NT 3,7 na začiatku 14. týždňa

radka1202
2. feb 2023

Ahojte dnes som bola na velkom ultrazvuku a mam vysoke hodnoty.
Cakam este vysledky z krvi.
Mala ste niektora podobne vysledky v 14.tyzdni a hlavne skusenosti ked vam vsetci doktori odporucaju amnio a nahanaju strach.
Dakujem vam za vase nazory a podporu.

amelia89
2. feb 2023

na NT je tu velka diskusia. 3.7 uz je nad normu- nic to znamenat nemusí,ale pokrocile vysetrenie je na mieste.
Ja som mala 2.9 a isla som na platene trisomy testy,vyšli negativne. Maly je zdravy.
Urcite by som pre klud duše isla na amnio alebo na krvne testy.
Drzim palce

netti87
2. feb 2023

@radka1202 ahojko, ja som mala NT v 13 tt. 1,3.
Urcite absolvuj amnio. Ja som v druhom tehotenstve absolvovala. Amnio ma presne vysledky.

monka7
2. feb 2023

@radka1202 ja som pri prvom tehu mala NT skoro 6... áno dobre čítaš, nameral mi ju môj dr, v nemocnici aj kamoš gynekolog u nich v nemocnici...ako mi kamoš gynekolog povedal medicína je tiež len veda neboj sa len ver.... bola som mladá a mala som strach aj keď som bola odhodlaná si dieťatko nechať, v nemocnici na rizikovej ma doktor naplašil, rovno ma na potrat posielal že on sa nezvykne myliť v nalezoch... vravim v žiadnom pripade, určite aspoň amnio... boli to mega dlhe a ťažke tyždne čakania na vysledky... ale amnio dobre dopadla sestrička z rizikovej ambu vyhlasila ze to sa im ešte nestalo pri takych nalezoch.... dnes má ten hrubokrký zázrak 11 rokov a jedinná vada boli veľké mandle a "tvrdá hlava večne v oblakoch" držím palce 🙂

evelinnka
3. feb 2023

Ja som mala nt 4,7 mm. Celkovy vysledok z prvotrimestralneho skriningu mi vysiel negativny. Vobec som si tieto hodnoty nepozerala, proste som odlozila papier ze je vsetko ok. Nasledne mi kamaratka o 4 mesiace hovori,ze bola na usg a nt hodnotu mala taku a taku ze aku som mala ja. Ja uz v 7mom mesiace tehotenstva vyberam papier pozeram hodnoty , nasledne citam vsetky clanky informacie diskusie, a psychicky sa rutim. Pisem vsetkym odbornikom v ramci Slovenska, v akej som situacii,ze som v 7mom mesiaci a hodnota NT v 12tt bola 4.7. Prepadla ma uplna panika, strach, ze moje dieta o ktorom som si myslela,bude postihnute boze kolko som si ja precitala clankov a for 🤦‍♀️ nakoniec mam uplne zdrave dievcatko. Nikde na ziadne vysetrenia ma uz neposielali, nakolko je to len jeden z mnohych parametrov. Tak drzim palce a isto to bude ak v tvojom pripade tak 🙂

amelia89
3. feb 2023

@evelinnka uplne chapem - kym sa clovek nerozumie tej problematike tak to vobec ani neriesi. Aj mne celkovy screening vysiel negativny a lekar ma informoval ze presne ako vravis je to len jeden z paramaterov a ze norma je do 3. Ze vsetko je v poriadku ale vzdy je moznost krvnych testov ak chcem.
Ale celkom ma prekvapilo ze pri takej vyssej hodnote tebe lekar ani nedal informaciu o testoch atd.

evelinnka
3. feb 2023

@amelia89 nedal pretoze vsetky ostatne merania boli ok. Mozno aj dobre,ze som to nevedela lebo tak by som stresovala uz od 3 mesiaca a nie od siedmeho 😀

radka1202
autor
3. feb 2023

@evelinnka Dakujem ti.

radka1202
autor
3. feb 2023

@amelia89 Dal mi info o testoch aj cakam na vysledky krvi.Baby gen.
Amio nebudem robit.Nedokazem...(strach)
Potvrdili sa obojstranne cysty na krku spolu z NT je to zle.Tak mi tvrdi lekar

radka1202
autor
3. feb 2023

@evelinnka V minulosti ked nase mamy mali mamy neriesilo sa to.
Preto bola aj taka vysoka porodnost,dnes akykolvek vacsi objav na grafe a tabulkach sa okamzite riesi potrat.
Jasne je to strach,kazdy chce mat zdrave babatko,ale co ked nie!Co ked naozaj su to iba testy a studie.
Kolko babatiek mohlo byt uplne zdravych.
Hned akokolvek hodnota NT uz nuti premyslat zo strachom a stresom

19kajka19
7. okt 2023

@radka1202 ahoj, ako si prosím ťa dopadla?? U nas to vyzerá na podobný problém, ale mi čakáme dvojičky a jedno z nich má takéto dosť zle výsledky. 😪

radka1202
autor
7. okt 2023

@19kajka19 Ahoj
Neboj vsetko bude v poriadku.
Nakoniec som nepodstupila amio,ale dala som si vysetrenie z krvi genetiku kde sa nic nepotvrdilo.
Mame zdraveho chlapca.
Doteraz nad tym premyslam keby sa rozhodnem pre amio,kedze je to minoriadne specialny zakrok.
Ja viem ze vsetci hovoria ze nic to nie je.
Podla mna je to velky zasah do tela.
Urcite vysetrenie genetika z krvi.
Nech ti dopadnu vysledky akokolvek daj vediet.
Hlavne ziadny strach!
Uvidis ze budes mat krasne deticky.
Drzim palce

pietro200
12. okt 2023

@evelinnka dobrý den prosim vas čo su tie hodnoty MOM z trisomy testu my máme 3.9 MoM a 1:9 na ráštep maličkej 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre