Nevoľnosti v 2. trimestri

katrin91
28. apr 2018

Ahojte mamičky, viem ,že nevoľnosti v 2.trimestri nie sú neobvyklé,ale... Ja som doteraz tehotenstvo prežívala ok,keby som toľko nespala a neboleli má prsia ,tak ani neviem,že som tehotná. No od 14.tt je.mi na vracanie, občas dostanem kŕče do nohy ( najmä v noci) a príšerne má bolieva hlava. Stretli ste sa s tým niektorá,že 1.trimester ste.boli ok a v 2.to začalo?

pininka
28. apr 2018

@katrin91 su baby ktorym je zle cele tehu. Mozno ti babo tak blbo lezi, ze ti tlaci na daco a z toho ta ak hlava moze boliet.

romina1912
28. apr 2018

Mne zacali nevolnosti v 9-10tt a trvali nonstop do konca 6 mes a potom som vracala kazdy 2-3 den, ked to bolo viac ako 4 dni ze som neobijmala wc is som si zacala nahovarat ze je koniec.....a nebol. Este aj na porodnom stole som vracala 😣 krce som tiez mala ale presli, nemala som ich stale, skor som nemohla citit akekolvek prac.prostriedky, jar, parfem....drzim palce aby ti to preslo cim skor

kristina007
28. apr 2018

Pri prvom som mala nevolnosti celu dobu. Ale bez bolesti hlavy. Druhe tehotenstvo zacalo bez problemov. Zhruba v 12tt som zacala byt smrtelne unavena. Vracala som obden ale ze cely den. Nevydrzala vo mne ani voda. A samozrejme ukrutne bolesti hlavy. Nakoniec som schudla pod vahu nez som mala na zaciatku tehotenstva. Potom som ochorela a zistili mi hemolyticku anemiu. Rozpadali sa mi cervene krvinky. Nakoniec som skoncila v nemocni a v 19tt vsetko skoncilo s diagnozou hemoliticka anemia a systemovy lupus ( SLE ). Nic netreba podcenovat. Aj ja som si myslela ze to prejde a v nemocnici povedali ze keby som neprisla do tyzdna tu nie som ani ja.

sense
28. apr 2018

Mne v 20tt dal lekar nejake lieky lebo mi.bolo zle a.nielen rano ale cely den ,rano to bolo mierne alevecer som pravidwlne.uz objimala.misu

marianna235
16. aug 2019

Ahojte. Začalo som 2.trimester a eštelen som začala vracavat. Je mi do plaču z toho, doteraz mi bývalo zle, ale bez vracania. Všetci ma ubezpečovali, že koncom 1.trimestra mi to prejde, ale práve naopak, začala som už aj vracať. Som už zúfalá z toho. Mesiac a pol len ležím a trpím a ešte asi aj dlho budem...

mro
25. aug 2019

@marianna235 ja som na konci 14.tt, doteraz som nevracala (niekedy mi bolo zle nadranom ale hlavne ked som zacala byt hladna..). Tento tyzden to zacalo, bolieva ma zaludok, zo vsetkych “smradov” ma napina, bezne na ulici, x krat za den. No nevracala som. Ale prislo nechutenstvo a v kombinacii s tymi bolestami zaludka a mam problem nieco zjest. Dnes rano som uz aj vracala a to ked som jedla banan! Podla mna je to na konzultaciu s lekarom. Zalezi od mnohych faktorov... Moja mama vravela, ze vracala asi do 20.tt pri oboch. A niektore zeny vracaju cele tehotenstvo. Ale tiez ma trapi, ze do teraz v prvom trim. nic nebolo a prave to zacalo.

bielapivonka
3. aug 2022

Ja som v 14 tt a este som nevracala ani qx, ani mi nebolo zle ani mi nevadia zapachy ani nemam chut na ine jedlo alebo nechut, jedine mi strasne opuchaju nohy a v hrebeni mam dost vlasov... vcera mi ale dal gynekolog aspirin na riedenie krvi... no vsetky moje kamosky hovoria , ze kludne mi este moze zacat byt zle, teray v 2 a aj 3 trimestry, ze kazd to ma inak... dokonca aj gynekolog bol prevapeny, ze ani 1x mi este nebolo zle... mne je akurat tazko uz stat po tej 5 na nohach, ked robim palacinky si vzdy sadnem nevladzem stat na mieste.... ale chodit vladzem to mi dokonca robi dobre :}

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre