Omfalokéla u bábätka v brušku

maxinaca
21. máj 2015

Ahojte,
viem, že tu už staršia diskusia o tomto probléme existuje, ale rada by som vedela, či máte niektorá z vás aktuálne tento problém. Môjmu bábu stanovili diagnozu v jedenástom týždni, teraz som v trinástom a chceme si malé nechať za každú cenu. Bola by som rada, keby ste sa podelili so svojimi skúsenosťami ohľadne priebehu tehotenstva a hlavne ako to prebiehalo po pôrode, na ktorom pracovisku ste rodili, aké máte skúsenosti. Ďakujem za každú info, nakoľko chceme malému poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť.

alinaxx
1. júl 2015

ahoj chcela by som sa pridať nám to zistili včera..zatiaľ čakám na vysledky testov z krvi ale dufam a verím že to bude dobre..máme to vo velkosti podla každého lekára inak jeden povedal ze 1,3cm druhy iba 1cmm.pytala so msa či aj tá mala odchýlka je dobrá a vravel že hej ...tak som odmietla včera odber choriových klkov..počkam na vysledky z krvi dávam babatk ušancu že sa to upraví...ked budu vysledky zle počkam na amniocentezu..a poto msa rozhodnem..zatial verím že mrňousek je v poriadku a že mu brusko po narodení zašiju verím že to zvládne..som po ivf čakali sme 6 rokov....nepripúšťam si žiadnu inú možnosť,srdiečko bije,kopka si živiny z pupočnika sa dostavajú nemám dovod riskovať ..vydržim aj ked to je tažké.bola by som rada keby si sa mi ozvala ďakujem ti krásne

maxinaca
autor
1. júl 2015

ahoj, ja som absolvovala utrazvuk dr. grochala v martine a následne genetické sono v martinskej nemocnici, náš malý to má dosť veľké, obsahom je pečeň a malá časť čriev, ja som amnio odmietla, keďže si neviem predstaviť, že by som to malé pripravila o život len preto, že nám by to skomplikovalo život, napriek tomu, že je tu veľké riziko, mne genetika z krvi vyšla dobre a aj ostatné merania na ultrazvuku sú v pohode, takže na žiadny invazívny zákrok sa nechystám. Je pre mňa ťažké žiť s myšlienkou, ako to všetko skončí, ale hovorí sa že budúca matka vytrpí všetko pre svoje dieťa, tak som sa na túto cestu dala a verím v šťastný koniec. Držím prsty a ozvi sa ako pokračujete.

alinaxx
1. júl 2015

ďakujem za odpoveď a ako vidím krásne pokračuješ 🙂si už 20 tt ja si ho tiež nedám.s mužom sme sa včera rozhodli zákrok odmietli. mi ešte nevieme čo tam má včera sa vyjadrili že nevedia...len omfalokela s veľkým rozsahom mne dnes volali z genetiky či som si vedomá aké dieťa môžem priniesť na svet...áno som ale rastie mi pod srdcom a je naše nedám ho nech je akékolvek.mi máme nt 1,2 a nb prítomná čo mi povedali že u detí s dawnom to je úplne inak čiže ten včera vylúčili.uvidím aká bude krv..ale verím že ráno povedia že dobrá ja tiež budem bojovať za to maličké a verím že to zvládneme.ja som sa rozhodla presne ako ty i ked mi srdce puká keď vidím babatka a predstavím si to moje aké to bude mať na začiatku života ťažké..ale uvidíš zvládnu to bojovníci naši 😉 tiež verím na šťastný koniec.ešte by ma zaujímalo kedy to u vás zistili..a či sa to babatku ako rastie zväčšuje alebo nie vopred ďakujem

alinaxx
3. júl 2015

@maxinaca ahoj vyšli mi vysledky z 1 screeningu negatívne dawnov vyšiel 1 ku 9200 ostatne tam neboli hodnotene..počkám si na konci mesiaca na opakovane testy...a podla toho sa rozhodnem(či amnio podstúpim alebo nie)..ak budeš mať čas a chuť prosím ozvi sa..ja som písala veľa ľudom ale nikto sa neozyva..ty si mi dala nádej.vopred ďakujem

deni1985
20. júl 2017

ahojte! je tu niekto, kto toto aktuálne prežíva?
mne to zistili v pondelok. som v 13tt+2, mám ísť na odber choriových klkov, lebo ani krv mi nevyšla príliš dobre. nosová kostička ale prítomná, tak by to nemuselo byť až také zlé.. ale je to dosť rozsiahle, cca 2cm x 1 cm. vopred ďakujem za ďalšie skúsenosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre