Pálenie záhy a vracanie

toncsika
7. dec 2023

Ahojte baby. Je medzi vami niekto, ktorá je alebo bola tak isto ako ja? Som v 36tt a od začiatku tehotenstva sa trápim s pálením záhy a vracaním. Teraz posledné 2 týždne sa to zhoršilo... Vraciam každý večer, hneď ako si ľahnem do postele je mi strašne zle a páli ma. Môžem jesť hocičo, od všetkého je mi zle a páli ma. Celé tehotenstvo som nepribrala ani dkg ale schudla som 1-1,5kg. Doktorke sa to nepáči a hovorila že mám jesť viac... Ale ako keď nemám chuť do jedla lebo viem že mi bude zle, a aj keď sa najem tak večer vyvraciam všetko 😭 A veľmi sa bojím či je maličký v poriadku 😭 Skúšala som už všetko... Mandle, fatra zmiernili mi to pálenie predtým ale už mi nepomáhajú. Skúšala som tabletky gaviscon, maloox, Rennie ice, a jedine len rennie tabletky pomáhali ale už ani tie 🤦🏼‍♀️ som úplne bezradná... Ktoré ste mali podobne ako ja mali ste bábätko v poriadku?

aliaray1
7. dec 2023

@toncsika ahoj, mne pomahalo napit sa mlieka a dat sa do kludu. Ked mam nevolnosti, obcas si davam bystrinku ale najlepsie sa zacnem citit, ked idem von na prechadzku.

bupi27
7. dec 2023

Ahoj, aj mna od zaciatku pali zaha, som 37+1. V zaciatkoch to bolo znesitelne, to som sa len napila mlieka, fatry, alebo si dala mandle a bolo to ok. Od cca 7.-8. mesiaca je to ale katastrofa, tak isto jedine co ako tak pomaha su Rennie Ice, ale niekedy ich uz hltam ako lentilky a aj tak je to zle. U mna to vracanie sposobilo iba raz a to ta teda obdivujem, lebo bol to pre mna hrozny stav, ale moj maly je v poriadku, tak sa neboj. Podla mna ak by tvoja lekarka videla, ze s babatkom nieco nie je v poriadku, tak by sa to riesilo.

cookie29
7. dec 2023

skusala si Helicid?

majka2022
7. dec 2023

@toncsika mám to presne ako ty a som v 34 tt….zacala som si dávať helicid na večer - predpise ti gynekológ a je to fajn , odporúčam 👍

maryetta
7. dec 2023

Ja som mala palenie zahy kazde jedno tehotenstvo.
Teraz pri tomto stvrtom som 5 mesiacov zvracala -den aj noc. 1-5x denne.
Potom sice zvracanie preslo ale palenie zahy-fakt hnusne palenie co ma az hlava boli-to mam stale. A to som 35.tt. Ale som pribrala nejakych 9kg.

toncsika
autor
7. dec 2023

@aliaray1 fhuuu mlieko nemôžem... Ani žiadne mliečne výrobky 🙈 mlieko mi zhorší pálenie. A nepomôže ani prechádzka :(

toncsika
autor
7. dec 2023

@bupi27 je to katastrofálny stav veru 😭 ja už nevládzem, tak veľmi čakám kedy to končí 😢 budúci týždeň pôjdem na poradňu tak uvidím čo mi povie nato doktorka že sa mi to pálenie zhoršilo a vraciam každý večer niekedy aj 2-3x 🤦🏼‍♀️ a veľmi dúfam že malinký bude v poriadku...

toncsika
autor
7. dec 2023

@cookie29
@majka2022
Čo je helicid? No neviem či by mi predpísala doktorka , vždy mi hovorí iba toľko že si mám kúpiť niečo v lekárni na pálenie záhy 😒

majka2022
7. dec 2023

@toncsika mne to predpísal samotný gynekológ a po prečítaní letáku to môžu aj tehotné ….je to tabletka , ktorú keď si dáš pálenie záhy prejde a v klude zaspis.

cookie29
8. dec 2023

@toncsika Helicid je určite dostať aj voľnopredajný. Aspoň menšie balenie. Väčšie je možno na predpis. Mne to gygy predpisovala. A rozprávali sme sa, pretože ja som väčšinou protiliekovy typ a v tehu už vôbec. A moja lekárka to rešpektuje. A teda zhodli sme sa na tom, že v tehu aj po pôrode potrebuješ energiu a silu. A už samo o sebe je to zaberak pre telo, takze prečo sa ešte viac unavit keď Ta trápi záha nespis a pod. A keďže to bolo moje druhé tehu a vedela som do čoho idem, tak som brala a spätne neľutujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre