Podozrenie na potrat. Viditeľný je iba gestačný vačok

mirola
11. okt 2017

Ahoj, bola by som rada keby sa ozvali hlavne zeny, ktore maju s niecim podobnym skusenosti. Ale za kazdy prispevok budem vdacna. Momentalne som sa vratila od lekara dost rozhodena. V nedelu pred tyzdnom som mala dostat menstruaciu, ale uz niekolko dni predtym som mala dost velke bolesti hlavne v noci. Z toho dovodu ani neviem preco som si spravila t.t., ktorý bol pozitivny. Taktiez aj vsetky dalsie 3 potom.. ziadny duch ale uplne silne ciarky, snad este silnejsie ako tie kontrolne. S malou dusickou som isla hned na druhy den k lekarovi. Ten mi potvrdil graviditu s odhadom podla poslednej menstruacie na 6 tyzden, podla ultrazvuku na 5/6 konkretne sprava znela : " echo plodu - 5,2 mm, plus mi nasiel dve cysty 4 a 3 cm. Z toho dovodu mi dal lieky Duphason 3x1. HcG hodnota bola 1620 a objednal ma na dnes na kontrolu a potvrdenie gravidity.
Behom tyzdna ustali bolesti a tie neskutocne krce, ktore som mala hlavne v noci. Zo zaciatku som mala aj neuveritelne bolestive a citlive prsniky, teraz su bolestive stale, ale tak uz inak... viac otazeli, ako keby sa trosku zvesili a pri stlaceni su velmi citlive, alebo ak mi naskocia, no nie je to uz az taka ukrutna bolest ako predtym. vtedy by som ruky lamala tomu kto sa ich dotkol, teraz zvladnem jemne stisnutie.
Dnes som teda bola zas na ultrazvuku a ako hladali vsetci dvaja lekari aj sestricka tak nevedeli nic najst, respektive nasli iba gestacny vacok... ale nevedeli najst plod v nom... aspon tak nejak sa vyjadril lekar, no teda to co nameral pred tyzdnom nazval v sprave Echo plodu - PPV.
Teraz neviem ci to co nameral pred tyzdnom bol tiez gestacny vacok, alebo nieco ine... vobec sa k tomu nevjadril - mali ste aj vy takuto skusenost ? ze najprv Vam na prvom ultrazvuku nameral nieco co nazval plod a potom na dalsiom vravel, te vidi len gestacny vacok ?
Objednal ma zas na pondelok, lebo ma podozrenie na potrat s tym, ze ked beriem ten dphaston, ze ten hormon moze zivit ten vacok, ale jeho obyvatel tam nie je... HcG mi nebral, ze v pondelok. No co vam poviem skoro som sa rozrevala ked som odchadzala. Hned potom som volala svojmu gynekologovi, ktorý je pn lebo mi uz cez den vyvolaval, ze co... ze mi bolo povedane, ze ma stale beru za tehotnu, ale nasli len gestacny vacok a tvarili sa skor akoby som bola po potrate, pytali sa ma na tehotenske priznaky, kde som mala pocit, ze mi ustupili bolesti a viac menej v pondelok mi nento fakt chcu potvrdit, alebo vyvratit.
Na to mi on povedal, ze nech nestresujem, ze som len v 5 tyzdni podla ovulacie, a boh vie kedy som vlastne otehotnela... no beriem to ako le utechu od dobreho znameho...
preto sa pytam... ake mate vy s tymto skusenosti, s niecim podobnym.. lebo babo sme velmi chceli a ja teraz klasicky sedim doma a revem do vankusa...
aj ked bolesti stale mam.. ale velmi jemne... a prsniky ma bolia tiez, ale menej.... straste sa pozorujem ....
Dakujem pekne

lucinocka
11. okt 2017

@mirola bola si velmi skoro na ultrazvuk... pockaj 2 tyzdne este, ak nebude nic vidno je to jasne...plod sa moze vstrebat do tela, ak sa mu zapchaju cievky , ktorymi dostava vyzivy na zaciatku...ja som mala aj plod aj srdce a v 12 tt len prazdny gestacny vak... s tym nic neurobis, mozes len pockat...drzim prsty

oskvarka
11. okt 2017

@mirola ako moze byt tak aj tak este je skoro aj stresovat a zial sa aj tesit moc... snad bude vsetko ok... priznaky mozu byt rozne rozne intenzivne mozu prichadzat odchadzat podla toho ci ta boli a prsia a ine veci sa vobec nemusis riadit...

reni1512
11. okt 2017

bud pojdes znova a bude aj plod, alebo zacnes krvacat a je to potrat... ak by aj tak sa netreba trapit, plod nebol tym padom v poriadku... treba verit! 🙂 Ja som zazila aj aj

lavinis
11. okt 2017

ak si v 5tt, tak plod este nemuselo byt vidno, ja som bola v 6tt a bolo vidno len gestacny vak bez plodu. Ale ja som presne vedela, kedy som otehotnela (bol mozny len jeden jediny tyzden), takze mi vsetko sedelo podla poslednej MS.
Drzim palce

mirola
autor
11. okt 2017

@lavinis ano toto mi tvrdia vsetci.
Mne najviac vyviedlo z miery reakcia lekara a to co povedal.
To co mi minuly tyzden nameral a nazval plodom prikladam ako foto. Teda z toho som ja dedukovala, ze minuly tyzden plod nasiel, tento tyzden uz nie. Ked som sa na to spytala nereagoval, len poznamenal, ze to bolo "zlte teliesko" ci co...
sama tomu nerozumiem, tam som onemela... na um mi vsetky otazky prichadzaju az teraz...
navyse ja mam nepravidelny cyklus, zatial mi zle nebolo... najradsej by som si zajtra niekde dala zmerat HcG ale neviem kde a ako sa tato sluzba mimo gynekologa robi a ani ci to ma vyznam.
Ci sa Hcg netvori aj na zaklade gestacneho vacku. Teraz som v tejto problematike nova a az moc citovo angazovana.

lavinis
11. okt 2017

@mirola neviem viac poradit, bohuzial Asi budes musiet len cakat, aj ked to cakanie musi byt ubijajuce. Neviem, ci test hcg bude mat nejaku vypovednu hodnotu a upokoji ta.

lucinocka
11. okt 2017

@mirola 5.2 mm je gestacny vak...to zodpoveda nejakemu 4+ nieco tyzdnu, urcite nemohol vidiet plod vtedy...
mne pise v sprave 4+4 tt- gestacny vak v priemere 5 mm, bez viditelneho plodu

mirola
autor
11. okt 2017

@lavinis asi len taku, ze tam vobec bude a vyssi ako predtym...
najlepsie je sa asi vykaslat na to a cakat...
ako moja mama povedala najhorsie na tom, ze si pri tom cakani nemozes dat drink :/.. respektive sa nadrbat, aby si na to nemyslela ... to bolo celkom vtipne od cloveka co prakticky nepije..
dakujem pekne za radu

mirola
autor
11. okt 2017

@lucinocka ... no teraz ako som prisla domov neviem ci z nervov, alebo z coho mam zas dost tlaky v podbrusku...
tak mi to dava taku nadej... akoze lekari su vzdy taki empatici... no oni to beru inak ako my...
mne napisal pred tyzdnom takuto spravu
dnes mi nedal nic.. ziaden papier ziadnu spravu, len ma poslal prec

lucinocka
11. okt 2017

@mirola mylsim ze to znamena echo plodu nie je..co ani nema byt este v tom tyzdni... podla mna zbytocne stresuje, kludne pockaj

mirola
autor
11. okt 2017

a neviete niekto co znamena konkretne ta skratka PPV ?

jaja102
11. okt 2017

Mám skúsenosť.dva krát.raz ukončili tehu v 11 tyzdni a raz v 10.oba razy bol len vačok,ktory rastol,ale bez embrya

mirola
autor
11. okt 2017

@jaja102 to mi je luto, a mala si aj lieky na podporu gravidity?
a ake si mala HcG ked si mala prazdny vacok ?
a tehotenske priznaky ?? mala si nejake?

a posledna otazka ako si to zvladla? nebojis sa mat znova dietatko ?
urcite to muselo byt strasne bolestive, stale si hovorim, ze vsetko bude tak, ako byt ma, ale nejak sa tomu moje psychika brani...

didi35
11. okt 2017

@mirola Anembryomolu som zazila 3x, s tym nic nenarobis. Prazdny gestacny vacok, zacala som spinit, isla som na kyret. 8tt, 9tt, a tusim raz v 6 tt.

Pockaj este 2 tyzdne, ak potom nebude vidiet plod, je zo jasne.

Nestresuj, dietatko este budes mat, ja mam dve. Mnohe sme to zazili. Po par mesiacoch mozte ist znova na vec, drzim palce.

elenkaba
11. okt 2017

@mirola na tom prvom sone sa jednalo iba o gestacny vacok nie o velkost plodu a moze zodpovedat 5tt, aj vyska hcg by tomu zodpovedala. Aka bola dnes velkost gestac.vaku aj ked plod tam nebol? Kedy ti dali dalsiu kontrolu usg? Podla priznakov sa moc neorientuj, aj pocas normalne prebieh.gravidity sa striedaju dni ked su priznaky s dnami ked priznaky bachvilu vymiznu. Trosku by sa dalo orientovat podla kontrol.hladiny hcg v krvi ale najpodstatbejsie bude, co bude na kontrol.sone.

mirola
autor
11. okt 2017

@elenkaba... dnes mi nepovedal nic... ziadne miery nic.. len ze prazdny gestacny vacok, a ze to vyzera ako potrat, tak ma uz aj hnal prec nech pridem v pondelok a uvidi sa.. ocividne toho mali velmi vela....
plna cakaren a mna tam poslal moj gynekolog, ktory je na pn...
tento lekar ma vzal aj ked prejavil istu mieru "nadsenia".....

pininka
11. okt 2017

Ja som bola tiez v 6tt a nic nebolo vidno, len gestacny vacok, ani akcia srdca, ale vzdy mi doktorka povedala ze je este velmi skoro. Hcg mas dost vysoke, hadam bude vsetko ok, viem ze do pondelka bude este dlho. Inak ked si myslel ze potrat, mohol ti zobrat dnes aj zajtra krv a podla toho by sa videlo ci potracas. Mne to tak urobili pri prvom a este nez som krvacala som vedela ze nic uz z toho nebude. :(. Nastastie mam po tom este tri deticky.

elenkaba
11. okt 2017

@mirola tak treba pockat do pondelku. Nic ine ti nezostava aj ked to bude tazke. Ja viem presne co citis. Zazila som si to 3x, ze sa vytvoril iba gestacny vacok a plod s akciou srdca tam nebol a tehotenske priznaky som mala. A potom nastastie som 4x otehotnela, hned od zaciatku som krvacala, uz som hadzala flintu do zita, ze zas zle, ale nastastie sa to podarilo, sice rizikove tehu a kopec komplikacii, ale dopadlo dobre. Drzim palce velmi, viem co presne citis! Veeeeela stastia🙂

scarletka34
11. okt 2017

Viem čo prežívaš ja som zažila to isté že som mala iba prázdny vak bez plodu posielali ma na kyret. Mo nešla som nechala som to ma prírodu nech sa stým vysporiada sama. A stále som čakala ze sa plod ukáže no nestalo sa tak. Postupne tehotenske príznaky zmizli. A v 10tyz som potratila všetko somna vyšlo. A musím priznať ze sa mi uľavilo lebo už ma to psychicky unavovalo čakať kedy to príde. Keďže som vedela ze s toho tehotenstva nič nebude. No dones neviem prečo sa mi to takto stalo ze tehotenstvo bez plodu pred tým som sa nikdy s takýmto niečím nestretla. Držím palce nech ti to dobre dopadne a nech sa drobec ukaze....

mirola
autor
11. okt 2017

zajtra rano idem na 7:30 na sukromnu kliniku na krv a na dalsie vysetrenia... partner sa hecol ...
tak uvidime ci mi povedia nieco nove/ine.. alebo nie

tata1401
11. okt 2017

@mirola ja som si prešla podobným, tiež mi robili soná veľmi skoro iba ma zbytočne stresovali...tiež som na začiatku tehu podľa nich prekonala zamlčaný potrat, lebo sa im gestačný vak zdal byť príliš veľký ku plodu, ktorý sa podľa nich už prestal vyvíjať :( a teraz je z tohto ročná zdravá dcérka, ktorá spinká v posteli 😘 a ozaj je to na prírode, u mňa bola vraj podľa nich silnejšia príroda ako ich lekárske tabuľky, ktoré sme ovšem počas celého tehotenstva nesplňali🙂

mirola
autor
11. okt 2017

no dievcata neviem co to je so mnou, ale teraz mam dost velke bolesti, neviem ci zo stresu, alebo z toho vysetrenia lebo sa vo mne dost dlho sparal, ale som z toho dost nekludna kedze som bola na WC a mala som este nieco velmi velmi slabunko ruozovkaste na toaletaku. No dalej nic, iba ako keby take ruzove zmolky. Myslite, ze to mohol byt nasladok toho vysetrenia ????

drobcek11
11. okt 2017

@mirola ja som mala v 6tom tyzdni utz a bolo vidno tiez len vacok tiez nasli cystu atd...nebola vidno cinnost srdiecka...dalsi utz mi dali na 8my tyzden ked uz bolo vidno zarodok aj srdiecko. Nestresuj sa hlavne a pockaj aspon do 8-9tyzdna

pininka
11. okt 2017

@mirola ano mohlo to byt z vysetrenia,aj nasledok uhniezdovania. Hlavne sa nestresuj,to skodi najviac. Ak by si mala silne krce, alebo krvacanie tak chodte na pohotovost.

jaja102
11. okt 2017

@mirola ahoj.mala som lieky na podporu,duphaston aj utrogestan.Pri prvom som mala HCG 5+2tt 6190.Vačok mal 9mm.
Pri druhom duphaston,v 5+2tt mal vačok 7,7mm.v 6+2tt mal vačok16mm a HCG bolo 46 890.vôbec nezáleží na tom,ake je hcg vysoké,ale ako rastie.pri normalnej gravidite by malo rast dvojnasobne za 24 az 48 hodín.
Takže prve tehu prazdny vačok.bolo to hrozne,lebo som otehotnela po 7 rokoch snaženia a toto!do pol roka som otehotnela a vsetko ok.malý má 4 a pol roka.keď mal rok,otehotnela som.radost vystriedal smutok,to bol ten druhy prazdny vačok.a ked mal 3 a pol,otehotnela som znova.malá má 15 mesiacov.a vieš čo?aj pri nej ma strašili,nepravidelny gestač.vak,špinila som,dokonca čerstvú krv som mala,poslali ma domov,že potrat,špinila som asi 2 tyzdne,ešte aj v 5+6tt mi pisali,že nepravidelny vak,pól,kmitanie,no nie akcia a 7+1 už bola parádna akcia.hcg mi rástlo ukážkovo,800,o dva dni 2190,ale je jasné,že po tých dvoch nezdaroch som stresovala,až kým som ju nedržala v rukách.a celkom ťa chápem.aj ja som vtedy pátrala,hľadala,zisťovala.no vždy to aj tak dopadne,ako má.my s tým nič neurobíme.budem na teba myslieť a veľmi dúfať,že zajtra to dobre dopadne.ešte jedna rada.už by som tak skoro na sono nešla.až v nejakom 7-8tt,ked uz by som vedela,že ak nebude embryo,nie je to dobre.lebo potom su len zbytocne stresy...

osky
11. okt 2017

@mirola
Ale ved tam mas echo plodu a pomlcka..a nic k tomu

To co je pod tym su mm asi gestacneho vacku..
Tak nechaos a nestresuj.
Pri echo plodu predsa nie je ziaden udaj.

lenuliatko
11. okt 2017

V tomto okamihu su realne vsetky moznosti. Ak si dobre pamätám, plod zacina byt vidno az okolo hodnoty hcg 10tis. Sla si na uzv strasne skoro. V pondelok moze byt krasne viditeľný, resp. potom v najblizsich dnoch. Treba tomu nechat cas a klud, nerypat, neozarovat. Duphaston uz berieš, viac spraviť nemozes. Je to na prirode. A ultrazvuk škodí, si uplne na zaciatku a koľkokrát uz bol uzv? Ja som prvykrat sla hned po pozitívnom teste na potvrdenie, urobila sono, OK, gestacny vak a o tyzden kontrola. A ked som natesena o tyzden prisla, sok,, ziadna zmena, ziaden plod. Vyvoj sa zastavil v case, ked som bola na tom prvom sone. Preventívne som brala duphaston od prveho potvrdenia tehu, nespinila som, nic. Az vtedy mi brala krv na hcg, bolo okolo tisic, o dva dni znova krv, hcg rástlo, ale pomaly. Bolo jasne, ze nic z toho. Vysadila som duphaston a zacala krvácať, potom uz hcg slo rychlo dole. Preto, ked som otehotnela druhykrat, nikam k lekarom som sa neponahlala, sono som odkladala dosť dlho. Na tvojom mieste by som na ziadne vyšetrenia nešla, zo dna na den ziadne prevratné zmeny nebudu a len sa v tebe budu zbytočne rýpať . Vyloz nohy, mysli pozitivne a vydrž do toho pondelka. Vysledok uz neovplyvnis, na definitivne závery je velmi skoro, chce to cas. Verim, ze to dobre dopadne 🙂

mirola
autor
12. okt 2017

tak bola som dnes na tej sukromnej klinike... a prisla som domov a poznanie kludnejsia.... lekar nasiel hned gestacny vacok a v nom aj zlte teliesko s tym, ze embryo bude vidiet o tyzden... ze vsetko vyzera v poriadku na tyzden gravidity v ktorom sa nachadzam, potom mi spravil HcG a to je 21280, teda kedze pred tyzdnom som mala 1620 aj toto sa vraj pekne znasobuje. Nevidi ziadne komplikacie zatial. Ze vraj nechape preco ma strasili s potratom a s tym poslali domov. Zobral ma rovno aj pod svoje kridla a o tyzden mam kontrolu. Rano som tam isla so zlym pocitom, ze idem prilis skoro a, ze ajtak mi nepovie nic ine. Ano mohlo to tak byt, no teraz som po navsteve omnoho kludnejsia a na ten dalsi ultrazvuk si budem cakat v uplne inej pohode... Ja viem, ze nie je vyhrane a moze sa stat cokolvek, kazdopadne som rada, ze to je momentalne takto. Dakujem Vam vsetkym .. 👍

lucinocka
12. okt 2017

@mirola a ktory tt si dnes? co ti napisal?

mirola
autor
12. okt 2017

@lucinocka no napisal mi 5 tt. a gestacny ma 15mm pred tyzdnom mal 5,2 mm. Zlty vak bol zretelny.. mam aj fotky. A cysty sa mi vstrebavaju uz su len polovicne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre