Pobyt v nemocnici ku koncu tehotenstva

zuzka_13
26. júl 2014

Ahojte kočky, mali ste niektorá koncom tehotenstva problém s tlakom, opuchmi a bielkovinami v moči? ležali ste kôli tomu v nemocnici? keď áno tak ako asi dlho cca?🙂 vďaka🙂

astonka
26. júl 2014

@zuzka_13 no ja som mala sice nie uplne ku koncu 35tt a to zo dna na den preklampsia ale tak to rychlo išlo že museli ukončit tehotenstvo akutnou sekciou...ties som si myslela,že infuzie alebo lieky zaberu a polezim možno do porodu aj lekar si to myslel...no nestalo sa tlak aj napriek liečbe stale stupal ,začali aj ozvy maleho slabnut a ja som zacala krvacat( pri sekcii sa zistilo,že sa začala odlupovat placenta)...nokoniec všetk dobre dopadlo

lubenka01
27. júl 2014

ja som mala pri prvom tehotenstve koniec 37 tt vysoký tlak, prijímali ma s tým, že mi urobia akútnu sekciu, no tá sa nekonala nakoľko mi nasadlili lieky,ktoré tlak upravili a stále ma sledovali /merali TK každú hodinu, chodila na monitor/ Bola som v nemocnici celý týždeň, poslali ma domov aj s liekmi, no za dva dni som už nastupovala na pôrodnicu. 🙂 🙂 🙂 🙂

terezka1947
27. júl 2014

@zuzka_13 ja som bola v nemocnici tyzden pred planovanou sekciou....tiez opuchy noh,vyssi tlak,zle pecenove testy....sestricky mi chodili pocuvat(brusko) aj v noci kazdu hodinu....potom cez den skoro kazde dve hodiny monitor...az raz mi monitor ASI nieco zle ukazoval-doteraz neviem...lebo ma sestricka prekladala s jedneho na druhy,potom na treti....a ani na otazky,co sa deje neodpovedala....a nakoniec,ze boli vraj vsetky tri pokazene...co asi neboli....noooo a po dalsej hodine a primarovej konktrole na uz brali na sal...nastastie vsetko ok...a babtko zdravucke

zuzanka999
27. júl 2014

Ja som bola tri dni v nemocke, na začiatku deviatého mesiaca práve kvôli tlaku. Nasadili mi Dopegyt a len sledovali či mi znižuje tlak a potom som ho brala až do konca tehu ...

zita19
27. júl 2014

@zuzka_13 neries ako dlho. Hlavne aby to dobre dopadlo, lebo vysoky tlak v tehu je vazny priznak a moze znamenat kadeco, aj preklampsiu a vtedy ide o 2 zivoty a minuty... Takze ak ta tam poslu, zoberu a nechaju urcite to nie je preto, ze maju nizku obloznost posteli a v konecnom dosledku sa nudia...

serpentino
27. júl 2014

Kamosku minuly tyzden hospitalizovali v nemocnici,lebo maly sa zacal hlasit 3 tyzdne pred terminom,ale po 3 dnoch ju pustili...ale bola tam jedna holka,tyzden pred porodom,hospitalizovana kvoli vysokemu krvnemu tlaku...silou mocou chcela ist domov,podpisala reverz..sla domov..a v ten den ju nasiel manzel doma....odpadla,zomrela a nepodarilo sa ani malu zachranit...to uz mohla vydrzat-tyzden pred porodom ☹ vysoky krvny tlak v tehotenstve je svina,netreba sa s tym zahravat aj ked sa navonok citis dobre..mysli na to,ze uz mas zodpovednost aj za este nenarodene dieta..nieje to uz len o tebe

zuzka_13
autor
7. aug 2014

Tak kočky, nakoniec mi tiež museli robiť sekciu takže už máme malého Matúška a všetko dobre naštastie dopadlo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre