Opar - herpes na pere v 1. trimestri

veronika2194
25. jan 2022

Ahojte , môžete mi poradiť ? Začínam 9TT s dvojičkami dvojvajecnymi a urobil sa mi herpes na pere , mám doma canadent bylinny olej a aj compeed naplaste ,ktoré z toho môžem užívať počas tehotenstva ? Mám aj zovirax ale to nechcem určite brať . Herpes som mávala aj v minulosti aj 1-2x do roka ,takze to nieje premna nič nové , no teraz som tehotná ,tak sa prirodzene bojím či to nemôže detickam nejako ublížiť ? Ďakujem Vám za každú odpoved

6mia6
25. jan 2022

@veronika2194 pochybujem že niečo z toho môže deťom ublížiť. Ale ak sa ozaj bojíš tak si daj zubnú pastu alebo kocku ľadu, cesnak

charlotte271
25. jan 2022

@veronika2194 ahoj, ja som tiež s dvojkami v 1.trimestri mala opar, ja ich mavam niekolkokrat do roka, pýtala som sa doktorky a povedala mi, že môžem aj herpesin/zovirax dat na usta, pásový opar by bol väčší problem....

dominidi
25. jan 2022

Ak doma najdes, mne velmi pomohla obyc zinkova mast, za 4 dni bol fuc..

veronika2194
autor
25. jan 2022

@charlotte271 A všetko ok ? Ja sa bojím lebo som čítala všeličo a už som aj prestala lebo mi to len nahnalo strach ale na niektorých fórach som sa Dočítala ,že tento na pere na babetka nemá žiadny vplyv ,tak som sa upokojila . Ja mám momentálne zníženú imunitu aj sa tak cítim a aj mi býva zle ,takze všetko to ide naraz .

veronika2194
autor
25. jan 2022

@dominidi toto nemám ,mám zovirax ,cannadent bylinny a compeed naplaste

sono2
25. jan 2022

@veronika2194 nemá žiadny vplyv ani ten dole, ak ho už predtým žena mala

veronika2194
autor
25. jan 2022

@sono2 tak si ma potešila , ďakujem

ailiba
25. jan 2022

@veronika2194 ja som mala herpes v 3. trimestri a nemalo to žiadny vplyv. Bolo to len nepríjemné, ako vždy. Dávala som si taky konopny olej ej z lekárne.

charlotte271
25. jan 2022

@veronika2194 áno, žiaden problém, ja som si radšej zavolala doktorke, nechcela som čítať všetko možné....zbytočne má človek potom stresy z toho....

veronika2194
autor
25. jan 2022

@ailiba no ja mám asi niečo podobne tiež je ten cannadent je z konopného oleja

@charlotte271 ja už s tým tiež skončila radšej sa takto opýtam a opýtam sa aj lekárky lebo všetky tie články niekedy zbytočný stres

ailiba
25. jan 2022

@veronika2194 tak to kľudne použi. Je to len lokálne. Bábätko mam zdravé.

veronika2194
autor
25. jan 2022

@ailiba ďakujem ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre