Penicilín na začiatku tehu

jajuska13
26. máj 2015

Ahojte je tu nejaka namicka ktora uzivala na zaciatku tehotenstva cca v 4tt antibiotika penicilin a ma uuplne zdrave dietatko??lebo ja sa toho velmi bojim ci bude v poriadku.😢😢

lilimoni
26. máj 2015

Ja som brala 🙂 babulka je 100% fit a ani chorlava nie je 🙂 vsetko bude v poriadku, neboj 🙂

seahorse27
26. máj 2015

neuzivala som, ale viem, ze penicilin je v tehu uplne bezpecny.

25daniela
26. máj 2015

Penicilin nevadi, ja som brala ovela horsie svinstva a baby mam v poriadku.. 4.tyzden este neovplyvnuje veci okolo vyvoja, tam ked ide vsetko ako ma byt od prirody v poriadku, tak je dieta v poriadku. Najvecsie poskodenia koli liekom vznikaju trosku neskor...

jajuska13
autor
26. máj 2015

@25daniela a ake si brala a kedy a vedela si ze si tehu?

jajuska13
autor
26. máj 2015

@lilimoni a co tibolo?a bolo to presne v 4tt? Prave ze ja som pocula ze na zaciatku uplne ked sa delia bunky a geneza organov vtedy je to najhorsie

dudika11
26. máj 2015

penicilín je bezpečné antibiotikum ako pre tehotné, tak aj pre kojace mamičky. Samotná neliečená infekcia je pre dieťa nebezpečnejšia 🙂

mammaroma
26. máj 2015

Aj ja som brala antibiotikum tohto typu približne v rovnakej dobe, ani som nevedela, že som tehotná a všetko je v poriadku. Súhlasím s predošlými príspevkami, že je v tehotenstve bezpečné a že oveľa horšia je neliečená infekcia.

lilimoni
26. máj 2015

@jajuska13 zapalene hrdlo 🙂 a este som ani nevedela, ze som tehu. Som meskajuce kramy pripisovala chorobe a ako mi odlahlo, ze som brala penicilin 😀

25daniela
26. máj 2015

@jajuska13 pravda je ze som vedela, ze som tehotna a lieky som brala az v neskorsich stadiach tehu, ale toto vravia mudre knihy. Ja som brala lieky na rozsirovanie ciev a na riedenie krvi a aj hormony na udrzanie, antibiotika, ale take, ktore maju napisane, ze tehotne nemozu, lebo mi nevedeli vyliecit infekciu, ktora bola niekde, ze ju ani najst nemohli. .. Nakoniec po porode na mna pozerali, ze co ma dieta poskodenu pecen, sa ma pytali, ci neberiem drogy a ci niesom alkoholicka. A mne je este aj z nealkoholickeho piva zle 😖
Ale nemame z toho ziadne nasledky, po polroku sa dieta z toho dostalo. To vsetko do mna pchali na oddeleni, kde som lezapa 4 mesiace na udrziavani, a este bohvie co, co si uz ani nespominam.

mmoni89
26. máj 2015

V takom skorom štádiu ešte nieje fazuľka napojená na tvoj krvný obeh takže sa nemusíš stresovat

monkabs
27. máj 2015

Ja som brala penicilín v 9tt - taktiež zapálené hrdlo. Doktorka mi ho predpísala sama, počas tehotenstva sa môže, bábätku neškodí. Neboj nič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre