Nepočutie na jedno ucho v 3. trimestri

ria_204
10. nov 2023

Zdravím žienky, som v 30tt týždni tehotenstva už mesiac aj niečo nepočujem na jedno ucho. Akoby som v ňom mala silno ľahnuté, sprevádzajú to aj občasné bolesti či pískanie/buchot v uchu. Bola som aj u ORL aj u obvodného lekára. Boli mi predpísané antibiotiká, tie však nezabrali. Dnes som sa znova dostala ku ORL a tá ma odbila že to je teda s tehotenstva a tehotenskej nádchy a že po pôrode by sa mi mal vrátiť sluch. Stretli ste sa s tým už niektorá prosím Vás ? Ďakujem

any3108
10. nov 2023

Ja som síce na ucho v tehotenstve počula, ale dosť často mi v jednom uchu ku koncu tehotenstva zaľahlo, ale vždy to do pár hodín prešlo. Dokonca aj na pôrodnej sale som mala zaľahnuté v jednom uchu :D Od pôrodu sa to už nevrátilo.

mia_von_prag
10. nov 2023

Ja som mala silno zalahnute v tehotenstve asi od 6 mesiaca až do konca. Bola som na ORL, všetko ok. V tehotenstve viac opuchnu sliznice, po pôrode to zmizlo

dixitka
10. nov 2023

Ak na ORL nič nenašli, je to isto tehotenstvom. Mne zaliehalo síce skôr v prvej polovici tehotenstva, ale v druhej tiež… a v oboch ušiach. Mega nepríjemné, ale od pôrodu mi nezaľahlo ani raz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre