Nízko uložená placenta. Boli ste v podobnej situácii?

isabela1
12. jan 2007

ahojte, dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze mam nizko ulozenu placentu. som v 21tyzdni a mam ist znova na kotrolu v zaciatkom aprila na kontrolu, ci sa mi to upravilo. babatko sa vyvija v poriadku. povedala mi len, ze ak sa to neupravi budem musiet porodit cisarskym rezom. je tam niekto kto mi moze o tom povedat trosku viac a bol v podobnej situacii? dakujem.

matamisi
22. mar 2010

katka...mne doktor povedal ze ju mam nizko ulozenu a presne do spravy napisal placenta praevia part s subplac. hematomom... 😲 povedal ze sa mam setrit to je kludovy rezim a berem vitaminy femibion a magnesium 3x1 tabletku denne...ja uz mesiac marodim kvoli hematomu a teraz sa k tomu pridala aj placenta 😲 minuly tyzden som 5 dni krvacala... a este aby toho nebolo az tak malo tak minuly tyzden mi prislo z laboratoria kde mi braly krv ze mam zle vysledky s listerie...tak dnes mi braly znovu krv a musim cakat na vysledky co s toho bude...
nastastie nemam ziadne deti a manzel je taky zlaty ze vsetko robi... 😎 toto je moje prve tehotenstvo... 😝

alenk
22. mar 2010

Je tu este jedna tema s nizko polozenou placentou, takze mozno preto tu dlho nikto neprispel. https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/nizko-polozena-placenta-v-12tt/
prave dnes rano som aj ja hladala po celom fore, aj mne dnes lekar zistil nizko ulozenu, ale nic viac mi k tomu nepovedal, len ze pojde este trochu hore a ziadne odmedzenia mi nepovedal.

katkaking
22. mar 2010

mata, tak toho mas teda dost. Ja som mala prve tehotenstvo hematom a poriadne velky, bali sa aby neudusil babo, ale nakoniec vsetko dopadlo ok. Teraz nemam ziadne potiaze, len mi to dr. povedal, ze je placenta nizsie a mam mat kludovy rezim. Ale ako som pisala, neda sa to, tak verim ze sa zdvihne. viem ze pri nizkej placente sa zvykne niekedy krvacat, ale ja som nekrvacala a uz sa pomaly dviha hore, tak snad to bude dobre. Tebe drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Kedy mas termin a odkial si?-ak to nie je tajne... 🙂

matamisi
22. mar 2010

katka aj ja tebe prajem nech je vsetko ok...som z partizanskeho,ale momentalne zijem v rakusku...a termin ma 7.10
ale to vsetko si mozes pozret v mojom pase kde mam foto... 😎

katkaking
22. mar 2010

ja to v tom pase nejako neviem hladat...a hlavne teraz, ked pomenili stranku.. 🙂

matamisi
22. mar 2010

katka len na moju fotku pojdes s misou a hned ti tam ukaze info... 😉

jan12
23. mar 2010

Ahojte dievcata,

tiez mam nizko ulozenu placentu vpredu, lekar mi povedal, ze sa nemam zatial zatazovat, vraj do 30 tyzdna sa zvykne zdvihnut.
Nepovedal, ze sa mam setrit ani mi nedal magnezium. Myslite, ze mozem vykonavat bezne domace prace - upratovanie...
Chodim aj do prace, ale v praci cely den sedim za pocitacom, tak sa nenamaham.
Som v 23 t. budem rada, ked mi poradite.

katkaking
23. mar 2010

ahoj jan, neviem ci si citala co som vcera pisala...ja sa nemam cas setrit, kedze mam rocnu dcerku. a bezne domace prace vykonavam...tak neviem, hadam to mozme 😉

jaruska8
23. mar 2010

Ahojte, nepísal sa tu dlho, lebo sa písalo do placenta praevia marginalis, tam nás je viac. Ja mám nízko položenú placentu, vcestnú.☹ Od 12tt som kvôli tomu na PN, ale už je to lepšie, posunula sa. Ja som špinila a dosť veľa, tak preto. Už po taktom dlhom čase viem, čo nemôžem. Nič dvíhať a pozor na zápchu a,,tlačenie", to by mohlo spôsobiť krvácanie alebo špinenie. 😒 Sedieť môžem, aspoň niečo. 😉

katkaking
23. mar 2010

jaruska a chodit mozes?
daj prosim typy, co mozme robit a co nie, lebo asi sme z toho viacere zmatene... 😉
inak sme spolu v julovkach, neviem ci si si vsimla 🙂

matamisi
23. mar 2010

ahojte....jaruska tak ani tlacit nemam...no zo zapchou to uz posledne roky mam velky problem,ale od kedy uzivam magnesium tak na zachod chodim velmi rada bezbolestne... 😉

mirica
24. mar 2010

ahojte
katkaking- prakticky by si nemala robiť nič 😅 ...aspoň kým sa nevytiahne trocha vyššie( hlavne nie sa naťahovať , zohýbať a zdvíhať ťažké veci) .....ale je rozdiel , či je len pri krčku, alebo ho prekrýva čiastočne , alebo úplne.....pri tom poslednom , by si mala len ležať , vstávať čo najmenej a byť v nemocnici 😖

ale netreba sa báť - drvivá väčšina prípadov skončí tak , že sa to dá do poriadku 🙂

pepsyna
24. mar 2010

ahojte,
mozem sa pridat?tiez mam nizko ulozenu placentu-pred dvoma tyzdnami som zacala skutocne velmi krvacat-lekar mi povedal ze je to z placenty a okamzite do nemocnice-tam ma vysetrila doktorka a vystrasila ma, ze ona tu placentu vidi uz pretrcat cez krcok-asi si viete predstavit tu paniku...no potom ma vysetril primar a ten zistil, ze nie z placenty krvacam ale ze tam je nejaky endometrialny polyp, ktory zacal krvacat...povedal, ze radsej polyp ako placenta-zevraj ta neprekryva branku takze je dost mozne ze sa zdvihne-takze kludovy rezim a sexualna abstinencia 😒 takze drzim palce vsetkym-dufam, ze nakoniec porodime prirodzene a bez tazkosti 😉

kiwi82
5. apr 2010

ahojte, dievcata pridavam sa k vam, som bola na morfologickom ultrazvuku a do spravy mi napisali, ze mam placentu PS, typ I. Neviete mi poradit, co ten typ I. vobec znamena? Som na pn ale dr. mi nedal ziadne omedzenia. beriem magneB6 dvakrat denne a to je vsetko. Dievcata a este sa chcem spytat, ze ked mate nizko placentu nepocitujete tlak a bolest v oblasti mocoveho mechura, dakujem.

flamenga
5. apr 2010

kiwi to je štádium zrelosti placenty 🙂 sú tri... I., II. a III. typ

kiwi82
5. apr 2010

flamenga, dakujem za info. ale aj tak nechapem 😅 to cim budem dlhsie tehotna tym bude ten typ vyssi I, II, III?

flamenga
5. apr 2010

kiwi tak tak 🙂 to je vlastne dozrievanie placenty.... Ja som mala tiež na morfologickom utz v 20tt placentu ZS, typ I. 🙂

katkaking
5. apr 2010

ahojte, kiwi vitaj...toto je asi len taka obcasna tema, mam taky pocit... 🙂
neviem co ten typ znamena, mne dr. nic take nikde nenapisal...dokonca som v materskej knizke nenasla ani to, ze mam nizsie placentu a vlastne ani neviem ci ju mam vcestnu alebo aku...ale tento tyzden by som mala ist na kontrolu, tak sa dufam dozviem viac...

katy7
5. apr 2010

Ahojte, mozem sa pridat? Mne lekar avizuje nizko ulozenu placentu z predu, je 4cm od porodnych ciest, tak dufam, ze sa to trosku posunie, lebo druha komplikacia je rozdielne Rh krvi s manzelom, tak aj babo moze mat inu Rh ako ja a to by mohlo byt zle pri cisarskom. Uf, snad bude vsetko OK.

kiwi82
6. apr 2010

ahojte dievcence, katy7 ja neviem presne polohu placenty, len viem, ze je nizko ulozena. co sa tyka rh faktora tak ja som tiez negativ a manzel pozitiv a este k tomu si picham aj fraxiparin na riedenie krvi, takze tiez sa obavam toho cisarskeho ☹
ale snad to dobre vsetko dopadne.
zaujima ma, ci mate nejake obmedzenia vzhadom ku polohe tej placenty a ci necitite nejake tlaky napr na mocovy mechur. dakujem a pekny den prajem a katkaking dakujem za privitanie 😉

mirica
6. apr 2010

katkaking - poloha placenty je uvedená na tom papieri , na ktorom sa značia sono vyšetrenia . Do knižky sa zapíše len vtedy ak sa poloha nezmení vo vyššom štádiu tehu...zároveň ťa preradia do rizikovej poradne

kiwi- placenta netlačí na mechúr - je prirastená o maternicu ....na machúr môže tlačiť bábo - prípadne do neho kopať , podľa toho ako je uložené.

flamenga
6. apr 2010

kiwi písala si, že máš v správe placenta PS I. typ, čiže máš placentu na prednej stene 🙂

katy neboj, aj ja som mala nízko položenú placentu (až pri bránke, čiže pri "východe" 😀 pre bábätko) a už je v poriadku 🙂 ona tým, ako bábo rastie a zväčšuje sa maternica, tak sa aj placenta vyťahuje hore 🙂

kiwi82
6. apr 2010

flamenga, prosim ta a co to znamena, ze placenta je na prednej stene? je to velmi zle? ☹ Moze sa to este nejako upravit?

katkaking
6. apr 2010

mirica, dakujem za odpoved... dr mi povedal ze placentu mam vpredu - kiwi, to znamena, ze ju mas akoby na prednej strane bruska...ale to myslim ze nie je problem, problemom je len to, ze ju mame nizsie ako ma byt. Ja idem na kontrolu teraz vo stvrtok, tak dufam ze to ude lepsie alebo aj uplne v poriadku... 😉

kiwi82
6. apr 2010

katkaking, aj ja verim, ze vsetko bude dobre a my sa budeme vytesovat z krasnych vonavuckych babatiek 😉 Drzim palce, nech vo stvrtok budu len same dobre spravy.

kiwi82
6. apr 2010

a este ma napadlo, ci nahodou neviete, co znamena v tehu knizke skratka fundus zs? dakujeeeeeeeeeem

katkaking
8. apr 2010

Tak babulky, ahojte, som bola dnes na kontrole a k placente sa moj dr. nevyjadril, az ked som sa ho opytala povedal, ze je vzadu-nechapem, lebo bola predtym vpredu-moze to byt? a este povedal ze to nie je take strasne, ze je celkom v pohode. Tak sa vytesujem... a este, vyzera to na druhe dievcatko 🙂

katy7
9. apr 2010

kiwi dakujem a este sa chcem spytat ci si ten fraxiparin pichas koli rozdielnej Rh, alebo mas problemy s krvickou?

kiwi82
10. apr 2010

katy7, no my sme dvakrat potratili a potom nasledovali kadejake vysetrenia cez genetiku, hematologiu, imunologiu, endokrinologiu...... no a z genetiky mi vyslo, ze som heterozygot a mam dajake dve mutacie nejakeho genu a z hematologie bol vysledok, ze mam skon ku trombofilii, zevraj normalne mam normalnu krv ale pocas tehu sa mi zhustuje. tak od 5 tt. pichame fraxiparin. pichame ho do brucha. ale uz som mala poseldnu dobu take hrce na bruchu, ze ked mi manzelik pichol tak az krv vystrekla, tak sme prestriedali na dva tyzdne do ramena a teraz zasa pichame do bruska a potom prestriedame zasa do ramena.....
co sa tyka rozdielnej rh, tak to mi len gyndos robil standardne testy krvne na protilatky, co bolo negativne a dalsie krvne testy na protilatky sa robia v 28 tt. je to aj v tehotenskej knizke pisane. potom sa daco picha matke ak by boli pozitivne protilatky.

klaudia19
14. okt 2010

ahojte všetkým... Ja by som bola zvedavá ako to to nakoniec u všetkých nakoniec dopadlo - nízko položená placenta, alebo diagnóza Placenta Praevia???
Málo je takých, čo napísali aj ako to skončilo... Pomôže to ostatným.... Asi ako aj môj príbeh... Nechcem nikoho tu "vyľakať", ale najlepšie poučenia sú zo samého života.
Ja som mala diagnózu Placenta Praevia.... nebola som PN, cítila som sa výborne až na únavu, čo je normálne v tehotenstve. Inak úplne bez problémov, bez bolesti, bez predošlého krvácania a pod.Prvé tehotenstvo som športovala a všetko bolo v poriadku a teraz.... som sa pravdaže začala viac šetriť. Gynekológ mi to zistil hneď na začiatku v 12TT. A vôbec sa to u mňa "nezlepšilo".
A jednej noci, bola som presne 1.deň 30TT, začala som veľmi krvácať. Sanitka ma previezla do nemocnice. Do pol hodiny som bola na operačke a hneď spravili cisársky rez, aby som nevykrvácala a aby zachránili bábätko.
Takže mňa zachránili, ale bábo napojili na ventilátor, ktorý mu roztrhol pľúcka.
Takže všetkým s diagnózou Placenta Praevia (viem, že je to horšie ako iba nízko placenta, ale naozaj si prajem, aby to aspoň ostatným pomohlo!) - neberte to na ľahkú váhu!!!! .... určite by som odporúčala minimálne od 28TT ísť na PN, prípadne už rovno do nemocnice.
Napriek všetkému držím všetkým palce!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre