Partneri s rovnakou krvnou skupinou a rh negatív faktorom

martinocka9
3. júl 2014

Ahojte. Keď máme rovnaký RH faktor a to negatív, ako je to s dieťatkom a tehotenstvom. Je tam riziko?

ammellia
3. júl 2014

@martinocka9 nie je tam ziadne riziko. mali by ta sledovat, kedze si rh neg (a len matka je ista 😎 ), ale netreba sa nicoho bat.

renaatka
3. júl 2014

S mm mame 0poz. a ze horsie by bolo ak by som mala neg.

lubina
3. júl 2014

@martinocka9 ja som tiez Rh- a mm je +. sledovali ma a po porode robili dietatku krvne testy ci som neroblila protilatky...vsetko bolo ok. Po prvom porode mi pichli taku injekciu, ak by som bola tehotna druhy raz, aby moje telo nerobilo protilatky proti dietatku, ak by bolo Rh +. Nakoniec su obe dcerky Rh + a vsetko bolo ok. Tie maminky co maju Rh- sa vzdy sleduju...

katarinamarkova
3. júl 2014

nie je, ziadne. Ja som rh neg. manzel rh poz. - tam moze problem nastat, ale vsetko sa pocas tehotenstva sleduje odbermi a da sa v dnesnej dobe riesit. V pripade ze ste obaja rh neg. ziadny problem nie je.

siska53
3. júl 2014

@martinocka9 co viem,nie my sme obaja negativni,specialne som sledovana kvoli tomu nebola. Deti su obe negativne tiez.

aduskatt
3. júl 2014

obaja sme rhNegat a nikto nic nesledoval, len raz nam vzali krv na potvrdenie Rh Faktora

marcah
3. júl 2014

@martinocka9 pokial je otec isty negativ tak nic nehrozi, babatko bude tiez negativ a nemali by sa vytvarat protilatky. pokial by bol otez pozitiv tak babatko moze zdedit krvnu skupinu po nom a hrozilo by ze negativne telo maminy si zacne tvorit proti nemu protilatky ... aspon tak mi to bolo vystvetlene (som negativ a manzel pozitiv)

foofee
4. júl 2014

ja som rh negat a manzel rg pozit.. cele tehotenstvo mi robili testy na protilatky, vsetko bolo negativne. Po porode zistovali krvnu skupinu malemu, ten ju zdedil po mne, takze mi nepichli ani injekciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre