PN v tehotenstve

greacee
13. jún 2018

Ahojte, prosím Vás, mate niekto skusenosti s p. MUDR Riško(Nitra-Krškany) ohladom vypisania na PN? je ustretovy v tomto tehulkam? ďakujem

jahodka11611
13. jún 2018

Mam skusenosti s jeho synom na klokocine...on problem nerobil s pn,ale az potom s vychadzkami,ktore mi nechcel dat a ankoniec ani nedal cele tehu...

greacee
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greacee
autor
13. jún 2018

dakujem. Lebo ja chodim do Krskan a raz mam so starsim a raz s mladym. Mlady mi len sono robieva..Teraz budem mat poradnu a chcem sa s nim poradit, lebo cestovat 100 km denne do prace mi moc uz nevyhovuje..a v robote mi nechcu vyhoviet v nicom

alenah31
13. jún 2018

@greacee ak si oznámila tehotenstvo a cestuješ denne do práce 100 km čo samozrejme tehotnej neprospieva a zamestnávateľ ťa nevie preložiť na pobočku bližšie resp. nevyhovie ti v práci cez home office ak má tú možnosť máš zo zákona nárok zostať doma a brať plat. Ja chápem, že sa zamestnávatelia v tomto štorcujú a chcú od zamestnankýň, aby si vybavili PN, ale vieš o koľko peňazí sa oberieš? PN je platená mizerne a nemusíš dostať vychádzky. Pritom zamestnávateľ je ti v tomto prípade povinný poskytnúť platené voľno s príjmom vo výške tvojej priemernej mzdy každý mesiac až do nástupu na MD. AK tak neurobí treba sa obrátiť na prísl. úrady, už sa to začalo prísne kontrolovať a sú za to dosť veľké pokuty.

greacee
autor
13. jún 2018

@alenah31 Dakujem Ti velmi pekne za radu. Robim tu 8 rokov a nechcem sa natahovat s nimi, aj ked sa sem uz nevratim z materskej. Uvidim, co nakoniec spravim

alenah31
13. jún 2018

@greacee ak sa nechceš vrátiť tým duplom by som žiadala platené voľno ak mi neposkytnú inú tebe dostupnejšiu prácu. Ide o tvoje peniaze, si to spočítaj za všetky tie mesiace. Jasné, že v prvom rade ide o zdravie teba a dieťaťa, ale ide aj o peniaze, zo vzduchu žiť nebudeš, ak ich nepotrebuješ teraz tak ich niekam odlož na horšie časy. U nás je platené voľno v takýchto prípadoch samozrejmosťou a to máme cez 650 zamestnancov a pár krát sa to stalo.

ave17
13. jún 2018

Ale to že cestujes,nie je problém zamestnávateľa,pokiaľ nemáš nevyhovujúcu prácu,nebezpečnu,alebo nerobis nočné,tak to ako sa dopravujes je tvoj problém.A že je povinný ti za týchto podmienok poskytnut platené voľno je pekná kravina.Baby,rozmýšľajte.

alenah31
13. jún 2018

@ave17 ale je...ja robím na personálno-mzdovom. Ak mi zamestnankyňa donesie potvrdenie o tehu + odporúčanie gyn. že takéto dennodenné cestovanie neodporúča automaticky je preradená na home office, bližšiu pobočku a ak to nejde - z hľadiska jej úzko špecifikovanej prac. pozície je doma s plnou náhradou mzdy až do nástupu na MD. Príde mi to úplne normálne. Zo zákona totiž nesmiem spochybniť záver lekára - jeho odporúčanie, nespadá to do práv zamestnávateľa. A áno pracujem na SVK.

ukulela
13. jún 2018

@alenah31 haleluuujah - konecne osvieteny zamestnavatel 🙂 ktory dodrziava zakon.

alenah31
13. jún 2018

@ukulela no dalo to roboty....ale prišiel spolumajiteľ a ten za 2-3 roky dal všetko dokopy tak ako to má byť🙂

greacee
autor
18. jún 2018

@alenah31 Dakujem Ti za radu, zajtra idem k lekarovi a porozpravam sa s nim o tom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre