• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pomoc s nálezom . Čo to znamená?

16. apríla 2009 
Ahojte. Viete mi prosím niekto pomôcť? Potrebovala by som preložiť jeden nález a neviem si s tým dať rady. Jedná sa o krčnú a hrudnú chrbticu.
Nález: Naznač. incip. spondylarthrot. zmeny kaudálnej časti C chrbtice s užšou intervert. štrbinou C 4-5/TH L prechod incip. spondylarthrot zmeny. kaud. časti TH chrbtice s užšie znázornenými intervert. štrbinami v kaud. tretine TH chrbtice.
Ďakujem vám veľmi pekne vopred za pomoc a prajem krásnučký slnečný dníček.
16. apr 2009 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.zdravie.sk/sz/p21/charS/458/Slovnik-container.html

tu som nasla slovnik

incip. - zacinajuci
spondylarhrot- nieco s medzistavcovymi klbmi-zapal alebo degeneracne procesy-neviem presne
kaudalnej - dolny,smerom k dolnemu koncu chrbtice

intervert. bude asi medzistavcovou strbinou medzi 4 - 5 stavcom
Th - hrudnikove stavce
L - driekove stavce

Takze by som to prelozila asi tak-ale nie naisto: zacinajuce deg. zmeny v dolnej casti chrbtice s uzsou medzistavcovou strbinou medzi 4-5 hrudnikovym stavcom.
Tam mi potom chybaju bodky alebo ciarky.Ale v podstate tie problemy su aj dalej v dalsej casti chrbtice.

A preco ti to nevysvetlil lekar?Ved mas pravo vediet diagnozu,teda pokial je tvoja.

Dufam,ze sa to da dat do poriadku,prip. zmiernit bolesti.
16. apr 2009 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
C je cervikalna, teda krcna chrbtica
Takze to trosku meni cely zmysel nalezu:
Zacinajuce artroticke zmeny spodnej casti krcnej chrbtce s uzsou medzistavcovou strbinou medzi 4. a 5. krcnym stavcom. V prechode medzi hrudnou a driekovou castou chrbtice zacinajuce artrot.zmeny, dolna cast hrudnej chrbtice s uzsie znazornenymi medzistavcovymi strbinami v dolnej tretine hrudnej chrbtice.
Trosku sa tam popisujuci doktor zamotal a napisal to iste.
16. apr 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
joj ďakujem vám veľmi pekne aspoň trošičku ste mi pomohli. Ten nález je manželov a ešte s tým nebol u lekárky len mu to podali spolu s rengenom. No má on smolu. Zaciatkom októbra mal trieštivú otvorenú zlomeninu ľavej nohy a odvtedy sa na nás lepí smola. Asi pre dvoma mesiacmi mu zacalo pískať v ušiach a vkuse mu to trvá a neprechádza preto ho aj poslali s krčnou chrbticou či to nie je od toho a ešte teraz aj toto do toho. Dúfam, že sa to dá liečiť a že sa z toho dostane. Prajem vám krásny usmiaty dníček.
16. apr 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mal by ist aj na ORL, nech sa mu mrknu na to ucho, ten nalez na chrbtici je inak primerany veku. Drzte sa.
16. apr 2009 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ďakujeme. Na ušnom už bol aj 10 dní ležal kôli tomu v nemocnici a dávali mu infúzie,ale nezabrali. A primerané veku?Veď on má len 28 rokov je to normálne?
16. apr 2009 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok