Pocit odtekania plodovej vody príliš skoro

monika35493
27. apr 2023

Ahojte dievčatá, asi potrebujem možno trochu upokojiť, alebo vyvrátiť fakt? Neviem či si domýšlam, ale začínam mať pocit, že mi potroške sem tam odtečie plodová voda. Stále mam mokro v nohavičkách-27 tt samozrejme môže mi aj cvrkať, malý mi dosť tlačí na mechúr.. ale dnes som si všimla, že mám dva mokré fľaky na nohavičkách 1 vyššie, druhý nižšie ako keby z otvoru 🙈🤣…. Už mám z toho halucinácie- do toho beriem aj utrogestan vaginálne, čiže aj z toho mávam mokro, neviem fakt čo si myslieť… 15.5. Mám kontrolu samozrejme mu to poviem, ale ako to gynekológ zistí? Mám tam prísť s vložkou? alebo niesu na to nejaké voľno predajné testy?

waitiekatie
27. apr 2023

s vlozkou, idealne porodnickou, nie klasickou menstruacnou. Gynekolog ju vie poliat specialnym roztokom, ktory vie odhalit, ci je to plodova voda alebo nie. ak by to bolo vacsie mnozstvo, radsej to treba ist skontrolovat na gyn-por pohotovost..

lindusss2016
27. apr 2023

@monika35493 ahoj, plodova voda ti samozrejme odtekat moze a moze to byt aj problem, zalezi od mnozstva. Kamoske zacala takto skoro a malinko a nebol to problem. Mne zacala tri tyzdne pred porodom, ale intenzivnejsie asi, po par hodinach odtiekla uplne a musela som ist na sekciu. Asi by som necakala do 15.5.na tvojom mieste 🤷

karamelka1234
27. apr 2023

@monika35493 odkiaľ si? Mam doma ten roztok čo vylejes na vložku a ukáže či je to plodová alebo nie.. Darujem ti ho.. tiež som používala progestanelle na vkladanie a mala také pocity..

dominika0126
27. apr 2023

Mne na konci tehotenstva vždy ráno po zobudení odtiekol vodovy výtok. Môže byť aj toto tvoj prípad.

kitycat
27. apr 2023

Neuvazovala si pouzivat intimky? Nevh nemas tie machule na gatkach 😁

monika35493
autor
27. apr 2023

@kitycat intimky nosim denne, zrovna som nemala-bolo už večer pred sprchou a bolo mi jedno 🤦🏼‍♀️🤣 čo to mení na veci? 🙂

nikpa
27. apr 2023

@monika35493 odtok plodovej vody v 27tt nie je sranda. Poradňu máš až za vyše dvoch týždňov. Ja by som išla s tou ,,mokrou,, intimkou na gynekologicky príjem. Nalejú na ňu temešváryho roztok a za pár sekúnd búdu vedieť či ide o plodovu vodu alebo nie.

marrria1
28. apr 2023

@monika35493 mne začala odtekať plodová voda v 23tt...😕

henrieta2022
28. apr 2023

@monika35493 ahoj, mne odtekala plodova voda po kvapkach. Urcite ta nechcem vystrasit, ale ak si to este doteraz neurobila tak si to daj skontrolovat. Daj si vlozku (poporodnu) a chod kludne aj na pohotovost, raz dva ti to skontroluju. Mne prave kvoli nedostatku plodovej vody robili akutnu sekciu (30+6tt). U teba to vobec nic nemusi znamenat, ale ak by nahodou tak budes pod kontrolou. Drzim ti palce🍀🍀🍀

lusyc
28. apr 2023

Tiež som mala furt mokro, už v treťom tehotenstve, akože už skúsená, v 26.tt., nezdalo sa mi to, šla som radšej na pohotovosť, vyšetrili, vyvrátili podozrenie, zároveň podchytili iný problém.

miskamicha
30. apr 2023

@monika35493 necakaj do 15.5. sup poporodnu vlozku a smer gyn alebo pohotovost

pietrula
19. okt 2023

@marrria1 A podarilo sa odtekanie zastaviť?

marrria1
19. okt 2023

@pietrula nepodarilo 🙁, dcérka sa narodila v 25tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre