Neurol 0,25 mg na začiatku druhého trimestra

6. apr 2022

Ahojte, momentálne som na začiatku druhého trimestra a cítim sa stále horšie. Máte niektorá skúsenosti s občasným užitím neurolu ? Neuškodí bábätku ?

xiaomi_
6. apr 2022

co takto sa spytat dr

autor
6. apr 2022

@xiaomi_ dr neodporúča. Vraj sa mám rozhodnúť sama

kluska
6. apr 2022

nechces vyskusat radsej nieco prirodne? co tak cbd olej?

aliaray1
6. apr 2022

V com sa citis horsie? Nemoze to byt abstak?

euka210
6. apr 2022

Mala som xanax v 8.mesiaci par krat. Ked je to obcas, tak sa da. Ja by som brala len ked je veeelmi zle...ja som sa od uzkosti nevedela nadychnut a uzkost cele tehu v podstate a maly oproti starsim 4kg len 3150g.
Skus gvajakuran najprv.

marianarem
6. apr 2022

Ja poznam babu, co brala Xanax cele tehotenstvo a dieta bolo v poriadku. Ale je to jediny pripad, s ktorym som sa osobne stretla. V principe ale tieto lieky nesposobuju nejake vyvojove vady, problem byva skor s abstinencnymi priznakmi u babatiek plus sa nevie, ako to ovplyvnuje mozog z dlhodobeho hladiska. To sa vsak celkom nevie ani o tazsich uzkostiach matiek v tehotenstve. Ja by som vyhladala na tvojom mieste ambulanciu klinickej farmakologie, tam poradia viac.

denda007
6. apr 2022

V tehotenstve sa odporúča skôr diazepam

lenocka8894
7. apr 2022

Mne bol dovoleny len Guajacuran a nic ine..ani neurol ani xanax...kombinovala som to s medovkovym cajom ten ma ukludnil este lepsie ako lieky

autor
7. apr 2022

@aliaray1 abstak nie, nikdy som nebrala pravidelne lieky. Mám len ten neurol a pred tehotenstvom som ho brala max 1x za tyzden

autor
7. apr 2022

@lenocka8894 ďakujem, skusim ten čaj. Guajacuran mám doma ale píše sa že sa nemôže počať tehotenstva, lekára som sa zabudla spýtať

dietatko2020
7. apr 2022

Radsej skus magnezium, napr magnerot aj 3x2 tabl denne. A naozaj v najhorsom diazepam, urcite nie benzodiazepiny ako neurol, lexaurin a pod. A plus dychove cvicenia, uvolnia napatie aspon trochu.

autor
7. apr 2022

@dietatko2020 mám magnosolv na predpis ale moc nepomaha, tak snáď sa to zlepší. Nechcem brat lieky

1321987
8. apr 2022

Máš zachvaty Panické?

autor
8. apr 2022

@1321987 občas mávam tak 1-2x do mesiaca. Je to hrozne bez lieku to trvá aj 2 hodiny kým prejde

1321987
8. apr 2022

Ja to mám a aj dychas ako máš ? Všetko je o dýchaní

autor
8. apr 2022

@1321987 snažím sa ale v tej panike sa mi moc nedarí a mimo to je mi tiež stále zle.

1321987
8. apr 2022

Ak chces poviem ako máš dychat mne jeden záchranár poradil odvtedy je to lepšie
A v ktorom si tt?

autor
8. apr 2022

@1321987 akurát začínam 14tt. Skúšala som rôzne dychové cvičenia aj meditácie ale to nie je nič pre mňa. Ešte ked som ako tak v klude tak to dýchanie ako tak pomôže ale niekdy sa to velmi vystupnuje a nedokážem s tým nič spraviť

1321987
8. apr 2022

A to ako dlho už máš
A elicea je na Panické záchvaty
No musíš všetko je to o dýchaní ale pamatak ako dlho začal záchvat tak dlho bude trvať kým prejde

1321987
8. apr 2022

A dr gynekológ čo na to ?
Si na pn?
Ja som začala púšťať relaxačnu hudbu aby som zaspala
A po novom lustim krížovky
Aby som zaspala leboja ti mám keď idem spať bojím sa že zas to dostanem
Ja to mám už 13 rokov😭😭😭😭

autor
9. apr 2022

@1321987 no ja nemám problém zaspať ale každú noc sa budím. Nespím viac ako 2 hodiny. Gyn. vraj mám vydržať.. Tak neviem

marca12
9. apr 2022

Volnopredajny guajacuran nechces zobrat,lebo sa pise,ze sa nemoze v tehotenstve,ale jeden z najtazsich liekov na predpis neurol zvazujes? Zasnem nad zmyslanim ludi. Skus sa rozne cvicenia,zaplnit si mysel. nerob vela cinnosti naraz,venuj sa jednej cinnosti. Viem,ze je to tazke v tejto uponahlanej dobe,ale potrebujes sa skludnit a privela stimulov ti spravi este viac zle.

1321987
9. apr 2022

@marca12 vam sa to povie. ked to clovek nema ja uz som v tej faze ze ma netrasie ale predychaavm to len
neni to dobou ale ked to raz clovek dostsne tak sa boji ze zas a zas to pride

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre