gabrielovi začínala tiež na 69 a rodiť som šla s 93kg....A druhé tehotenstvo bolo 3 mesiace po narodení zistila som to v 16 týždni, to som mala 80 a pôrodná váha? 93...
A tak sa obávam že... Ale nemôžem, už nie 😀

evka3939
25. okt 2015

No tak ja som strasne malicka vsetcia si myslia ze som este skolacka aj autobusarcmi minule chcel dat polovicny listok .... minule klopali svedkovia jehovovi a ja otvorim a vravia: ahoj anielik mas doma rodicov??? 😀 som skoro umrela a ja vo svojej domacnosti 😝 ....bala som sa ze som vela pribrala to som rada ze je to teda ako vidim v norme aspon sa nemusim citi vinne ked kuse tlacim... 🙂

iskrickaa
25. okt 2015

@evka3939 Ja som tehotenstvo zacinala so 42 kg pri vyske 161,5 cm, teraz mam tri tyzdne do porodu a vazim 63 kg. Nevyzeram byt vobec tucna, len mam velke a tazke brusko.

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 tak to musíš byť totálne zlatá 🙂 taká malinká 🙂 to máš super ze tlacis a nič.. Ja mimo tehu jem minimálne a aj tak...táto váha nepustí, pokiaľ neprestanem jest úplne 🙂 veď prvé tri mesiace v tehu som len zvracala a jedla ovocie, zeleninu a či som schudla? To určite!!! Aj tak tri či štyri kilá šli hore 😀

@iskrickaa
Tak málinko? Ty kokos to sa aj dá? 🙂 to máš super...
Ja takýmto maminam závidím, riešia iba pôrod a po pôrode dieťa, žiadne slzy pred zrkadlom. . Jednoducho si užívajú materstvo v celej kráse

aber
25. okt 2015

@evka3939 si ma rozosmiala 🙂

aber
25. okt 2015

@gabuchah ja mám 163 cm a muž 184 🙂

iskrickaa
25. okt 2015

@gabuchah Vzdy som bola ako lata, lekari sa mi vyhrazali, ze si male "neodstravujem" dobre, ale od zaciatku (napinalo ma do polky piateho mesiaca, ale nikdy som nezvracala) az takmer do konca osmeho mesiaca som mala zravu nemoc (teraz mi prestalo chutit, zaludok je uz maly), jedla som velmi vela kvalitnej stravy a riadne som pribrala, nikto necakal taky hmotnostny boom u mna. Inak postavu neriesim, na maleho sme cakali styri roky a podaril sa az po utrapnom ivf, tak mi je fakt jedno ako vyzeram, aj ked v tvari je poznat, ze som pribrata, pacim sa sebe teraz stokrat viac ako predtym.

gabuchah
25. okt 2015

@aber no hovorím, to máme hodne podobné 🙂 ja nejakých 167cm a zlatik má tuším tiež ako tvoj muž 🙂

gabuchah
25. okt 2015

@iskrickaa tak to ste ozaj vytuzili malého... To aj chápem že sú tí kilá ukradnuté 🙂 ono niekedy nejde iba o estetickú stránku ako o tazkopadnost ktorá nastane... Ale dobre ze si pribrala, aj tí verím, že sa cítiš lepšie, v tvári to je vidieť teraz možno kôli zavodneniu...
Vidíš, ja zasa otehotnela ani neviem ako, mám už dvoch synov a tiež tak prišli... A toto mimi prišlo už absolútne nečakane, mimo plodných dní, mimo dní jonasovej metódy, bez juchačiek v posteli na plno, ale jeho dušička sa na svet pýtala, sa mi predtým snívalo že som.tehu, len som strašne nechcela...nakoľko mám prváka a druhaka doma 🙂 ale teraz som šťastná 🙂
Moc ti prajem aby ti toto mimi rozbehlo to co sa často stáva -že za krátky čas potom vás bude zasa viac 🙂

evka3939
25. okt 2015

@iskrickaa ja mam 157cm a ked som sa vydavala mala som 38kg ale aj som tak vyzerala jak anorekticka...teraz tak uz chvala bohu nevyzeram 🙂

iskrickaa
25. okt 2015

@gabuchah Hej, to je pravda, som velmi nemotorna, nezvyknuta na taku vahu. Ledva sa hojdam🙂 Musim davat pozor, aby som nezakopavala, otacam sa pomaly a tak.
Ta priroda je veru nevyspytalna🙂 Hlavne, ze sa tesite a uzivate si tesenie na prichod najmladsieho. Nam nikdy nezistili pricinu, vsetky vysledky boli vzdy velmi dobre a cyklus som mala aj pri musej vahe velmi pravidelny.

gabuchah
25. okt 2015

@evka3939 ty kokos tak zas to je moooc
A to sa ti ako podarilo? :-O
Z teba musela mať krajčírka radosť, si snáď spotrebovala pol metra látky na svad.šaty 🙂 daj fotku ak máš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre