Pigmentové škvrny pod očami. Máte s tým skúsenosti?

evina313
20. apr 2008

Som v 34 tt a pod očami mam pigmentové škvrny, vyzera to, akoby som sa opalovala s okuliarmi 😉 na nete som čítala, že vraj je to v tehotenstve bežne. počula som ale aj, že je to vtedy, ked dieta tlačí na pecen a to nie je dobre.Pri prvom tehotenstve som to nemala a ani nikto z mojich znamych.Tak ma teda ukludnite, že nie som sama 😉 netrapia ma tie kruhy pod ocami, skor obava o babo a tu pecen. V tehotenstve sa bežne nerobia nejake pecenove testy? Robili mi krvný obraz, ten bol v poriadku, ale neviem, či by sa v krvnom obraze niečo objavilo.V stredu idem na poradnu, ale chcem sa opýtat aj vas, či s týmto nemate skusenost.

mywiel
20. apr 2008

Ja som kozmeticka a viem ze v tehotenstve ak ste vystavene slnku, alebo solariu tak sa vam urobi tak zvana tehotenska maska, ktora bohuzial uz nezmizne, alebo len malo kedy, vdaka zvysenymi hormonami v tehu mate zvyseny aj melanin a koza moze tmavnut, ale to s pecenou nic nema, takze nepanikar mozno to bude tvoj pripad. Tehulky so slnieckom opatrne velmi sa neopalujte ak nechcete byt ako 101 dalmatincov... 😀 , na slnku treba pouzivat dost vysoky faktor UV a nebude problem. 😉

dzanka3
20. apr 2008

tak ja sa pridavam.......
slnku sa vlastne vobec nevystavujem..iba ak na pechadzke ma najde...a predsa mam lica skoro hnede...a aj na koreni nosa - skoro na čele hnedy flak...
a tiez som sa pytala v lekarni ci nieje nejaky krem na tie pigmentove skvrny - a ze nic nie je..ze to zmizne po porode (aj ked sa moze stat ze trosku zostane..) a tiez mi ta lekarnicka povedala ze to babo tlaci na pecen.....

tak uz uvazujem ze poslednych sa tt budem chodit v zavoji 😀 😀 😀

evina313
autor
20. apr 2008

na slniečku praveže vobec nie som, takže slniečko vylučujem. Skor sa naozaj bojim tej pecene. ☹ a mam aj riadnu kyselinu, niekedy celu noc nespim. Dufam, že tie " okuliare " po porode zmiznu 😉

dzanka3
20. apr 2008

no skus sa evina spytat na poradni v stredu - a daj vediet co povedali.....
ja chvala bohu zatial mam len obcas tu kyselinu....a celkom dobre mi pomahaju pukance s maslovou prichutou - lebo solene tiez nemozem - opuchaju mi velmi nohy....zatial nosim podkolienky na krcove zily - tie pomahaju...ale ked nastanu horucavy tak ozaj neviem ako budem existovat 😢

no aj ja pevne dufam ze tie skvrny zmiznu po porode....ja to mam dost velke - take ako pehy na kope....na celych licnych kostiach....a ze vraj ked dievcatko sa caka to byva - ale mne na utz povedali ze chlapec 2x...tak neviem 😉
- a vy co cakate evina?

nana77
21. apr 2008

kocky, ja mam tiez take hnede skvrny pod ocami (vela ludi sa ma uz pytalo, ci chodim do solarka), ale ja som na rizikovom, takze ani to slnko si ma moc nenajde. neviem, ci to suvisi s pecenou, lebo mne robia pravidelne pecenove testy a su negativne. takze ak aj tie flaky su preto, ze by babo tlacilo na pecen, snad to nebude az take vazne. evi, ak sa nieco v stredu dozvies, daj vediet aj nam 🙂

graziela
21. apr 2008

Ahojte,
aj ja sa pridavam...Tie skvrny mam aj ja hlavne v okoli oci a vsimla som si to hlavne vtedy, ked som ostala doma na rizikovom tehu a prestala som pouzivat make-up (naco doma, no nie?) a tak teda je to viditelnejsie...Inac, aj pred tehu som mala v tejto oblasti taku tmavsiu kozu, ale teraz sa mi zda, ze sa mi to este viac rozsirilo a zasahuje mi to tiez do obl. licnych kosti...Po 1.tehu som to take nemala, aspon si nespominam a pritom po porode som veru mala problemy s pecenou, kvoli prekonanej pre-eklampsii, brala som takmer 1 rok po porode vitaminy na regeneraciu pecene (steatoza pecene). Teraz mam pecenove testy v poriadku, preto si nemyslim, zeby to malo suvis s tlakom mimi na pecen. Jednym zo sprievodnych znakov v tehu, ze s pecenou nie je nieco v poriadku, je abnormalne svrbenie pokozky. O.i. neviem, ci to patri k rutinnym vys. pocas tehu, ale o pecen. testy si myslim, mozete poziadat, to by dr. nemal odmietnut.
Tak Evi , sa na to opytaj dr....a za nas vsetky dufam, ze to aspon trosku po porode zmizne 🙂

certica
21. apr 2008

tak sa pridavam do klubu 😀 😅 . mne sa presne pod ocami spravili tmave skrvny asi tak mesiac pred porodom a moja mama hned, ze to je z pecene a v tehu je to bezne. zatial mi nezmizli, mam 6 dni po porode, tak dam vediet, co dalej...
inak mne sa po prvom porode spravili taketo skvrny na celom cele, nejak ked som zacala uzivat HAK + mozno aj to solarko, resp. slnko a zostali mi, co ma dost stve. ked prestanem s kojenim, nieco s tym zacnem konecne robit, ale celkom sa tie skvrny asi nevybielia, aspon co mi spominala kozmeticka.

graziela
21. apr 2008

Certi, tak ty si uz doma? Som ta hladala v teme cisarsky rez .... este raz gratulujem, ako sa mate?

veva1
22. apr 2008

ahojte,ja mam tie skvrny po celej tvary a uz sa toho asi nezbavim. kupila som si na to krem ale ziadna zmena. no tomasko za to stoji 😀

dzanka3
22. apr 2008

veva nestras ☹
ja som si uz tiez vsimla ze sa mi to roztahuje...a aj na brade uz mam tie flaky hnede...
...ja pevne dufam ze mi to zmizne po porode....
- a aky krem si si kupila?

mywiel
22. apr 2008

Holky nechcem vas strasit ale tym ze som kozmeticka som to studovala, myslim, ze krem na to nie je jedina lazer... 😒

dzanka3
22. apr 2008

myviel ja som raz mala take hnede flaky nad hornou perou a pouzivala som z biofarmy taky krem...ale neviem ako sa volal - to uz je aj 8 rokov dozadu....
tak po porode - po nejakom case urcite zase pojdem do toho obchodu sa spytat.....snad mi pomozu...ved vyzeram strasne ked nemam vrstvu makeupu ☹

bibianna
22. máj 2008

Aj ja to mám a aj ma to jemne štípe.

graziela
22. máj 2008

Baby, mne sa to este viac rozsirilo od oci az cez lica a je to stale vacsie a vacsie ☹ , dufam, ze to po porode aspon scasti zmizne ...

bibianna
25. máj 2008

ja verím že to zmizne, poznám veľa žien, čo im to zmizlo, nejdem sa stresovať.

dzanka3
23. aug 2008

ahojte
tak ako? vam zmizli tie pigmentove skvrny???

lebo mne nie ☹ ☹

neviete poradit nejaky krem na vybielenie pleti alebo co s tym robit?? 😒

certica
23. aug 2008

nezmizli, su menej vyrazne, lenze sa mi spravili uz aj na licnych kostiach, po prvom porode mam celo flakate, takze uz stracam prehlad, co kedy ako preco... 🙄 a v podstate mam tvar jednu mapu 😖 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre