O týždeň menšie bábätko

neliynda
5. okt 2016

Dobrý deň maminky, prosím vás pekne, chcela by som sa opýtať na niečo, čo ma trošku znepokojuje. Som v 17+4 tt, lenže podľa poslednej MS to vychádza na 18+6 tt. Všetky výsledky mám v poriadku, aj scríning, aj morfologický utz, lenže doktor sa netvári príliš nadšene, že dievčatko je o týždeň menšie. Iní lekári vravia, že vraj je to normálne, vraj mám neskôr ovuláciu, čo je vlastne pravda. Mám ju posunutú o týždeň presne. Tak by som sa vás rada opýtala, či máte s týmto niektorá skúsenosť, či bude všetko v poriadku a netreba sa obávať. Pekne ďakujem a prajem krásny deň

veronikapodolska
5. okt 2016

ak máš posunutú ovuláciu a vieš o tomto fakte a všetky výsledky máš v poriadku, určite bude všetko OK, neboj hlavne bud v pohode 🙂 moje je zasa o 8 dní vpred 😉

siska53
5. okt 2016

@neliynda Co ja viem,v tom obdobi sa upresnuje termin porodu a teda moze aj upravit tyzden tehotenstva. Mne tak upravili na skorsi o tyzden oproti datumu stanoveneho na zaklade dna poslednej MS.
Kedze mas posunutu ovulku,tak je to podla.mna ok,ale mal by sa vyjadrit lekar,ci netreba skorsiu kontrolu. Ak ti vsak dalsi gyndovia povedali,ze je to v poriadku..
Ja som zas netusila,kedy ovulku mam,babo este nebolo v plane,ale spatne som zistila,ze som.otehotnela par dni pred poslednou ms,co uplne suhlasi aj s tym,kedy sa mohla stat tato mila nehoda (dieta v plane o asi pol roka neskor) a s tym,aku malo velkost,vize s upravou datumi porodu podla velkosti babatka.

cattleya22
5. okt 2016

@neliynda Rovnaký scenár u mňa, riaď sa podľa USG, naozaj si mohla mať posunutú ovulku. Ja som hneď tvrdila, že týžden vyrátaný podľa ms nie je reálny, keďže viem, kedy sme malé splodili 🙂 A USG to potvrdil.

hettinka
5. okt 2016

@neliynda nestresuj sa, aj pri najlepšom ultrazvuku je možná aj chyba merania a okrem toho, sú deti aj menšie, aj väčšie ... hlavne, že je zdravé
moj syn zasa predbiehal veľkosťou o 3 týždne, aj mi posúvali termín pôrodu, nakoniec sa narodil medzi vypočítaným termínom a termínom podľa sona a mal 3500 gramov, teda normálne veľký bol

michaela337
5. okt 2016

@neliynda ja som to mala tiez tak.. dokonca bola mala mensia o 2 tyzdne.. chodila som castejsie na kontrolu a ked rastla bolo to ok.. doktor povedal ze sa mensia narodi ze to nevadi.. prenasala som 9 dni a mala vazila 3040g. A vsetko je v poriadku 🙂

neliynda
autor
5. okt 2016

Veľmi pekne vám ďakujem za vaše skúsenosti 🙂 upokojili ste ma 🙂 ...ja tiež viem, kedy sme malú splodili, lenže môj lekár sa so mnou háda, že jemu to jednoducho nevychádza a on to vie lepšie. No aj s tým nepresným utz meraním máte asi pravdu. Párkrát som žiaľ musela navštíviť aj pohotovosť, a je zaujímavé že tam mi vždy povedali aj o 4 dni väčšiu tehotnosť, ako u môjho lekára. A ešte prosím vás maminy, vedeli by ste mi poradiť ako sa prejavuje skracovanie krčka maternice? ja mám totiž od včera také pichanie nižšie v podbrušku, ako keby mi zvnútra nejakou tenkou ihlou pichali. Ide o skracovanie krčka alebo sa netreba obávať? Ďakujem

lusynqa
5. okt 2016

@neliynda ak ta to ukludni rozdiel medzi mojim TP podla MS a podla UTZ je +- MESIAC 🙂 mala sa este aj narodila o 3tt skor a je z nej uzasne rocne babatko nestresuj ;) tyzden je nic 🙂

suriacik
5. okt 2016

@neliynda vôbec sa z toho nestresuj. Ja som toto počúvala celé tehotenstvo 🙂 stále mi len hovorili, že plod je menší o cca týždeň. Mne to aj sedelo, lebo môj cyklus bol 32 dňový a nie 28....no a nakoniec sa mi tri dni po vypocitanom termíne narodilo krasne dievčatko a váhou 4370 g...takze ziaden stres 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre