Pokazený zub v tehotenstve

fergie23
26. apr 2012

Ahojte som v 8tt a potrebovala,by som zablombovat zub.Samozrejme,že aj s injekciou a toho sa obávam či to neuškodí babatku,alebo mam radšej počkat..prosim poradte

amy11
26. apr 2012

neboj, ja som tiez absolvovala 2 vrtania s injekcou ;)

monikadca
27. apr 2012

@amy11 ahoj,mam asi 3 zub.kazy,som v 13.tt a velmi sa bojim ist k zubarovi,pretoze sa bojim dat vrtat bez injekcie.Tebe ked vrtal s injekciou,tak si to predtym oznamila gynekologovi?

sandrikacsg
27. apr 2012

@fergie23 mne v 8.mesiaci trhali zub mudrosti a dal mi aj injekciu na umrtvenie..takze myslim, ze by nemal byt problem 😉

fergie23
autor
27. apr 2012

@sandrikacsg no keby som bola v takom štadiu tehotenstva ako ty tak by som sa tak nebala,ale ja som ešte len v uplnom začiatku tak preto sa obavam asi počkam do toho tretieho mesiaca a pojdem 🙂

amy11
27. apr 2012

zavolaj zubarovi a spytaj sa, moj zubar vedel, ze som tehotna - bolo to pri tehotenskej prehliadke :D

magimi
27. apr 2012

mne davali injekciu pri plombovani aj v prvom aj druhom trimestri a nic sa nestalo. Pytala som sa aj gynekologa aj zubara a obaja potvrdili, ze to dietatku neublizi. je to latka, ktora posobi v mieste pichnutia, nedostava sa vo velkych mnozstvach do krvneho obehu, teda to co sa dostane k dietatku je zanedbatelne mnozstvo.

fergie23
autor
27. apr 2012

dakujem vam.tak už len prekonat panický strach zo zubára a možem íst 😀 😀

katarinkalm
27. apr 2012

aj mne zubár pichol injekciu na umŕtvenie, lebo sa mi zlomil zub a tiež mi povedal, že to bábätku určite neublíži

ivuula
28. apr 2012

tak sa pridavam aj ja, 1x ked mi vrtal som si nedala injekciou a hlava ma z toho bolela cely den, vcera som bola 2x a tiez bez injekcie a bolo to lepsie. ved skus bez ked je mensi kaz nebude hlboko vrtat. a hlavne zalezi na zubarovi ako vrta. su sadisti ktori tlacia a ti ktori idu pomalsie a este davaju medzi tym vyplachnut. ked som sa pytala ci to moze nieco urobit babu tak ze nie ale ked si to chcem potvrdit nech sa spytam gynekologa.

kveta
28. apr 2012

Pockat este aspon tyzden, dva, idealne do konca prveho trimestra.. teraz sa vyvijaju organy burlivo a chemia to moze narusit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre