Napnuté - nafúknuté brucho v 30. týždni

zuzana_88
4. jan 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci tu je niekto s podobnymi tazkostami...Som v 30 tyzdni a mam pocit strasne nafuknuteho alebo napnuteho brucha, obcas mam pocit,ze sa neviem poriadne nadychnut a boli ma zaludok. So sedenim mam problem, lebo ma velmi tlaci. Akoby som mala strasne male brucho a maly bol strasne velky a brucho mi slo prasknut...Beriem denne 6 tabliet magnezia a aj tak. Poznate to? Moze to byt to tvrdnutie brucha?

alcinkap
4. jan 2015

@zuzana_88
Aj ja to mam. Rano je to v pohode a postupne ako plnim zaludok, tak mam pocit, ze sa mi brucho rozleti. Ja tiez beriem 6 ks magnezia a este musim aj lezat, lebo sa mi skracuje krcok. Snazim sa jest mensie porcie. Tvrdnutiemam tiez, ale len obcas. Lekar co ti povedal?

zuzana_88
autor
4. jan 2015

Lekarka mi este pred vianocami predpisala to magnezium,zajtra idem znova na kontrolu. Ja tiez vacsinou ležím,lebo mi pred 2mesiacmi robili serklaz. V ktorom tyzdni si? Bola si s tym u lekára?

alcinkap
4. jan 2015

@zuzana_88
Ja som 32+3 ... lezala som v nemocnici kvoli tomu krcku asi tyzden (v 27 tt) ... ale nic so mnou nerobili, len ma sledovali a mala som podlozenu postel. Teraz ju mam podlozenu aj doma a mam nakazane len lezat :( a ty kolko si mala ten krcok?

zuzana_88
autor
4. jan 2015

@alcinkap ja som ho mala v 20tyzdni už iba 2,4cm preto ma hned zasivali...nemusim len lezat ale nemozem skoro nic robit :(

alcinkap
4. jan 2015

@zuzana_88
No dost kratky na ten tyzden :( ja som mala 2,4 pred dvomi tyzdnami a kazal len a len lezat, inak nemocnica :( tolko som nenalezala snad este nikdy.
O tom pnuti povedz zajtra lekarke, snad to bude ok 🙂. Ja mam tiez pocit, zemi to brucho praskne za chvilu a to ho nemam moc velke. Tvrdne asi vdaka magnezku len obcas.

zuzana_88
autor
4. jan 2015

Tak moje brucho mi tiez pripada mensie... ja som tyzden po serklazi zacala krvacat, takze som si potom uzila lezania V nemocnici az az ☹ budem drzat palce,aby si tam nemusela ist... Zajtra dam vediet, co mi povedala,dufam, ze budem moct ostat doma...
@alcinkap

alcinkap
4. jan 2015

@zuzana_88
Drzim moc palce 🙂 urcite daj vediet ....

meriene
13. jan 2015

kocky .. aj ja mam presne tento isty problem, ale mna najviac boli cele brusko v noci.. ja som v 36 tt a cez den mam veru aj ja take iste napnute brusisko a strasne tazke ..maly sa hybe, ale ked k tomu idu aj stahy, tak dovidenia a najhorsie je, ze ja neviem lezat .. stale robim nieco , ale asi budem musiet spomalit.. inak aj magnezko berem tak ako vy, ale sa mi zda, ze sa mi poslednu dobu tazko od neho dycha .. v sobotu idem k DR tak sa ho spytam a dufam, ze maly bude ok , hadam jemu to nerobi zlobu, ze mna boli cele brucho 😒

pianina
13. jan 2015

@meriene ja mam to iste,od 34tt,lje to dost neprijemne.lezala som aj v nemocnici.a kolko uzivas magnesium.Ja 3 denne ale niekedy si prihodim aj 2 navyse🙂 ale stale lezim ale mAm aj skrateny krcok na 3 cm,na buduci tyz. idem do poradne,tak uvidime 🙂 vravia,ze su to len cvicne kontrakcie 🙂

zuzana_88
autor
14. jan 2015

@pianina ahoj,tie cvičné kontrakcie by mali byť vraj iba pár krát do dňa,či? Ja mám na deň až 6tabliet magnézia 😅 a tvoj krcok Ti závidím!!! 😎

pianina
14. jan 2015

@zuzana_88 no ,ze vraj okolo desat do dna.a ty mas kolko skrateny krcok:?aj ty polezkavas? 🙂

zuzana_88
autor
14. jan 2015

@pianina ja som od 20 týždňa zasita,mala som ho tuším 2,4cm :( áno ležím,ale našťastie vďaka zášitiu nemusím celý čas iba ležať 🙂 možno je to nafúknuté brucho aj z toho ležania... Mne celkom pomáhajú sušené slivky 😉

pianina
16. jan 2015

@zuzana_88 tak len oddychuj me a nech je vsetko v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre