Nevolnosť počas tehotenstva. Poradíte niečo?

mata78
23. jan 2008

hoci mám už jedno tehotenstvo za sebou s nevoľnosťou som sa začala pasovať až posledný týždeň. je mi takmer celý deň veľmi zle, všetko čo zjem vyvrátim. neudržím poriadne ani vodu. moj gyn mi dal iba pyridoxin s tým, že ak sa mi to do dvoch dní nezlepší musím isť do nemocnice na infuzky. ja sa však musím starať o 15 mes. dcérku a nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice. a aj cez deň mám problém sa o nu starať, tak mi je zle. mamičky, ktoré máte s tým skúsenosť prosím poradte.

bezaz
23. máj 2008

martina drzim palce, ja som koli nevonostiam musela poslednu statnicu zrusit, lebo som sa nevladala ucit 😖

michru
23. máj 2008

... mne bolo zle take dva mesiace. Tieto dva mesiace som grckala v kuse, mala som s tale s niecoho kyselinu a vone, vadili mi vsetky, aj pach mojho muza, ktory lezal vedla mna 🙂 Tieto dva mesiace boli strasne, co sa mi nahodou podarilo zjest, to som hned aj vyvratila. Snazila som si dat rano na lacno aspon suchar, aby mi nebolo zle, no ale nepomohlo. Isla som hned vracat. Ale teraz som uz rozpapkana a priberam 🙂

martina1305
23. máj 2008

ja som zatial este nezvracala, ved som len na zaciatku. ale jest mi velmi nechuti, rano mam zaludok ako na vode. a vône mi vadia, hlavne tie pachy z chladnicky 😝

stalida
24. máj 2008

Ahoj, mne bolo zle asi do 20.tt, ale nehovorim, ze obcas nezvraciam aj teraz 😒
Bolo to hrozne stravit niekedy aj pol dna nad WC misou, ale co clovek nevytrpi
kvoli miminku 🙂

kalerat
24. máj 2008

Ahoj, tak mě bylo blbě zhruba od 8 týdne a skončilo to zhruba v 25 týdnu. No někdy to bylo velmi náročné 😝

vejinka
24. máj 2008

mno mne veru bolo zle asi tak ako kalerat..tiez uplne na nic som myslela ze umrem 😀

buffinko
24. máj 2008

jeeeeej kalerat, vejinka, ste ma potesili, ze mozno to aj mne prejde skor ako pred porodom 😀 . obcas by som sa najradsej picla. a to treba "pomaly" mysliet na vybavicku. som cakala, ze sa dozviem na velkom utz, ktoze ma kope do bruska a podla toho budeme nakupovat, ale ta potvorka nam vcera ukazala iba ritku... 😝

mirka.pp
25. máj 2008

Ahojte. Mne bolo tiez riadne zle! Fuj uz si nechcem na to ani pomysliet 😝 ale na zaciatku 4.mesiaca sa to zacalo zlepsovat a teraz to uz je v pohode 😉 ale stale som viac unavena a poriadne naladova 😠

mabe
25. máj 2008

Ahojte, ja jsem ted v 6tt a nezvracim. Mam zaludek na vode, prsa me boli, ale ze bych primo zvracela - to ne. Neni nic spatne, ze ne?

dvojka
25. máj 2008

Holky a to jste to neprobíraly se svým gynekologem?Mě nepřijde až tak normální trpět až do 20tt 😅
Mě je špatně už měsíc zhubla jsem 7 kilo a čímdál víc se to stupňuje k horšímu.Doktorka mi teda nic nepředepsala,ale je fakt že říkala že jsem šíleně hubená.
Neumim si představit,že do 20tt né-li dýl nic do sebe nedostanu a když dostanu tak to stejně jako teď půjde do záchodu 😝

dupinka
26. máj 2008

ahojte! chcem sa spytat, kedy vam zacalo byt nevolno? V kolkom tyzdni resp. po kolkych dnom tehotenstva? 🙂

krista
26. máj 2008

Dupinko mě začlo být nevolno kolem 6tt a přešlo to kolem 20tt 😅

maso
26. máj 2008

Asi od siesteho Dupinka.

Mabe, mne je tiez v kuse zle, hoci nezvraciam. Ale aj tak sa idem zblaznit ☹

dupinka
26. máj 2008

lebo mne je od vcera v jednom kuse blbo, ako keby som potrebovala zvracat, ...
A to by som bola tehotna sotva druhy tyzden, kedze predtym sme nesnazilkovali a mala som MS.

maso
26. máj 2008

Myslim, ze je to dost individualne, ale ak to chces brat ako jeden z priznakov tehotenstva, radsej by som pockala na test.
Drzim kazdopadne palce, aby si sa necitila ako ja, niekedy som uz zufala ☹

dasenka29
26. máj 2008

mne pomaha nastruhany zazvor ale cerstvy nasla som to v knizke,a vazne to uplne uvolni zaludok,ak nemas skus aj citronik.

maso
26. máj 2008

Dasi a ten zazvor kupim na trhu alebo aj v obchode?
Citron mam vytlacit a pit stavu ? Dakujem ti.

bezaz
26. máj 2008

dvojka, no preberala som to s doki, ze to mam predychat.. aj v nemocnici mi povedali, ze mam vydrzat.. teda s infuzkou v ruke sa dobre vracia 😝 ja som schudla 6kg ale kedze mam miernu nadvahu, mne to neva 😅
mne zacalo byt vracavo az okolo 8tt predtym sa mi len dvihal zaludok
maso zazvor kupis aj v tescu, kauflane a pod.. mne ale nezaberal.. treba inak vyskusat vsetko mozne, na kazdeho funguje nieco ine

maso
26. máj 2008

Dik Bezaz 🙂

dvojka
26. máj 2008

bezez - no to se jim to říká rozdejchat,ale jak-já vyzvracim i obyčejné piškoty,žaludek prostě nechce vůbec nic přijímat,tak si právě říkám jestli vůbec do nějakýho 16tt věřim.Doktorka mě právě uklidnovala,že to po12tt bude lepší a do 16tt to bude úplně ok,ale teda fakt nevim 😖

dvojka
26. máj 2008

malá oprava-tak si právě říkám jestli vůbec do nějakýho 16tt vydržím 😀

bezaz
26. máj 2008

dvojka aj mne to vsetci vraveli, ze si mam pockat na koniec prveho trimestra, ale uz sme pomaly v 5. mesiaci a vraciam jedna radost.. ja prezivam na suchych hriankach
inak doki moze dat lieky torecan, ja pouzivam cipky, lebo uz ked raz zacnem vaacat, tak do zaludka nejde vobec nic, resp ide to hned von

dvojka
26. máj 2008

bezaz-tak to je mi líto,že to až doteďka máš takhle,je to fakt unavjící když člověku nemůže být alespon den dobře.
Budu ti držet palečky aby tě už co nejdřív přešlo 🙂

bezaz
27. máj 2008

dvojka ale aj dost bab co tu pisalo to malo podobne.. jedine stastie, ze som doma na PN, inak by som uz davno skolabovala

lili03
27. máj 2008

Uf, holky, když si na to vzpomenu... ☹ Mně bylo zle asi od 6. do 14. týdne, pak se to pomalu zlepšovalo, že už jsem mohla fungovat, ale ještě jsem se bála něco plánovat a musela jsem hodně hlídat, abych něco pořád jedla (i když mi vůbec nechutnalo) a v tom asi 17. už to bylo dobrý. Doktor taky mluvil o nemocnici, ale jen, kdyby to bylo tak zlé, že bych opravdu hodně moc zhubla, jinak ten můj hrozný stav bral jako úplně normální, tak to asi opravdu normální je. Bohužel mně nepomáhalo nic, jen třeba na chvíli zázvorové lízátko, nebo sníst něco sladkého a taky nějaká činnost (ne fyzická práce), donutit se doplazit do práce, něco psát na PC, aby to rychleji uteklo. Musí se to vydržet. Jo a mimochodem, každé ráno jsem snědla Kinder mléčný řez a pořád pila studené čerstvé mléko 😉

sissik
27. máj 2008

vraj treba jest kazde 2-3 hodiny male porcie napriek tomu, ze nevolnost pretrvava
a pit podla moznosti studene napoje
mne to zatial pomaha, zle mi je akurat, ked sa nenajem 😉

chell
2. jún 2008

HOMEOPATIKA V TĚHOTENSTVÍ
Nevolnost a zvracení

SEPIA OFFICINALIS 9 nebo 15 CH
- dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností
- použití: nepotlačitelná ranní nevolnost, zvracení po jídle, přecitlivělost na zápach jídla, chuť na kyselé pokrmy,
averze k mléku

IPECACUANHA ( IPECA) 9 CH
- dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností
- použití: nadměrné slinění, nevolnost se zvracením nezmírňuje, chuť k jídlu trvá, jazyk zůstává čistý

IGNATIA AMARA 9 nebo 15 CH
- dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností
- použití: nevolnost vyvolaná sebemenším pachem, přecitlivělost na zápach jídla, paradoxní zlepšení nevolnosti
jídlem, silná přecitlivělost na neshody

Při současném výskytu závratí lze použít polykomponentní přípravek COCCULINE s dávkováním 3x denně 2 tablety

dvojka
3. jún 2008

Bré ráno.
Mě byl doporučen homeopatický přípravek IPECACUANHA 9CH a musim říct,že to byly jen vyhozené peníze do koše.
Jsem se smířila s tím,že ty nesnesitelné nevolnosti prostě musí odeznít samy od sebe 😖

meusicka
3. jún 2008

dvojka..ahoj tak hadam sa ti uz tie nevolnosti pomaly skoncia ved za chvilocku uz budes mat prvy trimester za sebou. dufajme ze nepatris k babam, ktorym je zle pocas celeho tehu.
mne je zle tiez a u ma ta ranna nevolnost trva cely den, ale zatial je to este k vydrzaniu takze aj do roboty chodim. no uvidime ako to bude pozdejsie

mitab.
4. jún 2008

mywiel este sa vratim k tym homeopatikam. To ze tebe zabrali na dutiny ci co, este neznamena ze funguju u kazdeho a na kazdy problem. Ja som sa na ne nechala nahovorit pri oboch tehotenstvach a ani raz a ani nachvilu nezabrali. Je to moja osobna skusenost, takze to ze ty si myslis, ze o nich nic neviem, je len tvoja obmedzenost. Ja o nich viem to, ze na mna nezaberaju a na teba hej.
A este jedna vec, ked som doktorke (velmi dobrej a sikovnej) povedala, ze som to skusala s homeopatikami, tak sa len zasmiala a povedala, ze sa ani necuduje ze nezaberaju...
Ono to mozno funguje ako prevencia, alebo pri dlllllllllllllllllllllllllllllllhodobom uzivani. Mozno. To sa vsak neda dosiahnut pri tehotenskych nevolnostiach. Kedze vacsina tehotnych neberia pol roka dopredu pre tehotnestvom tieto tabletky a ked ich zacne brat ked je uz zle je neskoro.
To vsak nevylucuje ze na niekoho funguju, je to individualne...ale aj v lekarni mi povedali ze tomu musim verit. Takze tam asi bude ten zaklad. Bylinky su fajn, ale keby boli take estra ucinne, naco by nam bola "klasicky medicina"? To by potom zeny nemuseli chodit do nemocnice na infuzky, stacilo by si dat par bylinkovych tabletiek a vsetko by bolo ok, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre