Paralen Grip v 12. týždni tehotenstva

15. feb 2024

Ahojte. Strašne ma bolí hlava a vypytala som si od kolegyne paralen a dala mi tabletku , zapila som ju a potom pozeram ze to je paralen grip.. začala som googliť a v letáku píšu ze neužívať v prvom trimestry.. ja som dnes 11+4 tt.. podla vas som urobila dobrú hovadinu? ešte ot môžem ísť vyvrátiť....

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
15. feb 2024

Nie, nic sa nestane z jednej tabletky, ale nabuduce si davaj vacsi pozor, co ti kto da, ked to kolegyna nevie.
A ta by tiez na beznu bolest hlavy nemusela nosit v kabelke grip verziu.

natalia2007
15. feb 2024

Vyvracaj radsej, ale ak sa nepodari nestresuj sa nic take hrozne sa nestalo jedna tableta neublizi.

cookie29
15. feb 2024

Ty brdo... asi tehu hormony co?
Paralen grip sa v tehotenstve "neodporuca" nie je zakazany. Toto ma vacsina liekov, pretoze nikto ich nepojde testovat na tehotnych zenach, to by bolo asi hodne nemoralne, co? Zobrala si jednu tabletku, nebudes ich brat pravidelne. Raz to prezijes a do buducnosti si radsej nos svoje. A dnes uz radsej nepi kavu, v tej tabletke je dost kofeinu.

autor
15. feb 2024

@cookie29 bez toho vysmechu to nešlo? ale dakujem aj tak za radu..

autor
15. feb 2024

dakujem dievcata, ona nevie ze som tehotna a vyzeral ako obyc paralen. mam strasnu migrenu az sa mi zahmlieva

cookie29
15. feb 2024

tak ja si Ti vysmievam? Preber sa dievca.... alebo si vazne myslis, ze tie rady vyssie "vyzvracat" su seriozne? A ja sa nevysmievam, len sa pozastavujem nad logikou. Coskoro budes mamou... ak mas pochybnosti, tak radsej zavolat niekam do lekarne a pod.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia2007
15. feb 2024

Ak mas migrenu mozes Nalgesin alebo Novalgin, ked ti paralen nezaberie. Kontraindikovane su az v tertom trimestri. Drzim palce.

A trubky typu @cookie29 si nevsimaj.

kiki68
15. feb 2024

Nic sa nestane, mne davali v tehu paralen hned prvy trimester. Ja som bola dva tyzdne chora a vraj mi nemali co ine dat. Dieta je zdrave. Na hrdlo mi davali tantum verde pastilky.

cookie29
15. feb 2024

@natalia2007 speci pre Teba...😉

cookie29
15. feb 2024

@monsterablue prepac nenapadlo ma ze to niekto moze mysliet vazne... :(
akoze mam dost dobre problem pochopit, ked som tehu (ale aj bez) ze
- zjem nejaky liek bez toho, aby som sa pozrela co to je
- ak uz to urobim a mam pochybnosti, tak zavolam do lekarne, kde dostanem kompetentnu odpoved
- ak by mal pochybnosti lekarnik, tak zavolat k doktorovi
- ale zvracat by ma urcite nenapadlo :(

ale asi som z ineho sveta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre