Odpadnutie v 17. týždni

jessinocka
10. feb 2014

Ahojte dievcata, prave som zacala 17tt tehotenstva a dnes rano sa mi prvy krat za cele tehotenstvo stalo, ze som odpadla...isla som rano do prace, bola som dost hladna a zrazu sa mi zatmelo pred ocami a odpadla som. Je to normalne? Myslela som, ze sa to stava v skorsich stadiach tehotenstva...bojim sa, ci je male v poriadku (este necitim pohyby, som prvykrat tehotna), myslite, ze mam ist radsej k doktorovi na kontrolu?

otomanko12
10. feb 2014

@jessinocka mohol ti klesnúť tlak, ja keď som tiež hladná, tak sa mi začne točiť hlava a zatmie sa mi pred očami, ale mávam aj tlak dosť nízky. Dávaj si pozor aby si niekedy náhodou zle nespadla. Ja nosím so sebou aspoň cukrík vo vrecku.

luba28
10. feb 2014

@jessinocka hladna nesmies byt,klesol ti cukor,...stale maj pri sebe nieco sladke a vodu,...

majkuska
10. feb 2014

Najlepsie je najest sa a ja som p ri sebe nosila hroznovy cukor.Ale ak chces byt kludna.pre istotu zajdi k lekarovi.

zutera
10. feb 2014

@jessinocka já bych k doktorovi určitě šla, za to nic nedas.I já jsem takto odpadla. Trpivala jsem hypoglykemii.Raději jsem nechala miminko skontrolovat, už pro svuj klid 🙂

monicm
10. feb 2014

to že si odpadla je normálne,nestáva sa to len na začiatku tehu,ale kedykoľvek,najmä,ak si nejedla,takže z toho si hlavu nerob,ale ak sa bojíš o bábätko,tak chod k lekárovi,nech ho skontroluje,tu nikde nezaškodí trošku prehnanej starostlivosti

moni244
10. feb 2014

určite sa musíš ráno poriadne najesť, ja mávam nízky tlak a v tehotenstve som ho mala ešte nižší, tiež mi bolo na odpadnutie, keď som sa nestihla najesť a potom keď som sa najedla, som všetko vyzvracala, tak som sa musela naučiť ráno sa najesť. začínala som malým jogurtom a dopracovala som sa k 3 rožkom 😉

euka210
10. feb 2014

ja si v tehu neviem predstavit neranajkovat...ked som musela na lacno na vysetrenia, tak to bolo strasne 🙂 Treba pravidelne papat 🙂

jessinocka
autor
10. feb 2014

Ahojte, dakujem za rady 🙂 tiez si myslim, ze to bolo tym poklesom cukru. Isla som pre istotu k dr. nameral mi obrovsky tlak (ale to bolo uz ssi z rozrusenia), nechal ma na marodke, ze si mam merat tlak s o tyzden na kontrolu, tak uvidime. Musim sa doslednejsie - pravidelne stravovat.

mimasimi
10. feb 2014

@jessinocka pozor na vysoký tlak!!! hrozí preeklampsia, ale tá sa vyskytuje najčastejšie v druhej polovici tehu. Odpočívaj, veľa vody pi.

jessinocka
autor
10. feb 2014

@mimasimi jj, aj mna to napadlo, ale doma mam uz tlak idealny 127/84, ved uvidim ako sa to vyvinie. Dr povedal, ze keby tlak stupol na 160 mam hned prist.

mimasimi
10. feb 2014

@jessinocka Tak to bol len stres, pekne si hladkaj bruško a oddychuj. Na hokej radšej nekukaj ... 🙂

mimina00
15. feb 2015

@jessinocka ja som odpadla tiez,ale skorsom,bolo to hrozne...

nadhja
13. apr 2017

ja som v 12tt a tiez som dnes odpadla. ale upokojuju ma vase prispevky, ked vidim ze sa to stava. mam nizky tlak a je pravda, ze rano som sa nenajedla ani nepila vodu tak ako by som mala. A tiez mi vyskocili vysledky so stitnou tak to tiez ma mozno suvis. Volala som lekarovi a povedal ze to zrejme z toho, ze som poriadne nepila, nejedla...ze nemusim stresovat. tak sa snazim byt kludna a oddychovat

kacena177
13. apr 2017

@nadhja ja som v piatom mesiaci a odpadla som 3x ( zatial). Krúti sa mi často v hlave, no keď si hneď sadnem, odznie to. Nebola som s tym u doktora, čítala som, že v tehotenstve nič neobvyklé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre